Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Jak píše Moty, zkusil bych to nejdřív po dobrém. Naše kočka má během dne různé nálady, určitě máš vypozorováno, kdy má lepší (nechá si líbit spoustu věcí, dovolí se pomazlit) a kdy spíš bojovou. Využil bych tu lepší 🙂, vzal kočku k sobě a pomalu, za neustálého drbání atd. si ji natočil do správné polohy, pak už jen vhodným nástrojem dred zlikvidoval. Pak samozřejmě bohatě odměnil.

Nebo můžeš po zlém, pořádné rukavice, dva lidi chytit, třetí stříhat. Nevýhoda je, že si ji naštveš a bude chvilku trvat, než ti odpustí. Případně toho veterináře, špinavou práci udělá za tebe, ale kočku si i tak naštveš, protože jsi ji k tomu veterináři odnesl... Bohatá odměna je samozřejmost vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lobber napsal:

Kluci, nějaký nápad, jak zvládnout malého domácího pantera, abych po 5sec neskončil na chirurgii jak Frankenstein !!!???

Na pupku se mu udělal jeden celistvej dred ….                                                       A jediný způsob, jak ho jej zbavit, je oholit ho na kůži ( když pominu fakt, že už má kus holý - který si vytrhl sám ) …  Jen že, ani ve dvou to nejde. A uspávat se mi ho taky nechce ….  
Tak bych se rád optal, jestli to tu již někdo řešil a dokázal mi poradit … 

Díky 

Tohle bohužel znám moc dobře, naše mainská mývalí se nenechá učesat a jsou oblasti na který si nenechá sáhnout (břicho, zadek). Každý česání je boj a bohužel se jí i tak jednou za čas udělají dredy, hlavně na břiše, v podpaží, na zadních packách a podobně. Když už to bylo fakt blbý a selhaly domácí pokusy, zašli jsme na veterinu, kde nám dali prášek (Gabapentin) s instrukcí dát ho hodinu před návštěvou. Byla z toho oblbnutá, asi jako člověk na neurolu nebo po pár panácích, ale neuspalo ji to a na veterině to s ní potom šlo omnoho líp a nechali jsme jí preventivně oholit celý břicho. Vzali jsme si i nějaký do zásoby kdyby bylo v krajním případě potřeba udělat něco doma. 

Jinak doporučuju mít dobrej strojek, na veterině mají tenhle https://www.svetkadernictvi.cz/konturovaci-strojek-na-vlasy-moser-chromini-pro-1591-0062-p-4644?gclid=Cj0KCQiA0eOPBhCGARIsAFIwTs71hr4-pkhTvRg-WY5FHoxtzKho2kWcdSg0xbizZbKz6JwSborwHfkaAsRXEALw_wcB#utm_source=google&utm_medium=srovnavac_cen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom malinko podobně jako ragu.

…. Ten můj “panter”, je strašnej mazel. Nechá se drbat kdekoliv a kdykoliv, fakt nemá nějaký výkyv nálady ( když nepočítám to jeho otravný okusování. Ale to je formou jeho způsobu hry. I když ho nechtěně něčím na**ru, tak odběhne, ale do minuty ho mám zas v klíně, nebo se mi tře o nohy.
Ale jen vycítí, že by mělo přijít česání, stříhání drápu ( to už jsem vzdal úplně a udělal mu speciální škrábadlo :0D ) . Tak je jak posedlej ďáblem. 
 

Děkuji ragů za doporučení “oblbováků”. To zní opravdu nadějně .
Hned to v nejbližší době vyzkouším 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uspavam na veterine, tak mam takovy hmat na znehybneni kocek. Ukazovacek ruky mezi zadni packy a z jedny strany packu pritisknes k ukazovacku palcem, z druhy druhou packu zbytkem prstu. Druhou rukou dtto na druhe naprave. A aby se nemlela, bud ji pritisknes na sebe, nebo na nejakou podlozku. Akorat pak musi strihat nekdo jiny, protoze treti ruku uz nemas.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Lobber napsal:

Kluci, nějaký nápad, jak zvládnout malého domácího pantera, abych po 5sec neskončil na chirurgii jak Frankenstein !!!???

Na pupku se mu udělal jeden celistvej dred ….                                                       A jediný způsob, jak ho jej zbavit, je oholit ho na kůži ( když pominu fakt, že už má kus holý - který si vytrhl sám ) …  Jen že, ani ve dvou to nejde. A uspávat se mi ho taky nechce ….  
Tak bych se rád optal, jestli to tu již někdo řešil a dokázal mi poradit … 

Díky 

Jestli je tak divoký, nesnaž se mu ho odstranit od těla nůžkami. Při boji mu poraniš jemnou kůži. Raději ten dred  odstřihni výše, ať si ten zbytek rozdělá sám, nebo veterinář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Lobber napsal:

Kluci, nějaký nápad, jak zvládnout malého domácího pantera, abych po 5sec neskončil na chirurgii jak Frankenstein !!!???

Na pupku se mu udělal jeden celistvej dred ….                                                       A jediný způsob, jak ho jej zbavit, je oholit ho na kůži ( když pominu fakt, že už má kus holý - který si vytrhl sám ) …  Jen že, ani ve dvou to nejde. A uspávat se mi ho taky nechce ….  
Tak bych se rád optal, jestli to tu již někdo řešil a dokázal mi poradit … 

Díky 

Měl by si ho vykousnout sám, na bříško se asi bez nějakého většího násilí nejspíš nedostanete. Vím o čem mluvím, jednou se naše mainka zesr..a až za ušima a když jsme ji myli zadek, vypadalo to jako, že ji vraždíme.  Od veterináře si ale nechá  všechno líbit, vůbec ji nepoznávám, zkuste to proto u něj, když tam půjdete s něčím jiným, ať poškrábe když tak jeho. Akorát, že vás to bude něco stát.

Bed

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, 😆 my sme našu našli na parkovisku v podzemnej garáži,  vedľa jej prejdeneho súrodenca.

Mala hnusne zapalene oko, ale skoro po roku, je z nej už celkom pekná macka.

Ale ty chceš asi nejaku onakvejsiu fajtu. Asi by som skúsil ifauna.cz

20220209_154917.jpg

20220209_160056.jpg

20220209_160046.jpg

20220209_160213.jpg

Upraveno uživatelem DrSlamastika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 2. 2022 v 10:26, Lobber napsal:

Kluci, nějaký nápad, jak zvládnout malého domácího pantera, abych po 5sec neskončil na chirurgii jak Frankenstein !!!???

Na pupku se mu udělal jeden celistvej dred ….                                                       A jediný způsob, jak ho jej zbavit, je oholit ho na kůži ( když pominu fakt, že už má kus holý - který si vytrhl sám ) …  Jen že, ani ve dvou to nejde. A uspávat se mi ho taky nechce ….  
Tak bych se rád optal, jestli to tu již někdo řešil a dokázal mi poradit … 

Díky 

Zabal ho do hrubej deky, hlavne nohy, nechaj si volne tam kde chceš strihať, to brucho, pridrz ho cez deku a rez a rub. My tak strihame pazure.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, díky za poznatky a rady ke zbavení se “dredu” 

- zitra si jedu konečně pro Gabapen.
( dřív jsem to nestíhal ) 
 

Ale, už jsme ve fázi trháni si “dredů” …. 1/3 si vyškubl bez sebemenších problémů sám. 

( teda až fakt na kůži, že i Sfinx je chlupatej :0D ) .
 

Tak asi zaujmu pozici setrvání. A když si to bude postupně vyškubávat sám ( dá se říci “bezbolestně”, nebo alespoň alespoň bez násilí nebo stresu díky mé osobě  ), tak budou spokojeni obě strany ….  

- Holý místa mu prostě opět zarostou. A já se nemusím bát, že bych mu nechtěně ublížil … 
( Zítra pošlu fottoo ) 

 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lobber napsal:

Kluci, díky za poznatky a rady ke zbavení se “dredu” 

- zitra si jedu konečně pro Gabapen.
( dřív jsem to nestíhal ) 
 

Ale, už jsme ve fázi trháni si “dredů” …. 1/3 si vyškubl bez sebemenších problémů sám. 

( teda až fakt na kůži, že i Sfinx je chlupatej :0D ) .
 

Tak asi zaujmu pozici setrvání. A když si to bude postupně vyškubávat sám ( dá se říci “bezbolestně”, nebo alespoň alespoň bez násilí nebo stresu díky mé osobě  ), tak budou spokojeni obě strany ….  

- Holý místa mu prostě opět zarostou. A já se nemusím bát, že bych mu nechtěně ublížil … 
( Zítra pošlu fottoo ) 

 

Tak hlavně ať to nežere. Nejčastěji to pak blejou, občas to tam ale zůstane a je z toho trichobezoár. Dával bych preventivně maltozovou pastu, chutná jim to.

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/gimpet_snacky/maltozove_vitaminove_pasty/122030?variantid=122030.5&mkt_source=1462057&gclid=CjwKCAiA6Y2QBhAtEiwAGHybPUrS_qZ22u_-uPc57gpNWwV3_zjKPb07guGsnlUZg1qbW-BroqP1ehoCvQYQAvD_BwE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ragu napsal:

Tak hlavně ať to nežere. Nejčastěji to pak blejou, občas to tam ale zůstane a je z toho trichobezoár. Dával bych preventivně maltozovou pastu, chutná jim to.

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/gimpet_snacky/maltozove_vitaminove_pasty/122030?variantid=122030.5&mkt_source=1462057&gclid=CjwKCAiA6Y2QBhAtEiwAGHybPUrS_qZ22u_-uPc57gpNWwV3_zjKPb07guGsnlUZg1qbW-BroqP1ehoCvQYQAvD_BwE

 

Ragu,

jak jsi je přesvědčil, že je to dobré ? Já jsem to nedokázal. ☹️ A to mám s jednou Ragdollkou problém, žere jen granule a zároveň je i vyhazuje. Nic jiného nechce - konzervy, kapsičky, normální maso, nic. Už jsme byli na veterině několikrát a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ragu: :0) vím používám. Ale i tak děkuji 

Revue: tak přesně tenhle problém má brácha, když přijede na delší dobu s rodinou ke mne a vezme s sebou svoji ragdolku….

Doma jim to nedělá … 

mají ji naučenou taky jen na granule…

Ale já jsem vypozoroval, že zde žere i kapsičky ( tak jsem si myslel, že zvraci kvůli nim ) , ale když jsem koukal při předposlední návštěvě . Tak jsem si všiml, že hrozdně hltá. Že žere, dá se říci ve stresu a strachu, že ji vše sežere můj kocour ….  A pak to obratem tím pádem hned vybleje…. Zkus ji krmit někde v klidu odděleně pokud máš jak říkáš víc. Třeba to bude tem samý problém … 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ragu,
jak jsi je přesvědčil, že je to dobré ? Já jsem to nedokázal. A to mám s jednou Ragdollkou problém, žere jen granule a zároveň je i vyhazuje. Nic jiného nechce - konzervy, kapsičky, normální maso, nic. Už jsme byli na veterině několikrát a nic.

Některý jsou holt vybíravý, můžeš zkusit různý značky, ale nemusí to vyjít.
Naše o tu pastu vyloženě žebrá.

Jinak taky jsme teď měli problém se zvracením a zatím to vypadá, že za to mohla řasa co jsem ji dával na zuby (Ascophyllum Nodosum). Často to bývá i rozhozením minerálů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lobber napsal:

Kruci Ragu….. 

chlupáči si u tebe koukám žijí nad poměry …. Řasy, pasty, granule, pytlíčky ….. 

Ale zas je vidět, že jim taky dáváš péči, kterou si zaslouží :0) To je dobře :0) 

Nemáš ani tušení )))

Ta kočka se má bez nadsázky líp než já. Když vidím její kapsičky (tuňák, losos, kuře) tak je to bez prdele lákavější než maso ze supermarketu nebo uzeniny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...