Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Nemáte prosím někdo návod, jak jednoduše dostat do kočky tabletku léku?

Máti má micinu, která dostala antibiotika, ale dostat to do ní je boj.  Párkrát se nechala obalamutit různými pochoutkami, do kterých byl lék ukryt, ale nyní je již nedůvěřivá vůči všemu.

Divím se, že nedávají léky speciálně upravené do podoby, kterou by zvířátka přijímala bez potíží nebo dokonce ochotně.

Díky

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ragu napsal:

Nemáš ani tušení )))

Ta kočka se má bez nadsázky líp než já. Když vidím její kapsičky (tuňák, losos, kuře) tak je to bez prdele lákavější než maso ze supermarketu nebo uzeniny. 

Tak to každopádně ☝️🤣 někdy to i líp vypadá a voní 🤌🏼🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Jerryl napsal:

Nemáte prosím někdo návod, jak jednoduše dostat do kočky tabletku léku?

Já mám naučený hmat- "alá máma", tzn za krkem za kůži a zvednout. Kocour ztuhne a v klidu mu dám tabletku. Potom položím, pohladím.. je jako vypnutý, vůbec si to nepamatuje.

Dokonce si v této poloze nechá umýt i nohy (všechny 4!!) aniž bych měl ruce zralé na šití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych se na vás obrátil s dotazem. Máme dva kočkouny, holka kluk, oba vykastrovaný 7 a +-6let a uvažujeme, že bychom jim pořídili třetího parťáka, kotě. Jaký máte zkušenosti s přijetím kotěte dospělýma? Se sžitím dvou dospěláků mám zkušenosti bohatý. Byly to tři měsíce pekla... Tak jenom jestli je nějaká reálná šance, že by s kotětem mohlo bejt jinak...

Díky 

IMG_0481.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám teda zkušenost kočka vs kočka…. Ale pes vs kočka a mohu říct, že za 14dni byl klid :0). Předcházel tomu strašný boj…. Ale po 14dnech si “honili navzájem vocasy …. 

K- 3měs                                                    P- 9let 

 

Vždy si budeš muset vytrpět nějaký ten čas “bordelu” …. 

838D295B-9162-4B3A-9B7A-AE35A7324197.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radimk napsal:

Já mám naučený hmat- "alá máma", tzn za krkem za kůži a zvednout. Kocour ztuhne a v klidu mu dám tabletku. Potom položím, pohladím.. je jako vypnutý, vůbec si to nepamatuje.

Dokonce si v této poloze nechá umýt i nohy (všechny 4!!) aniž bych měl ruce zralé na šití.

Díky Radime i ostatním za rady, zkusím je předat a případně vyzkoušet.

Navedlo mě to i na YT, kde jsou videonávody, jak na to. Tak se u nich doma pěkně pobavíme😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Polak TomasMy mám už jen jednoho kocoura, na zahradě 3 hroby, je mu 6,5 roku a ač bysme chtěli další, tak se právě bojíme, aby nebyl smutnej. Nicméně bych postupoval systémem zvykání sí přes zavřené dveře, aby se mohli čuchat a postupně si zvykat, než je dát rovnou k sobě a pak třeba mít jen nějakou mřížku ve dveřích a postupně je přibližovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Moty napsal:

@Polak TomasMy mám už jen jednoho kocoura, na zahradě 3 hroby, je mu 6,5 roku a ač bysme chtěli další, tak se právě bojíme, aby nebyl smutnej. Nicméně bych postupoval systémem zvykání sí přes zavřené dveře, aby se mohli čuchat a postupně si zvykat, než je dát rovnou k sobě a pak třeba mít jen nějakou mřížku ve dveřích a postupně je přibližovat

Díky! U nás právě ty zavřený dveře nefungovaly, dva a půl měsíce jsme je střídali. Kocour - je to brit - rasil nalezence o sto šest. Pravda ale teda je, že jsme tehdy se ženou akorát sestěhovávali k sobě, každej se svoji kočkou, takže toho na ně bylo dost, navíc v pro oba novým prostředí... Nakonec jsme museli přepažit chodbu rámem s plastovým pletivem, nechat oba vyhladovět a šoupat misky blíž a blíž pletivu... Trvalo to dalších deset dní až pak jsme bez obav vrata zrušili:)) No a právě představa, že to podstupuju znova, se mi moc nelíbí:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lobber napsal:

Já nemám teda zkušenost kočka vs kočka…. Ale pes vs kočka a mohu říct, že za 14dni byl klid :0). Předcházel tomu strašný boj…. Ale po 14dnech si “honili navzájem vocasy …. 

K- 3měs                                                    P- 9let 

 

Vždy si budeš muset vytrpět nějaký ten čas “bordelu” …. 

838D295B-9162-4B3A-9B7A-AE35A7324197.jpeg

černý jsou stejně nejlepší! Co mám zkušenosti od přátel, tak pokud pes kočky vyloženě nesnáší, je to kolikrát snazší, než u dvou/tří koček. Bez bordelu to ale určitě nejde:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Moty napsal:

Ve finále to bude strašně individuální, viz tady

https://www.instagram.com/reel/CZKHafdqsu4/?utm_medium=copy_link

Jinak teda z těch našich si žádný extra kIMG_0487.thumb.jpeg.a222dd900ac7834d66d4c14b1b939f9b.jpegámoši nestali. Na fotce jsou z vánoc 2018 a je to nejblíž, co se navzájem snesou. Ale respektujou se, i když se občas proženou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, revue gt napsal:

Toto jsem udělal, když měla jedna kočka mladé a chytila od začátku nerva 🙂. Rozeštvala i obě ostatní, takže to byla kuchyň, obývák a ložnice. Chodba byla neutrál, kde se střídaly.🐈

IMG_20220211_145943.jpg

Dobrý! Já měl takhle zarámovanou komplet chodbu:) Právě jsem si přesně říkal, že varianta dvě stávající kočky vs. nový kotě, je ještě relativně přijatelná. S mým štěstí kotě ještě rozeštve dvě stávající a hasit to budeme další tři měsíce:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ragu napsal:

@Jerryl jestli je to kapsle tak rozdělat a zamíchat třeba do takovýho toto kočičího mekáče z DMka.

https://www.dm.cz/dein-bestes-tekuty-pamlsek-pro-kocky-p4010355213389.html


Jestli je to tuhá tableta tak nadrtit a to stejný.

Tak hlásím, že tento návod má zatím úspěch. Tím pádem doporučuji. Věděl jsem, že mi tady dobře poradíte 👍

Díky moc!

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Jerryl napsal:

Nemáte prosím někdo návod, jak jednoduše dostat do kočky tabletku léku?

Máti má micinu, která dostala antibiotika, ale dostat to do ní je boj.  Párkrát se nechala obalamutit různými pochoutkami, do kterých byl lék ukryt, ale nyní je již nedůvěřivá vůči všemu.

Divím se, že nedávají léky speciálně upravené do podoby, kterou by zvířátka přijímala bez potíží nebo dokonce ochotně.

Díky

U nás jsme u mini psa dávali tabletku do másla - ukrojit tuhý z lednice dva plátky, do nich to schovat (třeba i trochu rozdrcený) a polkla to vždy bez problémů. Jen se to teda nesmí matlat, aby to nebylo z vnějšku cejtit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radik napsal:

U nás jsme u mini psa dávali tabletku do másla - ukrojit tuhý z lednice dva plátky, do nich to schovat (třeba i trochu rozdrcený) a polkla to vždy bez problémů. Jen se to teda nesmí matlat, aby to nebylo z vnějšku cejtit.

Je super, když to jde takhle lehce, moje kočka to vždycky prkoukla a vyplivla. Nakonec nezbylo nic jinýho, než jí zaklonit hlavu, koutkem umístit do tlamy prášek a masírovat hrtan, dokud prášek nespolkla... Vopruz, ale obelstít jídlem se nenechala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...