Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

má někdo tip na HW qwerty, ne BB a IoS a trošku k světu?  

 

Protože mám prostě s Samsungem (S4, S2) problém a je to jen díky dotekovému display-na tom e-maily prostě řešit nehodlám :(

Na párty a občasné používání ok, ale na práci holt nepoužitelné. A tak ťukám na spolehlivé, ale malé, tlusté a zastaralé S17i..

 

Pokud je možnost "obalu s klávesnicí" tak je to taky varianta.

 

Kovářova kobyla chodí bosa - tak se poptám tady, předem moc díky ;)

 

Telefony s QWERTY je problém,je jich málo a výrobce se k tomu moc nemají,což nechápu,protože si myslím,že by měl velký potenciál.Co já vím,je buď xperia mini s androidem a starší docela chválený Dell Venue pro s WP7.5 a tím pádem pár věcí,které by ti mohly vadit a nebo starší nokie N97 mám dojem se symbianem a ještě pár starších Nokií,jinak moc nevím.Ještě starší xperie nějaká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefony s QWERTY je problém,je jich málo a výrobce se k tomu moc nemají,což nechápu,protože si myslím,že by měl velký potenciál.Co já vím,je buď xperia mini s androidem a starší docela chválený Dell Venue pro s WP7.5 a tím pádem pár věcí,které by ti mohly vadit a nebo starší nokie N97 mám dojem se symbianem a ještě pár starších Nokií,jinak moc nevím.Ještě starší xperie nějaká.

tu Experii MiniPro (Sk17i) právě mám, bylo to před dvěma lety jediné řešení, ale teď jsem přičichnul k novým Androidům na Samsungu a docela mi Sony připadá jako dinosaurus (nehledě k tomu, že už vypadá hrozně - klíče, drobné v kapse ani fólii neřeším..) 

Akorát ta klávesnice - vážně nechápu, že nejsou alespoň "včkové" obaly na smartphone s HW keyboardem..

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máš tel? A prohlížeč a dokonce lepší,než IE je Nokia express.A tím WP,jsem myslel WP v Nokiích a to až od verze WP8,ikdyž 7.5 a 7.8 taky nebyly úplně marné,ale své chyby měly a má i WP8,ale WP8 už jsou někde jinde.

 

samo že, WP8 jinak bych to ani nepsal :)

 

http://www.windowsphone.com/cs-cz/phones/nokia-lumia-620?model=rm-846

 

pro mě je to celé nepřehledné a paradoxně narozdíl od androidu, kde PC aplikace je většinou i pro android tak WP8 tohle často nemá... v tuto chvíli to ještě bude chtít čas, ale to prostředí se obávám že lepší nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gougy: asi nejepší řešení je přepnout si telefon na klasickou "telefon" klvesnici, sice se nadatluješ, teď nevím zda je u smartphone něco jako T9ale je to lepší než ty blechy na qwerty.... 

 

pak je dobré swype, ale taky se občas při delším textu na to vykašlu a rovnou to vytočím, nebo případně nadiktuju a to rozeznávání hlasu celkem funguje... v nastavení je potřeba stáhnout češtinu a vypni si opravu překlepů, člověk se zapomněl zkontrolovat a odeslal místo chtěného "bobovat" bojovat :D

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&hl=cs

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samo že, WP8 jinak bych to ani nepsal :)

 

http://www.windowsphone.com/cs-cz/phones/nokia-lumia-620?model=rm-846

 

pro mě je to celé nepřehledné a paradoxně narozdíl od androidu, kde PC aplikace je většinou i pro android tak WP8 tohle často nemá... v tuto chvíli to ještě bude chtít čas, ale to prostředí se obávám že lepší nebude

Které aplikace ti třeba chybí,nebo co ti na WP8 vadí? Jinak s tím zamrzáváním jsem docela překvapený,ale když se to stane,tak výjimečně.Ale ani WP8 nejsou dokonalé,to je jasný.Já třeba nejsem na nějaké hraní si s mobilem,takže ta jednoduchost mi naprosto vyhovuje.

No prostředí bude stejné určitě,tam bych nějaké změny moc nečekal.Někomu vyhovuje,někomu ne,to je normál a je dobrý si vše vyzkoušet.aktualizaci Amber už máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Které aplikace ti třeba chybí,nebo co ti na WP8 vadí? Jinak s tím zamrzáváním jsem docela překvapený,ale když se to stane,tak výjimečně.Ale ani WP8 nejsou dokonalé,to je jasný.Já třeba nejsem na nějaké hraní si s mobilem,takže ta jednoduchost mi naprosto vyhovuje.

No prostředí bude stejné určitě,tam bych nějaké změny moc nečekal.Někomu vyhovuje,někomu ne,to je normál a je dobrý si vše vyzkoušet.aktualizaci Amber už máš?

 

amber asi nemám, nepamatuju že by mi to nějakou aktualizaci nabízelo...

 

jinak třeba ten prohlížeč, IE s bingem mě fakt sere a firefox, chrome nikde a opera mě nezaujala...express zkusím... gmail tam je, avg snad bude časem.... to tak zhruba co mě teď napadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gougy: asi nejepší řešení je přepnout si telefon na klasickou "telefon" klvesnici, sice se nadatluješ, teď nevím zda je u smartphone něco jako T9ale je to lepší než ty blechy na qwerty.... 

 

pak je dobré swype, ale taky se občas při delším textu na to vykašlu a rovnou to vytočím, nebo případně nadiktuju a to rozeznávání hlasu celkem funguje... v nastavení je potřeba stáhnout češtinu a vypni si opravu překlepů, člověk se zapomněl zkontrolovat a odeslal místo chtěného "bobovat" bojovat :D

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&hl=cs

Swype neznám, už koukám, díky, vyzkouším co to udělá ;)  ale ten pocit, to "kliknutí" prostě ani vybrační odezva nenahradí.. Teď jsem datloval SMSku a nějakzch 400 znaku na dotekaci nezvladnu a na Sony poslepu... Jsem asi starej.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má někdo tip na HW qwerty, ne BB a IoS a trošku k světu?  

 

Protože mám prostě s Samsungem (S4, S2) problém a je to jen díky dotekovému display-na tom e-maily prostě řešit nehodlám :(

Na párty a občasné používání ok, ale na práci holt nepoužitelné. A tak ťukám na spolehlivé, ale malé, tlusté a zastaralé S17i..

 

Pokud je možnost "obalu s klávesnicí" tak je to taky varianta.

 

Kovářova kobyla chodí bosa - tak se poptám tady, předem moc díky ;)

 

Kovářova kobyla ví, na co se má zeptat ;)

Poslední telefon s HW klávesnicí se kterým jsem byl spokojený byla N900, doteď nemůžu přijít na jméno tomu chlapíkoví, co zařízl v Nokii Maemo a MeeGo... N9 ale už trpěla tím, co mě vadí na všech dotykáčích, tedy že na psaní nejsou...

Skončil jsem u Winodows Mobile 8, předchozí 7.5 a 7.8(jen uprgrade 7.5) ušly, ale WM8 je v pohodě. Office rovnou v telefonu, navigace zdarma, běhá bez problémů.

Jediná spása se psaním je používat daný smartphone naležato a ne na výšku, to jsem schopný napsat aspoň něco. Kopr z toho, že podstatnou plochu displeje zabere klávesnice to ale neřeší...

Už jsem zkoušel BT externí HW klávesnici, ale je to druhej krám a nakonec jsem ji ztratil, druhou si kupovat nehodlám, ale cesta to byla poměrně schůdná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

amber asi nemám, nepamatuju že by mi to nějakou aktualizaci nabízelo...

 

jinak třeba ten prohlížeč, IE s bingem mě fakt s..e a firefox, chrome nikde a opera mě nezaujala...express zkusím... gmail tam je, avg snad bude časem.... to tak zhruba co mě teď napadá

IE si můžeš v nastavení změnit z bingu na google.Pokud ti to nenabízí,tak musíš změnit v nějakém nastavení zemi,teď už ale nevím,kde přesně,nic méně to jde změnit na google.

Antivirák na WP nepotřebuješ.

To neznamená,že když ti to nenabídne,že už se nedá stáhnout.Je tam spousty vylepšení.

 

 

funf5:malá technická.OS není Windows mobile,ale Windows phone.Před tím ale býval skutečně Windows mobile,ale od werze 7.5 je to Windows phone,to jen na upřesněnou.

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že mi potvrzujete, že prostě existuje díra na trhu :( :(

 

Já si koupím kryt na SE a budu to hrát na retro a na hraní Angry Birds bude druhý telefon.. Ach joo..

 

Každopádně díky moc za vaše zkušenosti, na BT klávesnici kouknu taky, to mě nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funf5:malá technická.OS není Windows mobile,ale Windows phone.Před tím ale býval skutečně Windows mobile,ale od werze 7.5 je to Windows phone,to jen na upřesněnou.

 

OK, WP, ale pochopili jsme se ;)

 

Jsem rád, že mi potvrzujete, že prostě existuje díra na trhu :( :(

 

Ano díra tu je, ale dokud znovu nepřijdou s HW klávesnicí Nokie, nebo Samsung, tak si o ní můžem nechat zdát... Apple to nebude, Steve by se obrátil v hrobě. Přitom by stačil nárust objemu kteréhokoli modelu jen o cca 25% a HW klávesnice by se vešla, bohužel to není IN, leda přesvědčit nějaké marketinkové oddělení, že je to sladký retro  a začnou to sekat, jako Baťa cvičky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gougy: minuly tyden se vyrojily spekulace ze bude novy Droid 5 od Motoroly s vysouvaci klavesnici. Bezdratove nabijeni, vodeodolne pouzdro, NFC atd. Link na Engadget

 

edit: uvidime jaky bude mit Google uspech s Motorolou Moto X. Treba se z laboratori Googlu/Motoroly dockame casem nejakych prekvapeni. 

Jinak ja obcas vzpominam na Nokii E72....ta klavesnice mi fakt vyhovovala. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gougy a proc ne BB? Nove modely Q10 nebo Q5 jiz nepotrebuji specialni tarif BIS nebo BES na baterku vydrzej pvomerne dlouho daj se nanich pvripadne rozchodit appky z droidu . Prijde mi to zajimave. A oproti pvrodchozim modelum je to zase skok do predu. Pro mne v soucasne dobe jsou jen dve znacky telefonu co tak nejak dokazu akceptovat a to prave bud Apple nebo Blackberry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha jel na BB (i Androidu a IoS) a já se s tím nedokázal srovnat, ale pokud se to lepší, asi máte pravdu.

Apple nechci (skončil jsem u Iph 3GS), ale zase je to o osobním pocitu - pravda je, že jsem si neuvědomil, že už je všechno "pár let jinde"

 

Zajdu někam na značkovku zkouknout to BBčko, sakra, teď když už 3 roky Androiduju (předtím ios). :D   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

co říkáte na Lenovo A660? Nemáte někdo zkušenost? Zatím mám HTC s woknama, ale už mi leze na nervy...

http://www.mironet.cz/lenovo-a660-cerny-zaruka-24-mesicu-4quot-dotykove-lcd-dual-sim-android-40-wifi-bluetooth-5mpx-odolny+dp191854/ 

 

četl jsem tuhle uživatelskou recenzi:

 

tak mi před chvílí dorazilo to Lenovo A660 smile.png 

 

no.. kde bych začal. Telefon vyšel kvuli mojí Lenosti cokoliv clít a řešit na nějakých 3900,- přes prostředníka i s dopravou na stůl a vším kolem

 

Přijde v papírové krabici Lenovo, která je řekněme nereprezentativní smile.png

 

Po otevření vykoukne telefon, manuál v čínštině a záruční kartička v čínštině. Balení obsahuje ještě headset, USB kabel, nabíječku do čínský zásuvky a redukci na evropskou. Sluchátka ani nerozbaluji, už přes celofán vypadají hodně "čínsky".. Co mě dorazilo tak součástí balení je i hodně nekvalitní pouzdro s logem SAMSUNG lol.png 

 

Když vezmu do ruky Note 2 a A660 nepoznám, který je težší. Na to jak je malý docela váží. Tělo telefonu je vyvedeno ze "sprostého plastu", všechno je tuhé a nepoddajné, naopak ovládání hlasitosti jde až moc hladce. Vypinač je trochu utopený tak je třeba pokaždé trochu víc zmáčknout. Celkově telefon působí spíš jako hračka. Po spuštění naběhne logo Lenovo. Chod je svižný, zatím. Displej je překvapivě dobrý v rámci nízkého rozlišení. Jdu si s tim pohrát na oběd tak pak doplním

 

pokračování Lenovo A660:

 

při seznamování s konstrukcí telefonu jsem pochopil proč jsou ty plasty tak, jak to jen říct, lacině působící a nepoddajné. Kryt baterie s drážkami na těsnění, kterými je osazeno tělo telefonu se totiž jen zacvakává, nemá žádný "zámek", sundat ho je poměrně pracný, ale drží a nikde se nic nehýbe. Sice nebude asi tak třeskutě vodotěsný jako xperia go, která byla v podstatě zalitá i s baterií, ale Lenovo budí dojem, že by se do něj voda fakt dostat neměla. Podobné řešení používá i motorola Defy. Stejně tak jako defy je vodotěsnost konektorů řešená formou gumových špuntíků a narozdíl od defy není zase tak jednoduché je omylem otevřít. Tady byla výhoda u Xperie Go, že těsnící gumičky u krytek konektorů byly vyměnitelné v případě ochození (edit - těsnění u 3,5 jacku je vymenitelný o-kroužek). Tady to snad nehrozí. Telefon se drží dobře i když je z poměrně klouzavých plastů, pogumování by ale rozhodně neuškodilo. Nicméně myslím, že silikonový obal mu neublíží. 

 

Telefon působí vedle Note 2 jako sportovní telefon bez ambic na reprezentativní vystupování.

 

Psaní: bohužel jsem teď ovlivněný psaním dlouhých textů na Note 2 takže zcela neobjektivně říkám, že se na tom píše dost naprd, ale pořád líp než na xperii GO. 

 

Foťák: tragédie, stejně nebo možná hůř než Go a Defy. Spolu s absencí LED důvod proč nekupovat

 

Výkon: překvapivě svižný chod, načítání stránek, procesování fotek atd. velmi svižně a plynule, jsem mile překvapený

 

Signál, Wifi: nemám co vytknout. V místech kde GO nevykazovala ani dvě plné čárky tak Lenovo stejně tak Jako samsung ukazuje plný signál

 

Vodotěsnost: tekoucí voda, voda ve sklenici, vše OK, po oddeklování to nevypadá, že by se voda dostala tam kam by neměla, ale i tak těsnění radši máznu nějakým odpuzovačem vodysmile.png

 

Postupně doplním, ale předběžně když vezmu v potaz, že telefon jde sehnat už kolem 2500,- někde i s dopravou (za zásilku se celníkům neplatilo kvůli deklarované ceně nic) tak absolutně není co řešit. 

 

A opět se budu odkazovat na porovnání s GO - Lenovo působí i přes tvrdé plasty daleko kvalitnějším dojmem, je plynulejší, zatím i přes veškerou snahu nezamrzlo. Nemá cenu srovnávat s Note 2, protože to je ve všech směrech uplně jiná liga

 

Edit 2: těsnění plní svojí funkci - telefon řádně opláchnutý proudem vody z kohoutku ze všech stran, následně ponořený do sklenice s vodou..

 

poznatek - baterku dokážu vyždímat při větším používání za dopoledne. Následně se příšerně dlouho nabijí, ale neskutečně.. je na nabíječce 2 hodiny a dobil se o 40 procent. Note 2 se svojí kapacitou se za stejnou dobu dobil celý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...