Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Michal.S. napsal:

Tyhle dvoje poslední pětky jsou opravdu osobité a velmi hezké. Vůbec jsem nevěděl, že nějaké takové fajnové kousky někdy vyráběli.

 

Oboje jsou dle mého pořád k sehnání i nové někdev Asii. Ty Laciferovi jsou ještě v černé, zelené a modré variantě. Chtěl jsem je taky, ale nevěděl kterou barvu, až jsem nakonec koupil ty Anniversary... 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty první  - červené měli ještě nedávno v nabídce Deal klenoty v Ostravě (dokonce ve slevě), možná byly v zeleném provedení (nepamatuju si barvy🤔)....možná je ještě mají.

Tak dodatečná oprava: Mají je a jsou modré😆

Upraveno uživatelem Kamil.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Chronopetr napsal:

Oboje jsou dle mého pořád k sehnání i nové někdev Asii. Ty Laciferovi jsou ještě v černé, zelené a modré variantě. Chtěl jsem je taky, ale nevěděl kterou barvu, až jsem nakonec koupil ty Anniversary... 🤷‍♂️

Jen potvrzuji, k sehnání stále jsou například v Liberci jsem viděl červené v nějakých klenotech u Dinoparku, jen teda za pro mne neakceptovatelnou cenu, ale dají se také vyzobnout v dobrém stavu z bazaru což je i můj případ 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme si tu nedávno začal dělat zálusku na ty ,,nové" Seiko 5 Sports SRPG... ve stylu co má @gargamel. Jenom s tím, že chci modré na tahu. Konkrétně SRPG29K1, až pak zjistím, že SRPG39K1 je ještě jiná modrá, indexy žluté a celé to má takové koule velké, ale zase to sakra nemá tah:( a já chtěl konečně hodinky zase na tahu. Proč mi to dělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu budu nesouhlasit. ta vteřinovka je nepochybně super, kdyby se točila nad čistým ciferníkem, nejlépe, kdyby tam nebyl ani sunburst. A můj ideál by byl natřít tu číslici "5" lumibritem (R).  
Ale k tomuto zjištění jsem došel až p několikerém vlastnictví hodinek se subdialy různého určení a žádného použití.  A podobně. Ale to neznamená, že se nepokochám, jsou to krasavice sui generis (svého druhu), líbí se mi, ale už (nebo zatím...) jsem hodinkově jinde 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 12. 2021 v 20:54, gargamel napsal:

Kup jaký kup - všechny jsou super. Tahám je od 5.11. nonstop a opravdu sem si nikdy nemyslel, že tohle řeknu o Seiku, potažmo o hodinkách za pár šupů, co nestojí ani desítku, ale: tenhle model nemá chybu. Jasně jasně, oukej, to logo, já vím, ale fakt sou jinak jedním slovem bezkonkurenční.

Zcela subjektivně - mezi lowcosty skutečně nemají chybu. Líbí se mi tak, že mi na nich ani to logo nevadí😉. Jen jak jsem psal jinde, nevidím v logu pětku ale spíš nějaký grafický symbol nebo "eSko".

Na obrázku vypadá dobře "staromodrá se žlutou" co píše @papun. Ale bez live pohledu bych ji neměl odvahu objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to logo.

Myslím, že je to důsledek inovačního období v původním japonském stylu chápání světa a věcí, které jej utváří. Evropskoamerické výrazivo zosobňované praktickou komerční angličtinou se prostě nemůže srovnat do japonské zenové duše, tudíž mi z toho plyne, že se úkolu "pětky po japonsku" nově zhostili tak, jak je v zemi vycházejícího slunce od období Meidži již tradičním zvykem Nám ateistům někde v zemích zapadajícího slunce /Evropě/ takové pojmy, duševní rozsah ani chápání nepřijde ani na um. Proto ani nijakým rozumným ani rozumovým prostředkem nové logo nechápeme ani nemůžeme pochopit nebo spíše odhalit jeho logiku a smysl. Říkáme tomu "esko" nebo jako já - Rozšlápnutý had. 🙂

A zde to může začít. Náznak teorie - asi to nebude rozšlápnutý had spíše něco z opačného chápání - něco,co má mít cosi společného s pěti kladnými parametry a průvodními vlastnosti hodinek Seiko 5. Jen to je vyjádřeno způsobem a pojmem nám neznámým. V japonské řeči, kde zvuk v jiném akcentu má jiný význam než slovníkové vyjádření. A pak aby to bylo srozumitelné jako moderní logo - bez obrázkového písma- převede se grafika výrazu do  do sady znaků Katakana nebo jiné podobné  a poté se tak původní vlastnosti a přednosti s novými kalibrem upraví počítačovou grafikou tak, aby celá nová záležitost souzněla s nápisem Seiko a vešla se do malého minimalizovaného prostoru na ciferníku náramkových hodinek.

Hledal jsem náznaky v japonských sadách, ale na to by člověk musel být zdatný japanolog atd., to tedy nejsem, ale něco málo na tomto přístupu k novému logu být může. Mě to logo tedy nevyhovuje - ovšem pokud by se tento příběh podařilo skutečně rozkrýt a my bychom se konečně dozvěděli- že to záhadné "Esko" je něco konkrétního nebo má vyjadřovat kladně chápané výrazivo japonského národa, byla by to potřebná cesta k jeho přijetí a pochopení. Napadá mě třeba třeba 5 Božských Oblaků nebo Budhova ruka /5 prstů - 5 vlastností/ a mohlo by se klidně dále hledat v historii japonské společnosti, historii i dějinách atd. Ale pokud tomu takto nějak je - bude to ve skutečnosti mnohem jednoduší než se zdá. Tak beru na ruku skutečné pětky a přeji všem místním pětkologům Den s vyšlým sluncem i s logem Rozšlápnutého hada. 🐍 💹🥢:notworthy:

 

 

 

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...