Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

před 8 minutami, ragu napsal:

@Moty koukám že Caesar potvrzuje titul nejdražšího pouličního kocoura v okolí desítek kilometrů.

Tohle absolutně schvaluju, máme takhle zasíťovanej balkon a okna, takže má kočka volieru z celýho bytu. 

Kočky navolno do dnešního světa nepatří.

Jo, Cézik tam je spokojenej, jakmile je trošku teplo a svítí sluníčko už ječí u dveří chce se jít opalovat😸

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 4. 2024 v 8:39, Moty napsal:

Kdyby někdo řešil podobný problém jako my, tak sem dám foto řešení, máme 8 let přitoulanýho koucoura, byl nemocnej když přišel, pak ho asi srazilo auto, měl rozdrcenou nohu a rotrhanou bránici, každopádně po tom všem má sníženou imunitu a nědělalo mu dobře očkování, takže chodil ven jen na vodítu, ale taky z toho důvodu, že máme na zahradě už 3 kočičky a nechci kopat další hrob. Občas se stalo, že nám steně zdrhnul, pak sme ho naháněli po sousedech a měli nervy, aby ho nezajelo auto, tak sme když zas utekl, tentokrát i s vodítkem a báli sme se, že se někde oběsí, koupili kočičí volieru, během pár dnu si zvyknul a když bylo teplo, tak tam byl celej den, mění postýlky a myslím, že je rád, že má z horních pater hezkej výhled do zahrady
7ed24b9e52d4c8204c48e975d822d57e.jpg

Nádherně provedené, já plánuju letos oplotit a zasíťovat celý dvorek 6x9m.

Zatím sítě pouze ze stran i kdž z toho mám trochu obavy, vzhledem k tomu jak jsou kočky vynalézavé, uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, ragu napsal:

@OndraPod vřele doporučuju vyřešit i převisy směrem dovnitř, jinak ti po tom vyšplhají pryč )) Nebo rovnou zasíťovat i vršek

jj, převisy dovnitř cca 75-100cm plánuju, nebo jsem ještě viděl zakončení s válci na ložiscích, zasíťovat "strop" 6x9m nebude úplně triviální :(

Jinak ze začátku budou kočky 100% pod dohledem, momentálně chodí na zahradu na vodítku a taky je člověk musí kontrolovat,aby se někde nepověsily na strom apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu síťování ve volném prostoru z vlastní zkušenosti řeknu, že to takhle nemá cenu zkoušet. Ony když chtěly, vždycky našly během 5ti minut nebo hodiny cestu, vlastně je to bavilo překonávat a mě dokazovat, že nehledě na prostředky a čas v tomhle poměřování nemám šanci. Zavřít všechno pod kupoli nebo do voliéry, zasíťovat balkón od stropu po podlahu, tak možná, ale jinak sítě, překážky, cokoliv, nakonec to jen vypadalo hrozně a kočka seděla u sousedů. Bylo to v zájmu jedné, kterou už srazilo auto a má doživotní omezení při chůzi, ale i ona se prostě pokaždé dostala ven. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není zrovna povzbudivé, no materiál už mám nakoupený, tak mi stejně nic jinýho nezbude, přinejhoršim budou muset být pod odhledem.

Naše dvě mainky jsou od kotěte domácí, jedna je 8,25kg povaleč, ale hrozně ráda chodí ven na vodítku, druhá je hyperaktivní 1,5letý plašan co při sebemenším vzruchu letí domů ke dveříma venku moc být nechce.

Mám v plánu pořídit dva stromy v květináčích, paulonii a asi katalpu, po kterých by mohli lezt a vyblbnout se.

No uvidíme ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 4. 2024 v 8:15, Moty napsal:

My tomu říkali kroket a te´d sem se díval, se to tak fakt jmenuje;-)

V roce 1900 to byl olympijskej sport!😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše kočka si v posledních několika měsících našla novou zábavu - lozí na auta, kapota, sklo, střecha. Takže auta jsou pořád pošlapaná a se stopami tlapek a někde  bohužel i poškrábaná. Předpokládám, že si tak říká o pozornost, ale té má od nás docela dost, tak nevím... 

Jak ji to odnaučit, jde to vůbec?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ragu napsal:

Kočka ráda zkoumá, hledá vyvýšena místa a teplo. Zkusil bych bych vymyslet nejakej kočičí strom nebo pelíšky ve výšce.

Díky z tip, něco zkusíme 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím v domku na vesnici, postavil jsem ho před 16 lety. Od konce roku 2009 mám - kromě psa - i kocoura Mňaugliše, klasický mourovatý. Je to kocour venkovně vnitřní, někde je v noci venku, v poslední době spíš uvnitř, v zimě je uvnitř víc, v létě míň. Trvalo mi to kdysi delší dobu, než jsme k sobě našli cestu, vždy jsem měl jen psy a tohle je úplně jiné. Ale podařilo se. Na to, že mu je 15 let, vypadá dobře, v posledních letech jsme mu 2x zachránili život, když přišel po nějaké rvačce, vloni to byla vyhozená čelist, to vypadalo blbě, nebýt operace, nepřežil by, i tak jsme ho krmili pár dnů stříkačkou, byl to opruz. Mám ho rád, chodí s námi (se mnou a psem) na procházky, je to kámoš.

O víkendu přivezla Monča z práce (domov pro seniory) kočku, která tam bydlela možná pár let. Přitoulala se tam, ujala se jí jedna klientka, co má samostatný pokoj v přízemí, takže kočka chodila oknem dovnitř i ven, někdy spala v pokoji s paničkou, jedla často zbytky z kuchyně. Personál ji dal vykastrovat, je očkovaná. Podle někoho jí je 6 roků, ale neví se to jistě a mně spíš přijde jako odrostlý teenager. Nevím, víc nám snad řekne někdy veterinář. Bohužel její panička musí domov opustit a protože se podle chování personálu nad číčou stahovala nejtemnější mračna, Monča se rozhodla ji zachránit. Půjčil jsem si pro první období klec a Micinku (tak se jí prý říkalo) jsme do ni umístili. Má tam záchod, deku, misky s jídlem a vodou a visící hračku. První den byla ve střehu, smutná, když jsem se ke kleci přiblížil, nepanikařila, ale otočila se ke mně zády. V noci jsem ji šel utěšit a celkem rychle šla pohladit a dokonce se jí začalo líbit šimrání. Už ji i pouštíme po bytě a ona se za chvíli sama vrací do klece, kde se cítí v bezpečí, takže super. Dá se vzít do náruče, ráda se mazlí a je čím dál hravější. Je drobnější, jí málo, navíc si ještě zvyká na kočičí jídlo, chodí na záchod, je čistotná, furt se myje, klidná, bystrá, ale už se v ní občas začíná projevovat malý ďáblík. Takže super. Pes si jí moc nevšímá (s kočkami je kamarád, navíc je to už nemocný senior) ale mám strach o Mňaugliše - je mu 15, má to doma zajeté a tohle je nevítaná změna. Není konfliktní, tak se radši snaží zdekovat ven a domů jen na jídlo, někdy ani to ne a tak mu dám misku na terasu. Ani nová Míca po něm nejede, spíš ho jen z klece pozoruje, aspoň zatím. 

No a teď ten dotaz - jak postupovat, aby se ty 2 kočky naučily spolu žít pod jednou střechou? Oddělit je nebo nechat od začátku spolu? Přivedl už někdo z vás domů, ke staré kočce, která tam byla doma, novou a mladší..? Díky.

20240427_151834~01.jpg

20240427_132733~01.jpg

20240427_132659~01.jpg

20240427_132650~01.jpg

Messenger_creation_1dfe7b1a-cce4-4e98-9fe6-9eb540a2fddf.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím v domku na vesnici, postavil jsem ho před 16 lety. Od konce roku 2009 mám - kromě psa - i kocoura Mňaugliše, klasický mourovatý. Je to kocour venkovně vnitřní, někde je v noci venku, v poslední době spíš uvnitř, v zimě je uvnitř víc, v létě míň. Trvalo mi to kdysi delší dobu, než jsme k sobě našli cestu, vždy jsem měl jen psy a tohle je úplně jiné. Ale podařilo se. Na to, že mu je 15 let, vypadá dobře, v posledních letech jsme mu 2x zachránili život, když přišel po nějaké rvačce, vloni to byla vyhozená čelist, to vypadalo blbě, nebýt operace, nepřežil by, i tak jsme ho krmili pár dnů stříkačkou, byl to opruz. Mám ho rád, chodí s námi (se mnou a psem) na procházky, je to kámoš.
O víkendu přivezla Monča z práce (domov pro seniory) kočku, která tam bydlela možná pár let. Přitoulala se tam, ujala se jí jedna klientka, co má samostatný pokoj v přízemí, takže kočka chodila oknem dovnitř i ven, někdy spala v pokoji s paničkou, jedla často zbytky z kuchyně. Personál ji dal vykastrovat, je očkovaná. Podle někoho jí je 6 roků, ale neví se to jistě a mně spíš přijde jako odrostlý teenager. Nevím, víc nám snad řekne někdy veterinář. Bohužel její panička musí domov opustit a protože se podle chování personálu nad číčou stahovala nejtemnější mračna, Monča se rozhodla ji zachránit. Půjčil jsem si pro první období klec a Micinku (tak se jí prý říkalo) jsme do ni umístili. Má tam záchod, deku, misky s jídlem a vodou a visící hračku. První den byla ve střehu, smutná, když jsem se ke kleci přiblížil, nepanikařila, ale otočila se ke mně zády. V noci jsem ji šel utěšit a celkem rychle šla pohladit a dokonce se jí začalo líbit šimrání. Už ji i pouštíme po bytě a ona se za chvíli sama vrací do klece, kde se cítí v bezpečí, takže super. Dá se vzít do náruče, ráda se mazlí a je čím dál hravější. Je drobnější, jí málo, navíc si ještě zvyká na kočičí jídlo, chodí na záchod, je čistotná, furt se myje, klidná, bystrá, ale už se v ní občas začíná projevovat malý ďáblík. Takže super. Pes si jí moc nevšímá (s kočkami je kamarád, navíc je to už nemocný senior) ale mám strach o Mňaugliše - je mu 15, má to doma zajeté a tohle je nevítaná změna. Není konfliktní, tak se radši snaží zdekovat ven a domů jen na jídlo, někdy ani to ne a tak mu dám misku na terasu. Ani nová Míca po něm nejede, spíš ho jen z klece pozoruje, aspoň zatím. 
No a teď ten dotaz - jak postupovat, aby se ty 2 kočky naučily spolu žít pod jednou střechou? Oddělit je nebo nechat od začátku spolu? Přivedl už někdo z vás domů, ke staré kočce, která tam byla doma, novou a mladší..? Díky.
20240427_15183401.thumb.jpg.76c1f0144211bf88a6aa9fe6b932f952.jpg
20240427_13273301.thumb.jpg.7bc211d0750b76f20e486881196003d0.jpg
20240427_13265901.thumb.jpg.f70bca16f6f803117ba975f36f040989.jpg
20240427_13265001.thumb.jpg.05a24e359be4e6217018c1d2b83a8d1e.jpg
Messenger_creation_1dfe7b1a-cce4-4e98-9fe6-9eb540a2fddf.thumb.jpeg.636a2bf39e38bc848d6e556df7f11782.jpeg

Ivane je super, že jste se jí ujali. Obvykle se to dělá tak, že nové kočce uděláš oddělený prostor v jednom uzavřeným pokoji a postupně ji třeba dáváš hračky od té staré a naopak, aby si zvykly na pachy. A pak postupně třeba přes dveře seznamovat, bude to dobrý. Dá se tomu možná pomoct vecma jako šanta, feliway a podobně, zkus se optat veterináře. Držím pěsti.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše ragu, já bych ještě dodal společné krmení nějako super kvalitní rybou ve vlastní šťávě jako Applaws nebo GimCat, kterou budou dostávat jenom když jsou spolu, ideálně z ruky, to taky skvěle funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše Kara. Nalezenec, jako kotě se zjevila u tchána na zahradě. Bydlí na samotě u silnice, tak ji tam musel někdo vyhodit z auta. 

Vzali jsme si ji domu do města, máme ji už šestý rok. Bydlí v garáži, přes den chodí ven a je spokojená. Ráda loví, bohužel všechno. Nejvíc teda myši. Zachráněné ještěrky už ani nepočítám, taky jsem vyhazoval mrtvé potkany, polního křečka i krtka. 

Teď už shodila zimní srst, ale měla velký límec kolem krku jako lev. To tak má na zimu vždycky. Jinak má kratší ale silné nohy a tlapky. Netušíme, jestli je kříženec a čeho. Ale to nám nevadí.

PXL_20240429_164801854.PORTRAIT.thumb.jpg.02a8d15215a2c99f61cb719c68c80dc7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/30/2024 at 10:49 PM, Dzos said:

PXL_20240429_164801854.PORTRAIT.thumb.jpg.02a8d15215a2c99f61cb719c68c80dc7.jpg

Je krásná. Také jsme měli jednu takovou nalezenou lovkyni, nad tebou uvedené si přidala do trofejí i pár ptáků a bohužel i dvě užovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...