Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Mysli si co chces, ale delal jsem uz ho uz na ruzne zpusoby a takhle je super. 🙂 Tu falesnou beru hlavne kvuli tvaru, protoze rostenec je nizky. Pokud to chces tradicne, ber rostenec stupne a cas sedi. Nemel jsem tak dobry pristup k starenemu masu, takze sous vide je ideal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmizík je na roastbeef strašně háklivej. Před pár lety sem ho tady postnul v mírně jiné úpravě, s omáčkou a amerikama. 
Málem sem si dělal novej účet 😂
.
.  
.
Jinak má teda recht, no. Resp. měl tehdá, má i teď. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, takhle dělá roastbeef jeden můj známej:

Veme kus roštěnce a posype ho solí a pepřem. Ale fakt hodně - musí bejt bílej vod soli a černej vod pepře. Pak si připraví marinádu z anglický hořčice (nejlepší je prášková Colmans), worčestru a olivovýho oleje. To se pořádně napatlá na to maso a vetře se to i do záhybů a dutin, který nemá falešná svíčková. Pak se to maso sváže provázkem do pěknýho válečku. Lenoši, co se nechtěj zapatlat to vážou ještě před napatláním ale to je závažná chyba. Pak se to zakreje alobalem a nechá v ledničce tři čtyry dny, občas otočit. V den D to maso vemeš a necháš hodinku zteplat. Pak z toho papírovou utěrkou setřeš přebývající marinádu ale nemusíš to brát úplně dočista, naopak. Veme se vhodná pánev a na centimetru řepkovýho voleje se to maso pořádně vosmahne, ale fakt pořádně, ze všech stran, i z čel. Mezitím se rozpálí trouba na 140 a maso na akorát pekáčku se strčí do tý trouby. Pýct bez pokličky, bez podlejvání. A udělá se na 54 - 57 podle preferencí - ten známej to dělá 40 minut ale teď si koupil píchací teploměr, tak má jistotu. Po upečení to vyndáš a maso zatížíš něčím, co je těžký - třeba litiňák s vodou. A po deseti minutách to můžeš sežrat ale nejlepší je stejně studenej.

Todle je před tepelnejma úpravama:

Roastbeef.jpeg

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dělám marinadu půl na půl dijonskou a plnotučnou, do toho papriku, sůl a pepř. Pořádně vmasirovat do masa, nevážu ale natěsno zabalím do fólie, a dál prakticky stejně jak píše vegan, akorát ten teploměr je jistota. Ještě se dá marináda obměnit že místo soli a papriky se dá grilovací koření,  ale bacha, některé ty směsi jsou třeba s rozmarýnem a to není moc fajn.

Už jsem tu psal, sousvide je fajn, ale není to ultimátní prostředek na vše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Sous vide je fajn doplněk, třeba steaky už jinak nedělam, ale pořád je mraky receptů, kde bych to nepoužil.

Jinak roastbeef v ohrožení. Ani Rohlík, ani Košík nemaj nízkej roštěnec v celku.
V Tescu pochybuju. Lidl taky ne. Razim směr Globus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...