Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Aká by mala byť cena za jeden rohlík? 10 centov alebo 10 euro? To vieš odhadnúť, alebo aj to sa ti bude zdať OK? Predpokladám, že más aspoň základný prehľad ako sa pohybujú ceny telefónov.

Toto čo si jabĺčkári pýtajú za Xko je už cena 12" macbooku a nie telefónu.

A proč by mi to mělo vadit? Někdo mi stojí s pistolí u hlavy a nutí mě to koupit? Co je mi po tom, jak si kdo nastaví cenu za svůj produkt? Máme někdo v Ústavě zakotvené právo koupit si iPhone za cenu, která se nám líbí? A co auta, nezdají se ti drahé? Zkusils někdy něco vyrobit a prodat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo to už otáčaš? Reč bola o tom, že nevieš posúdiť či je ten telefón drahý alebo nie. Teraz sem pletieš pištol a ústavu? Tu vôbec nebola reč o tom či si ho niekto kúpi alebo nie. Presne to isté platí o autách sú lacnejšie, drahšie a super drahé, ale tie superdrahé majú nejakú pridanú hodnotu oproti tým lacnejším, v čom práve pri iphone nie som si istý.

Áno, ten telefón je drahý ako sviňa a možno si ho kúpim aj ja, ale to nič nemení na tom, že cena je strašná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo to už otáčaš? Reč bola o tom, že nevieš posúdiť či je ten telefón drahý alebo nie. Teraz sem pletieš pištol a ústavu? Tu vôbec nebola reč o tom či si ho niekto kúpi alebo nie. Presne to isté platí o autách sú lacnejšie, drahšie a super drahé, ale tie superdrahé majú nejakú pridanú hodnotu oproti tým lacnejším, v čom práve pri iphone nie som si istý.

Áno, ten telefón je drahý ako sviňa a možno si ho kúpim aj ja, ale to nič nemení na tom, že cena je strašná.

Tobě přijde strašná, to myslím není objektivní parametr. Mně strašná nepřipadá. To jsi chtěl slyšet? Kecy o ceně iPhonu poslouchám od jeho uvedení, furt dokola. Platí co jsem psal výše, připadá ti to drahé? Kup si jiný telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena je neadekvátní k tomu, co ten telefon reálně nabízí. Myšleno v přímém srovnání s konkurencí. To je, myslím, objektivní parametr.

 

Jiná věc je ta, že v tomhle kontrétním případě ale nejde o rozhodující faktor. Hlavním faktorem je to, že jde o Apple - Kdyby za tuhle cenu prodával například Huawei, Xaomi (jakýkoliv jiný výrobce), nikdo to nekoupí.

 

Tady se prodává brand.

 

Než mě začnete kamenovat - Já s produktama Applu problém nemám. A jak to tu píšou někteří ostatní, kdybych potřeboval nový telefon, reálně uvažuju o jeho koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena je neadekvátní k tomu, co ten telefon reálně nabízí. Myšleno v přímém srovnání s konkurencí. To je, myslím, objektivní parametr.

 

Jiná věc je ta, že v tomhle kontrétním případě ale nejde o rozhodující faktor. Hlavním faktorem je to, že jde o Apple - Kdyby za tuhle cenu prodával například Huawei, Xaomi (jakýkoliv jiný výrobce), nikdo to nekoupí.

 

Tady se prodává brand.

 

Než mě začnete kamenovat - Já s produktama Applu problém nemám. A jak to tu píšou někteří ostatní, kdybych potřeboval nový telefon, reálně uvažuju o jeho koupi.

Já myslím, že jestli je cena adekvátní nebo ne, ukáží prodeje a ne srovnání.  A brand se prodává, protože je široko daleko známo, že produkt je kvalitní, ne že se nějak jmenuje. To by vydrželo chvíli, ne 10 let. Marketing zvládne mnoho, ale prodávat dluhodobě šunt za špičkovou cenu nedokáže. Lidi nejsou úplně blbí a znají cenu peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze jestli je cena adekvatni nebo ne si kazdy za sebe rozhodne sam a nejake prodeje ho nemusi zajimat. Jako u jakehokoliv jineho zbozi. Za me je to kvalitni, predrazeny brand. Asi jako Rolex. :D

 

Edit: A lidi jsou blbi.

Přesně tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že jestli je cena adekvátní nebo ne, ukáží prodeje a ne srovnání. A brand se prodává, protože je široko daleko známo, že produkt je kvalitní, ne že se nějak jmenuje. To by vydrželo chvíli, ne 10 let. Marketing zvládne mnoho, ale prodávat dluhodobě šunt za špičkovou cenu nedokáže. Lidi nejsou úplně blbí a znají cenu peněz.

Ale prosim te ty ses naivka.Prodava se to proto,ze to ma jabko ve znaku.Je to vyhajpovana znacka ktera je proste cool.Vsichni teenegeri chtej Apple a je jim u prdele jak to je kvalitni.A ze lidi znaj cenu penez....chacha lidi jsou zadluzeny s exekucema,ale stejne si vezmou na splatky novej telefon.

A k ty cene novyho X - je to predrazeny jak prase a jestli to je adekvatni mi je jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prosim te ty ses naivka.Prodava se to proto,ze to ma jabko ve znaku.Je to vyhajpovana znacka ktera je proste cool.Vsichni teenegeri chtej Apple a je jim u prdele jak to je kvalitni.A ze lidi znaj cenu penez....chacha lidi jsou zadluzeny s exekucema,ale stejne si vezmou na splatky novej telefon.

A k ty cene novyho X - je to predrazeny jak prase a jestli to je adekvatni mi je jedno.

Jablkem, nebo hruškou ve znaku na trhu neprorazíš. Ta značka se musela z nějakýho důvodu dostat na špici, třeba jako Rlx, a určitě to nebylo tím způsobem, že by prodávala větší šunty než konkurence. Já taky říkám že Rlx je předraženej, ale má prostě nějaký renomé, který se pár let budovalo, a teď se veze. Jinak mladej to nechce, protože by to neměl kompatibilní s kamarádama, kteří maj všichni androida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...