Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Tady to sice mám, ale dřív jsem nemusel nic dělat a operátor byl vidět vždy na horní liště. To už nejde?

Edit: Pro odchozí hovory si to ohlídám, problém je s příchozím hovorem, kde nevidím, přes jakého operátora hovor přichází, Turci si účtují raketu i za příchozí hovory ... 

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radek124 napsal:

Hodil jsem poptávku do inzerce, ale zkusím to i tady: Pokud by někomu doma z libovolného důvodu "zavazel" nedomlácený MB Air M1 s CZ klávesnicí (o jiné/starší nemám zájem - jde hlavně o výdrž a pasiv), dejte mi prosím vědět do SZ a třeba něco vymyslíme. Základní model 256/8 můžu mít i s poštovným a CZ fakturou pod 24k a 512/16 tuším za 32k, tak jen ať nejsme zbytečně mimo realitu B)

Nechces pockat do jula na novy model? Apple vraj pracuje na chipe M2 a novom dizajne ala Macbook Pro. Aj ked osobne musim priznat ze dizajnovo sa mi Air paci viac ako Pro…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@miguelVždycky budou v přípravě novější/lepší modely, to bychom si nemohli koupit lautr nic, abychom při odprodeji starších kousků (bez loga Rolex/AP/PP) nemuseli krvácet. Přiznám se že aktuální šéfův 14" MBP mě moc neuchvátil, tím spíš bych byl u Air (který sháním pro kamaráda felčara, pro kterého by byl výkon M1 víc než luxusní) rád za stávající pasivní provedení + výdrž. 

@KlokanPoděkuj bukvatýrům za vynález "výřezu" (a jeho "zohlednění" v iOS bez ohledu na model), do té doby bývalo v horním řádku místa na jméno operátora dost. Apropos na identický průser s délkou menu a oznamovací oblasti se dá občas narazit i na MacOS - a u výše uvedených modelů s neúplným horním řádkem to bude teprve prdel...  :censored:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, cca pred mesicem jsem presel na mac (Air M1) z windows, tak se s tim stale seznamuji. Otazka: Na starym laptopu s win jsem pomoci aplikace od LG (smartshare) nasdilel videa (asi pres DLNA nebo upnp?) a laptop jsem potom mohl nechat nekde lezet a pres nativni aplikaci (fotografie a video) celkem levne LG smart telky, jsem si kdykoliv mohl pustit cokoliv z nasdileneho, aniz bych musel k laptopu a neco tam poustet. Nepodarilo se mi zjistit nic podobneho u macbooku. Vzdy me to vedlo na streamovaci aplikace, ktere musim pustit pred sledovanim na tv. Existuje nejaky postup, nebo aplikace, jak toto zaridit na macu?

Edit: Nejedna se mi o zrcadleni pres airplay, ktere umi i ta LG.

Upraveno uživatelem teg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tegPředpokládejme že ona "aplikace od LG" si na okenicích spustila DLNA server - no a ten už telka na síti našla a a přes UPNP/DLNA protokol s z něj mohla si pouštět co uznala za vhodné.

I na MacOS existují DLNA streamovací aplikace, je otázka jak moc luxusu a výkonu (který potřebuje i ta "media streaming" služba ve Windows) jsi tomu ochotný poskytnout a u luxusnějších řešení (transcoding, titulky, náhledy) případně i zaplatit - a jestli by nebylo rozumnější jako úložiště+(trvale běžící) DLNA server  používat k tomuto účelu určený NAS a ne power managementem limitovaný notebooček s prťavým SSD :thumbsdown_anim:

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124Diky za odpoved a poprosil bych te o par konretnich tipu na ty aplikace. Pokud to nebude za nesmysl, nevadi ani ty placene. Pro me NAS nema vyznam, protoze to nehodlam vyuzivat casto a na velke objemy dat, ktere bych chtel dlouhodobe uchovavat. Chci jen obcas stahnout nejaky ty filmy a az se dohrabu k jejich zkouknuti, budou posleze vymazany. Jen se mi libi ta moznost, ze bych nemusel vstavat od telky, kdyz to zrovna budu chtit pustit a laptop budu mit pripichnutej vedle v pokoji u pracovniho monitoru a na napajeni. Vim, jsem linej jako prase 😀

Edit: Ted, kdyz nad tim premyslim, mozna by ten NAS nebyl tak spatny reseni. Mohl bych si tam dat treba nejaky zalohy. Bohuzel to nemam nacteny (ceny, parametry), tak kdyby te to neobtezovalo, poprosil bych te i o tip na nejake minimalisticke reseni NAS, diky.

Upraveno uživatelem teg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto to píšu - s malým SSD (na který je blbost hrnout gigabajty filmů) a TimeMachine (což je úžasná a spoustou uživatelů stále nedoceněná fíčura MacOS) je i jednodiskový NAS naprosto logická a naprosto nenásilně fungující věc, která jako bonus ušetří i spoustu peněz za předražené jebky typu iCloud B)

Co se DLNA serverů pro mac týče, mrkni třeba sem a z komerčních třeba sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, otazka do plena. Chcel by som kupit Apple Tv, ktoru chcem primarne pouzivat na prepojenie tabletu so starsim televizorom. Nasledne by som chcel z tabletu pripojeneho na WiFi streamovat do telky rozpravky pre moje decka - aby mi nedobali palcami do tabletu. Povedzte mi, je to mozne - mat pripojeny internet v ipade cez Wifi a sucasne posielat cez Airplay obraz do telky? Vdaka za odpoved...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, miguel napsal:

Chalani, otazka do plena. Chcel by som kupit Apple Tv, ktoru chcem primarne pouzivat na prepojenie tabletu so starsim televizorom. Nasledne by som chcel z tabletu pripojeneho na WiFi streamovat do telky rozpravky pre moje decka - aby mi nedobali palcami do tabletu. Povedzte mi, je to mozne - mat pripojeny internet v ipade cez Wifi a sucasne posielat cez Airplay obraz do telky? Vdaka za odpoved...

Ano. Pokud jsou obě zařízení na stejné Wifi je to bez problémů. Teda pokud připojíš TV (HDMI)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, miguel napsal:

Chalani, otazka do plena. Chcel by som kupit Apple Tv, ktoru chcem primarne pouzivat na prepojenie tabletu so starsim televizorom. Nasledne by som chcel z tabletu pripojeneho na WiFi streamovat do telky rozpravky pre moje decka - aby mi nedobali palcami do tabletu. Povedzte mi, je to mozne - mat pripojeny internet v ipade cez Wifi a sucasne posielat cez Airplay obraz do telky? Vdaka za odpoved...

Já přes iPad pouštím na starší televizi O2tv přes Apple TV a zároveň na IPadu projíždím Chronomag.. nebo internet všeobecně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Mám e-mailovou schránku na seznamu a přesměrování na Gmail. Chodí mi maily s přílohou a ta příloha se zobrazuje nějak šifrovaně viz foto. A na samotném seznamu se ta příloha nedá otevřít ani stáhnout. Jí a problém je na iPhonu 11,který mám čerstvě tudíž žádné zkušenosti s jablkem. Na androidu vše fungovalo jak mělo. Nevíte prosím kde co nastavit tak aby to bylo funkční? Zkoušel vše možné v nastavení gmailu a samotném telefonu a na nic jsem nepřišel. Děkuji a přeji hezký den.

D6745FA4-AFD2-4411-8224-9D7B78DB4302.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Maxel napsal:

Nemáte někdo tip na MagSafe držák do auta, co dokáže udržet 13 Pro Max v silikonovém obalu?

Objednal jsem todle, dnes došlo a telefon v obalu bez šance. A vyndavat z obalu to kvůli tomu drahá nebude, že jo :)

834E3BCB-762E-425B-B16C-CAA3B4E87741.jpeg

Ahoj, ja mam tento https://www.peakdesign.com/products/car-mount?variant=39469261029453 a zatiaľ super, telefon tam mam napríklad v Peak Design puzdre a aj originál koženom Apple a telefón sa napohne (IPhone 12 Pro).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, viete doporucit nejaky super maly externy SSD disk, alebo rychle maličké USB.cko s aspon 256 GB do Thunderboltu? Upgradoval som komp z Intelu na M1 a zrejme som sa preratal s kapacitou pevného disku 😕 . Budem vdacny za Vase tipy.....

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@miguel Rozšíření kapacity formou nějaké čínské karty bych s čistým svědomím určitě nedoporučil, to se radši kousni do ruky a sčot vyměň za kousek s větším SSD (škoda že ani tohle nejspíš nemáš s CZ klávesnicí). A nebo se zamysli jestli potřebuješ mít ty extra gigabajty neustále u sebe (filmy, fotky, videa, zálohy mobilu, tabletu a jiných věcí) a jestli by na tyhle věci nebyla praktičtější varianta s použitím NASu (a v nouzi největší cloudu), se kterou bys jednou ranou zabil i problém se zálohami?

Mimochodem, spousta lidí taky (často spíš podvědomě) naráží na problém se svinskou strategií Apple prodávat krámy s co nejmenším SSD, aby pak mohli šetřílky o to víc vysávat krze svůj placený iCloud. Ve finále jim na tom pididisku stejně (kvůli offline dostupnosti) lokálně cachují co se dá, "odložené" aplikace, dokumenty a X verzí toho všeho v lokálních zálohách TM nevyjímaje - takže při pohledu do Finderu neustále zbývá jen pár GB a prošťouchnout to nadělení bohužel nebývá (snad kromě TimeMachine) úplně primitivní. Jestli máš mezi utilitkama něco jako "Disk Inventory X", schválně mrkni co Ti na tom disku zabírá nejvíc a podle toho už můžeme něco vymyslet...
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka @Radek124, za navrh. Zatial som vacsinu bordelu hodil na pCloud - pouzil som svoj ucet a vytvoril som virtualny disk s aplikaciou pre Mac do ich cloudu - mam tam kupenych 500 GB. Starych dobrych startrekovskych serialov sa nevzdam ani za nic ;) Co si myslis o takomto rieseni?

Inak s Tebou suhlasim, ze Apple si za pamate nechava poriadne zaplatit - ale pri kupe noveho stroja som uprednostnil 16 GB RAM pred 512 Gigovym diskom. Cena za kombo 16-ka ramka a 512-ka disk sa mi uz zdala premrstena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se že právě na věci typu filmů je iCloud to nejhorší a nejdražší řešení - nemluvě o tom že s prostorem na disku Ti v řadě případů vůbec nepomůže, právě proto že "přesunuté" věci si docela masivně cachuje, neustále skenuje změny - a kvůli tomu donekonečna zuřivě komunikuje, takže čím větší prostor a pomalejší připojení, tím víc spotřebovává data a pásmo. Jestli máš doma nebo v práci nějaké "regulérní" síťové úložiště s trvalým přístupem k internetu, určitě ty videa přesyp radši tam a na iCloud dávej opravdu jen věci které nutně potřebuješ mít plně nasynchronizované i na mobilu/tabletu. 

Co se strategie výběru RAM/SSD týče, i tyhle příplatky věci mají ovocnáři samozřejmě vyladěné tak aby se z kunčaftů vyždímalo co nejvíc - a u M1 mají navíc jistotu že příplatkovou rychlou RAM integrovanou v procesoru + připájené SSD si už nikdo jen tak na koleně se šroubovákem nepřehodí za lepší. Mít to na doma (rychlé SSD úložiště na GLAN+WiFi), preferoval bych asi taky RAM, jinak spíš SSD. Holce jsem k vánocům koupil Mini - a díky tomu že (na rozdíl ode mě) nepotřebuje Parallels a neprovádí ani grafické orgie (se stovkami hladin při úpravě fotek a časových stop ve videu), byl jsem fakt mile překvapený že i těch 8GB jí na desktop a hry s velkou rezervou stačí. Ale tohle má každý samozřejmě jinak. 

Apropos, to M1 máš v MBA a nebo v MBP13"/14"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za nazor. Ja som si iCloud nepriplatil. Co pouzivam ako kros-platformovy cloud je sluzba pCloud - pozri si web: https://www.pcloud.com/eu . Pred par rokmi som vyuzil Black Friday zlavu a kupil si tam 500 GB lifetime ucet za nejakych smiesnych 100 eur. Zdalo sa mi to lepsie riesenie ako kupovat externy disk / NAS, ktory predsa len ma obmedzenu zivotnost. Az taky velky traffic na tom nemam, takze mi ta synchronizacia neprekaza. Budem rad, ak mi das svoj feedback na taketo riesenie.

Co sa tykam Maca - upgradoval som z MP Pro 13 z roku 2016, ale isiel som do Air 13. Chladenie nepotrebujem (nehram hry ani nepouzivam narocne programy). No a ,uprimne, sa mi wedge dizajn stareho Macbooka Air paci viac, ako dizajn MB Pro 🙂 

Kupil som verziu so 16 GB RAMky - hlavne kvoli informaciam, ze pri 8 GB RAM macOS vela swapuje na SSD disk a to moze viest k rychlejsej degradacii uloziska. Viac info napr. tu https://appleinsider.com/articles/21/06/04/apple-resolves-m1-mac-ssd-storage-longevity-issue-in-macos-114-beta

A tych 256 GB SSD-cka mi jednoducho musi stacit - viac prachov im za to nedam!

Inak, prvy dojem z tych novych procakov je fakt sok. Nikdy som sa nestazoval na stareho MB Pro - vzdy isiel krasne plynulo a rychlo, ale tieto M1 stroje su skratka ina liga. Ak pouzivas aplikacie, ktore su optimalizovane na Apple Silicone, ta rychlost reakcii a plynulost je ohromujuca. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...