Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, eloga napsal:

Tak to logo.

Myslím, že je to důsledek inovačního období v původním japonském stylu chápání světa a věcí, které jej utváří. Evropskoamerické výrazivo zosobňované praktickou komerční angličtinou se prostě nemůže srovnat do japonské zenové duše, tudíž mi z toho plyne, že se úkolu "pětky po japonsku" nově zhostili tak, jak je v zemi vycházejícího slunce od období Meidži již tradičním zvykem Nám ateistům někde v zemích zapadajícího slunce /Evropě/ takové pojmy, duševní rozsah ani chápání nepřijde ani na um. Proto ani nijakým rozumným ani rozumovým prostředkem nové logo nechápeme ani nemůžeme pochopit nebo spíše odhalit jeho logiku a smysl. Říkáme tomu "esko" nebo jako já - Rozšlápnutý had. 🙂

A zde to může začít. Náznak teorie - asi to nebude rozšlápnutý had spíše něco z opačného chápání - něco,co má mít cosi společného s pěti kladnými parametry a průvodními vlastnosti hodinek Seiko 5. Jen to je vyjádřeno způsobem a pojmem nám neznámým. V japonské řeči, kde zvuk v jiném akcentu má jiný význam než slovníkové vyjádření. A pak aby to bylo srozumitelné jako moderní logo - bez obrázkového písma- převede se grafika výrazu do  do sady znaků Katakana nebo jiné podobné  a poté se tak původní vlastnosti a přednosti s novými kalibrem upraví počítačovou grafikou tak, aby celá nová záležitost souzněla s nápisem Seiko a vešla se do malého minimalizovaného prostoru na ciferníku náramkových hodinek.

Hledal jsem náznaky v japonských sadách, ale na to by člověk musel být zdatný japanolog atd., to tedy nejsem, ale něco málo na tomto přístupu k novému logu být může. Mě to logo tedy nevyhovuje - ovšem pokud by se tento příběh podařilo skutečně rozkrýt a my bychom se konečně dozvěděli- že to záhadné "Esko" je něco konkrétního nebo má vyjadřovat kladně chápané výrazivo japonského národa, byla by to potřebná cesta k jeho přijetí a pochopení. Napadá mě třeba třeba 5 Božských Oblaků nebo Budhova ruka /5 prstů - 5 vlastností/ a mohlo by se klidně dále hledat v historii japonské společnosti, historii i dějinách atd. Ale pokud tomu takto nějak je - bude to ve skutečnosti mnohem jednoduší než se zdá. Tak beru na ruku skutečné pětky a přeji všem místním pětkologům Den s vyšlým sluncem i s logem Rozšlápnutého hada. 🐍 💹🥢:notworthy:

 

 

 

Tomu říkám příspěvek stran loga 😀. Já bych to nevymyslel a takto zevrubně nenapsal ani kdyby téma bylo obsáhlé jak vesmír sám. 😄 👍👏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 12. 2021 v 21:42, gargamel napsal:

Koukal sem na tvůj inzerát a taky mě to přišlo líto. Máš je náhodou suprový a všechno na nich lícuje - prodat je by byla blbost 😉

IMG_20211219_213919.jpg

Co je to prosím za model? Nenašel jsem černý ciferník s bílým dnem a datumem... Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska cumenda v hodinářství. Modrý cifr na tahu. Ve výloze docela nuda. Pak jsem je dostal do ruky a na ruce o dost lepší a sedí hezky. Nesedl jsem si na prdel, ale za ty prachy by to šlo. Navíc jsem dostal i nabídku na lepší cenovku. 

Nicméně zatím jsem nekoupil. Musím si to v hlavě porovnat. Navíc se mi hodně líbí ta varianta modrá s patinou. Ale viděl jsem jen na obrázku a hlavně po dlouhé době chci něco s tahem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, gargamel napsal:

Zkrátka kolik je pětek, tolik je názorů 😄 

U mě je to spíš naopak, mě se líbí pětky každý a čím sem starší, tím je mám radši. Nedokážu si nějak představit nosit něco jinýho, než nějaký pětky. Rozumný a racionální hodinky, je to jediný logický směr 🙂

SNZG na timestore padá k dostupnějším cenám (ale furt to nejsou staré časy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...