Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

@Maxel guláš normálně moukou, na hustý guláš na dva litry to vychází snad jen 50 nebo 60 gramů, což rozděleno na X porcí neřeším, prostě dělám klasickou hospodu. 

Ta kachna pivo, žádný další fígle. Normální černé pivo mi do toho dává strašně sladkou chuť, na světlým to není ono a tohle mi přijde dobré že chuť tam je, ale sladkost ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sfouk sem rychlej 9-blocker, čučni. Sám nvm, kde se ta barva vzala 😃
  
Maso jsem prohnal moukou, zatáhnul na sádle a vyndal. Jako když dělam líčka na víně. 
Do výpeku šla cibule, tam už to navazuje. 
Chybí tam jen závěr, aka jíška. Jinak je tam všecko. 
  
Šlo tam po cibuli... česneková pasta, sladká a pak uzená paprika. Protlak. Po mase ještě kapie, která měla jít po koření, ale zapomněl jsem na ní skleróza.  
Masa bylo 1.2kg. Cibule necelý kilo. Vody pak cca 1.5l.

44A1C1D8-9D31-47F4-8769-0B62B7905B5B.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Filip.J napsal:

Ty jo, @Maxeli, a takhle tmavě hnědý ten guláš máš jenom od té cibule? Mně vychází chuťově dobrý, ale vždycky světlejší...

No to je podle toho, jak hodně uděláš cibuli. Já sem teda vegan ale jeden známej u guláše pracuje v každý fázi na hranici připálení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 3. 2021 v 19:07, Maxel napsal:

Pecka! Poděl se pls o recept/detaily. 

Klasika, krkovička, 2,1% rychlosůl, trochu cukru. Ja dělal dvě, takže jedna sušený česnek a pepř . Druhá provensal, sekany bobkový list, pepř a jalovec.  K tom dvě piva. Každá krkovička vážená zvlášť. Obalit ve směsi. Vakuvačku nemám tak do folie a nechat v lednici cca 10 dní. Pak umýt, dobře osušit a zabalit do obvazu (gáza). K tomu dvě piva. Potom dát na půdu a zapomenout  na to. Po měsíci je to k jídlu. Prvni šla česneková. Myslim, že se povedla. Druhou mám  nachystanou na svátky. Pivem určitě nešetřit. Kvalita a množství se projeví ve výsledku. Pivem nepoldlévat, nemarinovat... to se musí pít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...