Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Bílá ředkev, květák, jarní cibulka, česnek, zázvor, sůl, korejské chilli, rybí omáčka, rýžová mouka, krevetová pasta. Za hodinu za leju vychladlou převařenou vodou a za týden trocha vitaminů na přechod zimy a jara.

IMG_3603.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Totéž. Kimči přesně podle tvého popisu. Jinou zeleninu raději ochutnám, já mám rád, když to křupne, takže si vybírám tvrdší druhy zeleniny a ty chtějí kvasit o trochu déle. Ale zase né moc. Třeba právě květák, když se to přežene, není moc dobrý. Je to spíš taková hra, po 3 letech, co takhle blbnu, můžu říct, že kimči dělám dobré a zbytek Pickles, kdy experimentuju, někdy pecka, Jinde to ale vyhodím. Ne že bych nedodržel čistotu a zplesnivělo to, ale výsledná chuť mi úplně nejede. Co můžu doporučit asi jako největší úspěch, tak kvašený fenykl. To bylo nezkutečně dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky podle mě fest záleží na teplotě. Já jsem zvyklý na studený odchov, takže doma na horách mám zimu, ale když se do něčeho pustím v Pardubicích, kde jsou 2 zmrzliny ( Rozuměj manželka a dcera), kde je v místnosti 24-25 stupňů, Tak to kvasí řádově ve dnech jinak. Samozřejmě rychleji. Lepší výsledky mi dávají experimenty při nižší teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo. Ta ředkev by ještě tak den dva snesla, ale květák už by bylo moc kyselý. Dal jsem tam i krevetová pastu, je to pikantní a chutná to moc dobře. Teď mám namočené rýžové nudle, uvařil jsem vývar z vepřového masa, Česnek, chiili, sůl, pepř, zázvor, cukr, krevetová pasta, rybí omáčka, jarní cibulka, citron. Vařené vepřové – je to kousek plecka a křížová kost, nakrájet na tenké plátky , Přidat k vývaru s nudlemi a hodit do toho tu naloženou zeleninu. Jupí.

IMG_3624.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám nafoceno, spíš to sem píšu jako zkušenost, včera sem dělal segedín, dycky v papiňáku, ale teď sem ho tam nechal tak o 30 min dýl, po otevření sem tam jebnul smetanu a po promýchání se maso rozpadlo na vlákna a byl to takovej trhanej segedín, chuťově neskutečná pecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...