Přejít na obsah

Více levnějších nebo jedny dražší?


Návštěvník salamio

Doporučené příspěvky

Návštěvník Snow
Já si myslím 7 hodinek

 

 

 

Hm, tak to Ti budu držet palce, aby sis sen splnil, i když ho už možná splněný máš. Jinak se mi zdá Tvoje koncepce úplně zbytečná.

 

Co takhle náhodou nezapomněl jsi na divery  :D ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co takhle náhodou nezapomněl jsi na divery :D ?

 

 

Divery (echt nebo kancl ) musí mít každej správnej chronomagor i kdyby neuměl plavat !!! :snorkle:

Je to jedna ze ZÁKLADNÍCH kategorií ! :D

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je super mít hromadu hodinek.

Výhodou je, že i ty, co mám třeba rok, jsou jako nové, protože byly na ruce tak 5krát.

 

Kdysi jsem měl asi 300 Primek a 80 různých swiss vintage.

Utopil jsem v tom hromadu peněz; při koupi i při případné renovaci.

A pak jsem to všechno prodal, protože mě to bavilo spíše shánět, než si s tím pak hrát.

 

A teď jsem v podobné situaci i s hodinkama na běžný nošení.

Zjistil jsem, že mi dělá větší radost sledovat novinky, prohlížet katalogy, chodit do obchodů, sledovat ebay, ... prostě pátrat a shánět, než vlastnit.

Koupím si je, mám z nich radost, ale není to to, co jsem čekal :( Prostě ten pocit uspokojení hrozně rychle zmizí :(

 

To je jak s těma subkama od Doxy. Na konci týdne bych je měl mít.

Hrozně mě bavilo vybírat, jakou barvu si koupit a pak je shánět (jak už jsem psal - nechtěl jsem je od zlodějů přímo z Doxy).

A teď, když už mě od nich dělí jen týden, se až tak moc netěším a spíše vzpomínám na to, jak jsem je před dvěma rokama poprvé viděl v Basileji a od té doby je sledoval a spřádal plány na jejich koupi.

 

Jo, jsem asi divnej. Takže už sem radši nic psát nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježiš, Atlanticy neprodávej, řekl bych, že jsou hodně zvláštní. Strojek Omega, COSC, klasický vzhled, takové bys už těžko sháněl.

 

Jo, jsou hezký a mám je rád.

 

Akorát mě na nich stejně baví nejvíc to, jak jsem si pro ně jel do Švajcu a dal si cestou Mc Donalda asi 3krát dráže, než u nás a jak si tam partnerka koupila Victorinox nožík a vybírala si ho asi hodinu a pak si stejně vybrala ten nejmenší a nejlevnější, co tam měli :) Na to vzpomínám, to mě fakt baví.

 

Jo, ty Atlantic jsou hezký a mám je rád. Ale to je tak všechno :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 

To je jak s těma subkama od Doxy. Na konci týdne bych je měl mít.

Hrozně mě bavilo vybírat, jakou barvu si koupit a pak je shánět (jak už jsem psal - nechtěl jsem je od zlodějů přímo z Doxy).

A teď, když už mě od nich dělí jen týden, se až tak moc netěším  

 

 Jo, ty Atlantic jsou hezký a mám je rád. Ale to je tak všechno :(

 

Z těchto dvou příspěvků jde až hrůza, ale je to pravda. Lepší je lov, to vzrušení, hledání, nervování, příjdou, nepříjdou, budou v pořádku, bude dodávka kompletní. To je pro řádného chronomagika to pravé. Pak jsou hodinky týden dva doma a už je tu zase nutkání juknout se na ebay a je to tu znova. Nekonečný kolotoč, zhouba  :crying_anim02: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, ta cesta k hodinkám je nejzajímavější. Když už je pak člověk má, tak si řekne Mám je, jsou krásné. A co teď?

Já u sebe jsem zjistil, že čím větší počet něčeho mám, tím víc se můj zájem a radost z toho jakoby rozmělní mezi ten počet a radost z jednotlivých kousků je pak o to menší. Takže já bych raději jedny a nejlíp takové, ke kterým vede nějaká složitá a dlouhá cesta, abych si užil to hledání, vybírání, shánění informací a těšení se... o to větší a trvanlivější radost a dobrý pocit pak mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, já když jsem přišel na Chronomag, tak už jsem měl Breitlingy a myslel jsem si, kdoví co nemám.

Například slovo "in-house" jsem neznal...

Člověk tady postupně nasává informace, začne se zajímat o detaily a najednou zjistí, že je ochoten za hodinky utratit daleko víc peněz, než dřív.

 

:lol2: tak ted jsi me naprosto vystihnul , az na ty brajtle, ja mel Poljoty :lol:

 

EDIT: zapomnel jsem na nastineni moji strategie :lol:

 

Jinak moje 'strategie' je jednoducha:

- jedny mazliky do kanclu ( momentalne nemam vybranej typ - to terv bude 'cesta', zatim sluzbu plnej Poljot )

- druhy na vse ostatni ( momentalne LUMINOX NightHawk - casem asi Marathon GSAR )

 

Podle me nezalezi na cene hodinek. Jak uz tady zaznelo pro nekoho je 200 tisic za hodinky moc pro nekoho bargain.

Upraveno uživatelem Slick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

A teď jsem v podobné situaci i s hodinkama na běžný nošení.

Zjistil jsem, že mi dělá větší radost sledovat novinky, prohlížet katalogy, chodit do obchodů, sledovat ebay, ... prostě pátrat a shánět, než vlastnit.

Koupím si je, mám z nich radost, ale není to to, co jsem čekal :( Prostě ten pocit uspokojení hrozně rychle zmizí :(

 

 

 

Docela Ti rozumím a dnes přesně vím, že nebudu mít nikdy více jak 2 - 3 hodinky na běžné nošení. Jsem fanda, uživatel a ne sběratel. Definitivní hodinky najít neumím, možná to budou jedině ty, které mi zůstanou na ruce v den, kdy se rozhodnu v tomto oboru nebo li zájmu ukončit veškeré aktivity.

Umím si představit i variantu jedněch lepších, Ty uvažuješ GP, já bych volil ocelové Daytony, což jsou pro mě hodinky v podstatě pro všechny příležitosti. Doladit by se to dalo oblekovkami a potápkami, ale tím začne zase to hledání a ten kolotoč, který jsi tu popsal.

Momentálně jsem si velmi oblíbil pilotky 44 od Steinhart, které mi dělají mnohem větší radost než třeba Bečka, které mě omrzely za dva měsíce. Doba, kterou jsem je vybíral a cena, kterou jsem za ně zaplatil, tak nebyla vůbec adekvátní radosti, kterou jsem z nich měl.

Každý den je to trochu jinak,tak uvidíme....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, ta cesta k hodinkám je nejzajímavější. Když už je pak člověk má, tak si řekne Mám je, jsou krásné. A co teď?

Já u sebe jsem zjistil, že čím větší počet něčeho mám, tím víc se můj zájem a radost z toho jakoby rozmělní mezi ten počet a radost z jednotlivých kousků je pak o to menší. Takže já bych raději jedny a nejlíp takové, ke kterým vede nějaká složitá a dlouhá cesta, abych si užil to hledání, vybírání, shánění informací a těšení se... o to větší a trvanlivější radost a dobrý pocit pak mám.

 

Možná by částečným řešením byla limitka 01/01 ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to salamio:

..no pro mne je to jasné -samozřejmě, že víc levnějších! :thumbsup_anim:

.... a takyjedny dražší :rolleyes:

.................. a nebo radši dvoje!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap:

.......................!!!!

Upraveno uživatelem navi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak to Ti budu držet palce, aby sis sen splnil, i když ho už možná splněný máš. Jinak se mi zdá Tvoje koncepce úplně zbytečná.

 

Co takhle náhodou nezapomněl jsi na divery  :D ?

 

 

Ono je to při tomto zdůvodnění pro mě výhodné, protože přítelkyně s tím sohlasí.

 

Takže nyní ji přesvědčím, že jich budu potřebovat 8 (i na potápění) i když v poslední době se k tomu nedostanu, ale za čas bych si opět rád zopakoval.

 

 

Nyní mám troje hodinky (už nyní mi občas řekně, k tomu oblečení se více hodí ty druhé).

Upraveno uživatelem ondra_v
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to při tomto zdůvodnění pro mě výhodné, protože přítelkyně s tím sohlasí.

 

Takže nyní ji přesvědčím, že jich budu potřebovat 8 (i na potápění) i když v poslední době se k tomu nedostanu, ale za čas bych si opět rád zopakoval.

Nyní mám troje hodinky (už nyní mi občas řekně, k tomu oblečení se více hodí ty druhé).

Mám tolik hodinek, kolik jich mám v tu chvíli rád. Teď mám rád čtvery, na narozeniny budu mít rád eště jedny a chtěl bych mít rád eště jedny :cigar:

Ale to neznamená, že za dva měsíce nebudu mít rád jen dvoje. Dravá řeka neustále mění svoje koryto :D a beru to tady jako hru, která mě celkem baví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta prvotní otázka je špatně položená. Je naprostá hloupost hodinky převádět na peníze a očekávat nějakou měřitelnost pocitu mezi jedněmi hodinkymi za 100k popř. 10ti hodinkami za 100k. Zkus se oprostit od těch financí a třeba zjistíš že se ti nejvíce líbí vintage seika za 2 tisíce. Jak tu již zaznělo, tak pokud někdo není čistě uživatel, tak pochybuji že nějaká konečná existuje. Já jako spíš sběratel, který až tak neprožívá funkce ale zaměřuji se na čistě designovou stránku věci... mám největší žně ve vintage kouscích. A jakmile vytváříš sbírku, tak se řídíš účelem popř kontextem... tudíž je nutnost spousty hodinek... od klasik, přes jumpy, extravaganci 70tek, military, digital, binar atd. to už je odvislé na co se zaměřuješ... jakmile ti padnou do oka hodinky za 100k, tak věř nebo ne, ale dokud na ně nedosáhneš, tak tě to bude hlodat... jakmile je budeš mít... začneš koukat co dál. Je to nekonečný iracionální proces. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Chodím na forum něco přes půl roku. Chytlo mne to v Egyptě, kde každý jiný dostává Faraonovu nemoc. Já tam koupil Omegy, krásné a moje první automaty.

 

Jenže, už snad po cestě domů, asi tlakem v letadle :smile_anim:, se mi začala ta echt 316 ocel loupat. Tak jsem skončil u webu, abych zjistil proč, a ehjle, ona není Omega jako omega.

 

Dnes mám hodinky patery, sice ne top, ale asi se ještě hledám a nasávám atmosféru.

 

Takže pro mne, i když za možnou postupnou strátu financí při budoucích prodejích, je krásné hledat, je krásné relaxovat nad poctivou hodinařinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam zatím jedny drahé, na které se rád koukám, pak 2 dražší které pravidelně střídám, a k tomu 2-4 levné (většinou Seiko 5) které prodávám a kupuji, tím si léčím potřebu měnění hodinek a nezruinuju se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...