Flipik Odesláno 9. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 9. listopadu 2025 https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/hodinky-prim-spojeni-znacka-logo-zavody-frydek-mistek-nove-mesto.A251106_123142_ekonomika_vebe 1
Lookyn Odesláno 10. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 10. listopadu 2025 V pátek jsem na SEWu navštívil přednášku Prim Manufacture 1949, která se jmenovala Nová budoucnost dvojice českých značek. Co jsem se dozvěděl: Letos udělali bronzové Orlíky, Orlík Respekt 60 LE a teď nově TV. Pracují na novém strojku, který poběží na stejné frekvenci a bude mít stejnou rezervu chodu jako ty současné. Ale nějak jsem se nedozvěděl, jaká bude Nová budoucnost dvojice českých značek. 1
Bert Odesláno 10. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 10. listopadu 2025 Tak to jsi špatně poslouchal. 1
skalis Odesláno 10. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 10. listopadu 2025 Berte, mohl bys sesumarizovat, co zaznělo na SEWu? Původně jsem uvažoval udělat si výlet do Prahy, ale musel jsem narychlo odjet pracovně mimo republiku. Nebo to necháš na tu návštěvu fabriky v roce 2026?
Lookyn Odesláno 10. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 10. listopadu 2025 před 6 hodinami, Bert napsal: Tak to jsi špatně poslouchal. Ok, tak si to rád přečtu od někoho, kdo poslouchal lépe než já
miguel Odesláno 11. listopadu 2025 Autor Nahlásit Odesláno 11. listopadu 2025 Ak je to s tym novym kalibrom pravda, tak davam velky palec hore. Inovacia a continuous improvement je to, co mi v tej firme velmi chyba… 1
Bert Odesláno 11. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 11. listopadu 2025 před 55 minutami, miguel napsal: Ak je to s tym novym kalibrom pravda, tak davam velky palec hore. Inovacia a continuous improvement je to, co mi v tej firme velmi chyba… Migueli, dokonce mám pro chronomagory dobrou zprávu. Předběžně jsem se domluvil, že na našich stránkách budeme technologický postup Primu sledovat. Plán zní takto: jednou za 3 měsíce článek. Žádný přetisk či převzetí, ale čistě z Primu pro Chronomag. 7 1 5
miguel Odesláno 11. listopadu 2025 Autor Nahlásit Odesláno 11. listopadu 2025 (upraveno) @Bert Tomuto hovorim marketing ako sa patri! Kde inde promovat ceskoslovensku hodinkovu manufakturu, ak nie na ceskoslovenskom fore hodinkovych magorov. Vdaka za info! Tesim sa na clanky! Upraveno 11. listopadu 2025 uživatelem miguel 1
Bert Odesláno 11. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 11. listopadu 2025 před 18 hodinami, skalis napsal: Berte, mohl bys sesumarizovat, co zaznělo na SEWu? Původně jsem uvažoval udělat si výlet do Prahy, ale musel jsem narychlo odjet pracovně mimo republiku. Nebo to necháš na tu návštěvu fabriky v roce 2026? před 14 hodinami, Lookyn napsal: Ok, tak si to rád přečtu od někoho, kdo poslouchal lépe než já Pánové Skalisi, Lookyne, ostatní, bylo to fakt dost zajímavé povídání. Za mne jednoznačně osvěžení po tom, co jsme slýchali v minulosti. Nyní konkrétně: 1. Bude to jedna značka, žádné my a oni. Po té, co jsem slyšel paní majitelku tomu i docela věřím. 2. Rozdílná produkce značky bude vizuálně oddělena použitím PRIM a PRIM MANUFACTURE. Které větvi firmy které označení bude náležet asi netřeba upřesňovat 3. Aktuálně si hodlají "šérovat" zaměstnance. Za mne v tomhle palec nahoru, protože se aspoň vyplní kapacity. Jakožto rodilý skeptik samozřejmě podotýkám, že bude potřeba jednoznačně přitáhnout novou krev, protože dobrých hodinářů a vůbec dobrých lidí okolo hodinek (nejen v PRIMu) je jako šafránu. Myslím, že by měli někoho ukrást. 4. No a když jsme u těch personálií, hurá. Na pozici šéfa vývoje je nazpět Lukáš Ešner. Dál se personálně nebudu rozepisovat. Doporučuji však se mrknout na stránky PRIMu, zjistit koho vidíš, a koho naopak již nevidíš. Jseš dost chytrej, obrázek si udělej sám. 5. Zajímavé je, že by rádi představili nový strojek v 01/2027. Tohle je věc, kterou si (nám) nenechám utéct. 6. Jako velké sousto vidím výstavbu nové haly a pořízení strojního vybavení. Tedy abych byl přesný: jako velké sousto vidím důsledek tohoto kroku. PRIM se jednoznačně chce posunout z kusové výroby, která se IMHO tváří jako maloseriová, do opravdové maloseriové výroby. A to bude mazec. Zatím asi tolik. 7 3
vareka Odesláno 11. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 11. listopadu 2025 V 6. 6. 2025 v 18:21, maama napsal: Des bes. jsem zvedavej na update tyhle stranky https://www.prim.cz/jak-poznat-nas-prim tak tahle stranka už neexistuje
Beardedscape Odesláno 12. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 12. listopadu 2025 V 11. 11. 2025 v 11:41, Bert napsal: Pánové Skalisi, Lookyne, ostatní, bylo to fakt dost zajímavé povídání. Za mne jednoznačně osvěžení po tom, co jsme slýchali v minulosti. Nyní konkrétně: 1. Bude to jedna značka, žádné my a oni. Po té, co jsem slyšel paní majitelku tomu i docela věřím. 2. Rozdílná produkce značky bude vizuálně oddělena použitím PRIM a PRIM MANUFACTURE. Které větvi firmy které označení bude náležet asi netřeba upřesňovat Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 3. Aktuálně si hodlají "šérovat" zaměstnance. Za mne v tomhle palec nahoru, protože se aspoň vyplní kapacity. Jakožto rodilý skeptik samozřejmě podotýkám, že bude potřeba jednoznačně přitáhnout novou krev, protože dobrých hodinářů a vůbec dobrých lidí okolo hodinek (nejen v PRIMu) je jako šafránu. Myslím, že by měli někoho ukrást. 4. No a když jsme u těch personálií, hurá. Na pozici šéfa vývoje je nazpět Lukáš Ešner. Dál se personálně nebudu rozepisovat. Doporučuji však se mrknout na stránky PRIMu, zjistit koho vidíš, a koho naopak již nevidíš. Jseš dost chytrej, obrázek si udělej sám. 5. Zajímavé je, že by rádi představili nový strojek v 01/2027. Tohle je věc, kterou si (nám) nenechám utéct. 6. Jako velké sousto vidím výstavbu nové haly a pořízení strojního vybavení. Tedy abych byl přesný: jako velké sousto vidím důsledek tohoto kroku. PRIM se jednoznačně chce posunout z kusové výroby, která se IMHO tváří jako maloseriová, do opravdové maloseriové výroby. A to bude mazec. Zatím asi tolik. Diky za shrnutí.
tomina666 Odesláno 12. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 12. listopadu 2025 (upraveno) před 21 hodinami, vareka napsal: tak tahle stranka už neexistuje Mně ještě včera jela… resp. já koukal sem https://www.prim.cz/osobni-kontakty Nicméně - https://www.prim.cz/novinka-zmena-vedeni-elton-hodinarska Upraveno 12. listopadu 2025 uživatelem tomina666
Ivan Lelák Odesláno 5. prosince 2025 Nahlásit Odesláno 5. prosince 2025 V 11. 11. 2025 v 11:41, Bert napsal: Pánové Skalisi, Lookyne, ostatní, bylo to fakt dost zajímavé povídání. Za mne jednoznačně osvěžení po tom, co jsme slýchali v minulosti. Nyní konkrétně: 1. Bude to jedna značka, žádné my a oni. Po té, co jsem slyšel paní majitelku tomu i docela věřím. 2. Rozdílná produkce značky bude vizuálně oddělena použitím PRIM a PRIM MANUFACTURE. Které větvi firmy které označení bude náležet asi netřeba upřesňovat Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 3. Aktuálně si hodlají "šérovat" zaměstnance. Za mne v tomhle palec nahoru, protože se aspoň vyplní kapacity. Jakožto rodilý skeptik samozřejmě podotýkám, že bude potřeba jednoznačně přitáhnout novou krev, protože dobrých hodinářů a vůbec dobrých lidí okolo hodinek (nejen v PRIMu) je jako šafránu. Myslím, že by měli někoho ukrást. 4. No a když jsme u těch personálií, hurá. Na pozici šéfa vývoje je nazpět Lukáš Ešner. Dál se personálně nebudu rozepisovat. Doporučuji však se mrknout na stránky PRIMu, zjistit koho vidíš, a koho naopak již nevidíš. Jseš dost chytrej, obrázek si udělej sám. 5. Zajímavé je, že by rádi představili nový strojek v 01/2027. Tohle je věc, kterou si (nám) nenechám utéct. 6. Jako velké sousto vidím výstavbu nové haly a pořízení strojního vybavení. Tedy abych byl přesný: jako velké sousto vidím důsledek tohoto kroku. PRIM se jednoznačně chce posunout z kusové výroby, která se IMHO tváří jako maloseriová, do opravdové maloseriové výroby. A to bude mazec. Zatím asi tolik. V Eltonu jsem si koupil zatím jen jedny hodinky, jedny nechal renovovat a byl u nákupu dalších dvou zakázkových. Chtěl bych pro sebe i další, ale zatím mne žádné nezaujaly. Ale jak píšeš v b. 4 - jednal jsem tam s více lidmi, ale dosavadní paní ředitelku ani jednoho s "náměstků" už na stránkách opravdu nevidím.. Upřímně, mám k výrobě hodinek v Novém Městě trochu citový vztah, i když nevím proč. Snad protože první PRIMky jsem dostal už v 7 letech, když jsem šel do 1. třídy (dodnes je mám), možná mi to tam bylo při mých občasných návštěvách sympatické, nevím, v každém případě hodinářské řemeslo obdivuju a jsem rád, že jeden takový výrobce, dokonce s inhouse kalibrem je i u nás a navíc bydlím kousek od něj. No, snad bude sjednocení obou značek k dobru věci, držím Eltonu palce! PS: Mimochodem, o novém strojku mi šeptem říkali už minimálně před 3 roky, tehdy měl být hotový "příští rok".. Nějak se to vleče, ale snad to bude o to lepší. Rezerva ani změna frekvence se prý konat nebude, tak jsem zvědavý. Třeba ho budou umět namodulovat i na jiné, komplikovanější varianty...
lukassob Odesláno 20. prosince 2025 Nahlásit Odesláno 20. prosince 2025 Článek v E15 https://www.e15.cz/byznys/konecne-sjednoceni-casu-zatim-jen-pro-fandy-hodinek-prim-frydek-mistek-a-nove-mesto-uz-tikaji-jednotne-1429161
cigi Odesláno 4. ledna Nahlásit Odesláno 4. ledna Tak články a promo jim zatím jde lépe, hodinky furt stejný, tu poslední televize limitku chtějí dělat "on demand", jak jsem pochopil...... Ta maloseriová výroba je nadějná, nevím tedy, kolik kusů si Bert představuje jako maloserii, ale mohlo by to zlevnit běžné modely oproti limitkám a dále strukturovat nabídku. Podle mne může být zádrhel v tom, maloserie v nějaké dohledné době rozprodat. Obávám se, že bez vývozu to nepůjde a to nepovažuji za silnou stránku primu. Nebo se mýlím ?
tomina666 Odesláno 27. ledna Nahlásit Odesláno 27. ledna Jeden hodně zajímavý a za mě pěkný rozhovor s Barbarou Uher Hankovou https://www.vogue.cz/clanek/vogue-leaders/romana-schutzova/vogue-leaders-barbara-uher-hankova-v-cele-znacky-prim 2
Biges Odesláno 2. dubna Nahlásit Odesláno 2. dubna Tak koukám na sjednocený web značky Prim a už se tam nějak ztrácí Prim Manufacture a montovačky z Číny. Z marketingového hlediska mi to přijde jako takový nešťastný krok spojení-nespojení. Bych řekl, že každá značka se snaží oddělovat svoje prémiové a neprémiové produkty. Teda možná už to tady někdo komentoval.
miguel Odesláno 3. dubna Autor Nahlásit Odesláno 3. dubna Ano, o tom sa uz diskutovalo - a viac-menej vsetci sme sa zhodli na tom, ze tento "ovocny mix" povodny Prim Manufacture trochu "degraduje"...
Beardedscape Odesláno 17. dubna Nahlásit Odesláno 17. dubna (upraveno) Ta řeč těla mezi hosty říká vše, co potřebuji vědět. Upraveno 17. dubna uživatelem Beardedscape 3 3
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se