Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Pánové, má zde někdo praktické zkušenosti dvěma tel. čísly v iPhone?

Myšleno, jak/zda fungují bankovní appky, Whatsapp/Viber atp. respektive zda to přináší nějaká zásadní omezení.

Díky moc 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Andrew napsal:

Pánové, má zde někdo praktické zkušenosti dvěma tel. čísly v iPhone?

Myšleno, jak/zda fungují bankovní appky, Whatsapp/Viber atp. respektive zda to přináší nějaká zásadní omezení.

Díky moc 🙂

Ahoj, zkušenost mám poměrně bohatou. Bankovní aplikaci mám jenom přes jedno číslo. Kdybys měl banku na obě čísla, tak v tom vidím problém, ale to si radši zjisti u banky... WA funguje jenom na jedno číslo, stejně jako Signal - předpokládám, že další messengery to mají stejně. Jinak s tím problém není žádný :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Andrew napsal:

Pánové, má zde někdo praktické zkušenosti dvěma tel. čísly v iPhone?

Myšleno, jak/zda fungují bankovní appky, Whatsapp/Viber atp. respektive zda to přináší nějaká zásadní omezení.

Díky moc 🙂

Na banku to nemá vliv, ta jede přes data, číslo ji nezajímá. Whatsapp má nějaké řešení, myslím business. Viber pokud vím řešení nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem z toho jelen. Screenshoty a fotky focene v rezimu portret sem mohu vlozit, ostatni jak starsi tak nove porizene nektere ano, nektere ne. Zadnou logiku jsem v tom nenasel, deje se to od vikendu. Zitra zkusim Apple support. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se to tu probíralo....

Vyměnil jsem baterku, přímo v Iwantu, nyní tedy kapacita 100 %. Nicméně mi přijde, že během dne "hoří" mnohem rychleji, než ta původní. Žena dtto. Možná je to to jen subjektivní dojem, ale přijde mi to skoro nastejno, jako když původní baterka ukazovala kapacitu cca 82 %.

Kdybych to nechal vyměnit za nějakej aftermaret, tak bych se nedivil, ale to mě trochu překvapilo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warannKlasická rada u Intelu bývala po výměně baterky hned smáznout SMC (dělávají to i servisy) a nechat to aspoň jednou úplně vyšťavit a zase dobít - bez provedení resetu SMC se mac "optimalizovaně nabíjí" jen po hodnoty napětí odvozené v dřívějších cyklech, takže to novou baterku nikdy nedobíjí úplně.

@Vasa_HA že by sis (místo prudění na infolince firmy co Chronomag neprovozuje a nečte) přelouskal v Bertem daných pravidlech, jaké rozměry, velikost a formát by ty uploadované fotky měly mít? U matlafonu je dobré začít formátem JPEG ("maximální kompatibilita"), resampling a vynucení formátu JPEG jde pomocí zkratek aplikovat i na fotky v systémové "úschovně" IOS, ze které se to pak sem dá vložit. Na megabajty fotek s přibaleným HEIF videem je místo na serverovém SSD fakt drahé :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann Pak záleží na tom o jaký model jde a kdo ten servis dělal: Od iPhonu 11 výš jsou počítadlo cyklů a hodnota "optimalizované" maximální kapacity šifrované, aby si někdo nemyslel že  pouliční výměnou baterky bez vzdáleného připojení k placené autorizační službě něco ušetří. Aneb jak varoval už Steve Mobs v Simpsonech, korporátní motto Apple nemělo původně znít "Think Different!", ale "No Refunds!" 🤑

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ted jsem resil klukovu 12mini, zitra to jdu vyzvednout do istyle, a ano, origo baterka se pozna tak, ze umi zobrazovat cykly a kondici baterie.
Kousek od istyle je i neznackovy fofrservis, kde to udelaji na pockani a za  1/3 ceny originalniho servisu, ale upozornili me prave na to, ze pak o nektere fce prijdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to je OK, já mám tyhle funkce v pořádku, cykly, kondici to zobrazuje. Max kapacita je 100 %, tzn. tovněž OK. Problém je v tom, aspoň subjektivně, mi těchto aktuálních 100 % vydrží cca podobně jako nějakých 83 nebo kolik % na původní baterce.

A ještě malá odbočka. Kluk má starou 7, rok nevím, asi 19 nebo tak nějak. Celou dobu v provozu a baterka má stále kapacitu 87 % což mi přijde slušný, mně šla baterka do kopru vždy výrazně rychleji. A pak má ještě nějaký "zázračný" poslední procento. Telefon ukazuje 1 % a dokáže na tom vydržet podivuhodně dlouho (rozhodně dýl, než jakejkoli jinej IP co jsme doma měli), než chcípne.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 2 lety jsem koupil iPhone 13 mini. Baterku mám ve stavu 90 %, ale vydrží poslední měsíce subjektivně už dost málo a to na tom nehraju žádné hry nebo nenatáčím videa. Zvláštní mi přijde, že přes noc, kdy mám telefon vedle postele a nepoužívám ho, je baterka do rána tak třeba -40 %. Když koukám na aplikace, tak mě překvapuje, že třeba "kalendář aktivita na pozadí" sežere 10 % a to u něj ani nepoužívám to okamžité stahování, jinak tam žádného zjevného "žrouta" nevidím.

Před tím jsem měl 4 roky iPhone 8 a žádný problém s tím. Vydržel furt tak nějak celý den, přes noc dělal odhadem do -10 %.

Upraveno uživatelem Zmrzlinar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mate nekdo tip na magneticky/MagSafe drzak do auta? Stacil by mi klidne nalepovaci "puk", nabijeni nutne nepotrebuju. Mam telefon v origo MagSafe silikonovem obalu a tenhle setup chci zachovat, kvuli bezdratovemu nabijeni - zadny nalepovaci magnety do pouzdra neprichazi v uvahu. Existuje neco, co drzi a neposle telefon do letu pri prvni ostry zatacce? Diky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, lykan napsal:

Mate nekdo tip na magneticky/MagSafe drzak do auta? Stacil by mi klidne nalepovaci "puk", nabijeni nutne nepotrebuju. Mam telefon v origo MagSafe silikonovem obalu a tenhle setup chci zachovat, kvuli bezdratovemu nabijeni - zadny nalepovaci magnety do pouzdra neprichazi v uvahu. Existuje neco, co drzi a neposle telefon do letu pri prvni ostry zatacce? Diky! 

https://forum.chronomag.cz/topic/27255-apple/?do=findComment&comment=2976610

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...