Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Moc hezky model, vůbec neznam, můžeš mi, prosím přiblížit číselně jeho označení? Vyrábí se ještě? Dají se někde koupit?

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Jde o model FAC05002D0. AKA Sentinel. Já jsem je kupoval na azwatch. Možná se budou dát koupit i jinde na cz internetu, ale mám dojem, že to budou vše šedivky. Asi nebudou určené pro naši distribuci. Jsou to sympatické hodinky za pár korun. Strojek by měl být z Bambino.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o model FAC05002D0. AKA Sentinel. Já jsem je kupoval na azwatch. Možná se budou dát koupit i jinde na cz internetu, ale mám dojem, že to budou vše šedivky. Asi nebudou určené pro naši distribuci. Jsou to sympatické hodinky za pár korun. Strojek by měl být z Bambino.

Na obrázku se zdají být ve zlatém provedení, ale bude to jen odraz světla. V reálu jsou stříbrné, jak jsem koukal. A mě prave zaujala ta tvá fotka ve zlaté. Ve zlaté je nedělají? Hledal jsem, ale nenašel...Zlata by jim, myslím,moooc slušela.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem martiste91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na obrázku se zdají být ve zlatém provedení, ale bude to jen odraz světla. V reálu jsou stříbrné, jak jsem koukal. A mě prave zaujala ta tvá fotka ve zlaté. Ve zlaté je nedělají? Hledal jsem, ale nenašel...Zlata by jim, myslím,moooc slušela.

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Na zlatou jsem nenarazil. Ještě vím o variantě s černým cifrem, lunetou a korunkou. Na NATU nejsou vůbec zlé

post-58408-0-60873500-1578480070_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem zase pozitivně orientován, aspoň jedny asi potřebuju mít :). Když před lety vyšly Ray, tak jsem si říkal - super, to je přesně to co chci. Loni jsem je vyzkoušel, ale zanedlouho pustil dál...ciferník, resp. kulaté indexy až příliš podobné seiko potápkám, zkrátka rychle se mi okoukaly. Konečně jsem tedy dospěl k Mako - nestárnoucí klasice (které mě celou dobu úplně míjelo), ten cifr mě najednou začal oslovovat. Cena orientích potápek je stále více než přívětivá, tak bylo rozhodnuto.

Mako oproti Ray vnímám jako decentnější, uhlazenější - něco jiného, než čistý diverskový styl s knedlíkama místo indexů. Naživo příjemné překvápko, jsou fajn a myslím, že mi vydrží déle než Ray.

Snad jen jediný obecnější povzdech - k této velikosti hodinek by mi více seděla 20mm šíře tahu, těch 22 je zbytečně moc. Ale to platí např. i pro seiko SKX.

 

post-5667-0-62641200-1579197985_thumb.jpg

 

Lumi je v porovnání s Ray slabší, ale to jsem dopředu věděl a počítal s tím. Nejvíc svítí bod na lunetě :). Avšak i nad ránem čas bez problému odečtu.

Víceméně jako seiko 5, takže ok.

post-5667-0-21300800-1579197986_thumb.jpg

 

post-5667-0-92793700-1579197985_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, tohle je hodně povedený výběr!

Před lety jsem se těžce rozhodoval mezi Mako a Ray. V té době se mi na fotkách trošku víc líbil ciferník Mako. Na Ray se mi zase zdála hezčí vložka lunety a zajímavější hodinová ručka. Velké plus Ray je vteřinovka s lumi, což mi u Mako připadá trošku odfláklé. No bylo to hodně nerozhodné. Nakonec jsem vzal Ray, protože jsem narazil na travexův inzerát, kde je nabízel výměnou za SKX009, kterých jsem se chtěl zbavit. A vůbec toho nelituji. Hodinky mám dodnes a asi už navždy zůstanou, jako bonus jsem se zpřátelil s jejich původním majitelem a získal parťáka pro občasné chronopivo.

 

Jo a s tím zbytečně širokým tahem naprosto souhlasím. Na užším by byly daleko lehčí a pohodlnější, proporčně by jim to, myslím, nikterak neublížilo.

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, milý kolego :D

Ono ty mako jsou takový potápky nepotápky, jako napůl cesty, ale do kanclu budou stačit :). Líbí se mi, jak jsou svý, nezaměnitelný - to právě u těch ray nějak nebylo.

Ale každopádně orienty mám obecně rád, není to taková masírka jako seiko s milionem verzí a hlavně ta cena se drží na rozumné úrovni při skvělém zpracování - neměl jsem obavy, že přijdou s armovákem šejdrem nebo posunutými ručkami. Ještě jsem váhal nad modrými, ale k potápkám mi sunburst moc nesedí, asi by se mi to okoukalo.

Ještě čumim po bambínech na tahu a s průhledem, ale musim se krotit. Stejská se mi po klenutém sklu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem zase pozitivně orientován, aspoň jedny asi potřebuju mít :). Když před lety vyšly Ray, tak jsem si říkal - super, to je přesně to co chci. Loni jsem je vyzkoušel, ale zanedlouho pustil dál...ciferník, resp. kulaté indexy až příliš podobné seiko potápkám, zkrátka rychle se mi okoukaly. Konečně jsem tedy dospěl k Mako - nestárnoucí klasice (které mě celou dobu úplně míjelo), ten cifr mě najednou začal oslovovat. Cena orientích potápek je stále více než přívětivá, tak bylo rozhodnuto.

Mako oproti Ray vnímám jako decentnější, uhlazenější - něco jiného, než čistý diverskový styl s knedlíkama místo indexů. Naživo příjemné překvápko, jsou fajn a myslím, že mi vydrží déle než Ray.

Snad jen jediný obecnější povzdech - k této velikosti hodinek by mi více seděla 20mm šíře tahu, těch 22 je zbytečně moc. Ale to platí např. i pro seiko SKX.

 

attachicon.gif20200116_162233.jpg

 

Lumi je v porovnání s Ray slabší, ale to jsem dopředu věděl a počítal s tím. Nejvíc svítí bod na lunetě :). Avšak i nad ránem čas bez problému odečtu.

Víceméně jako seiko 5, takže ok.

attachicon.gifDSC_1934res.jpg

 

attachicon.gifDSC_1931res.jpg

 

Gratuluju ke skvělému kousku. Tyhle hodinky jsou pro mě srdcovka. Ale i já musím souhlasit s tím, že ten jejich náramek je možná až příliš robustní a zbytečně široký. I díky tomu jsou hodinky na své rozměry těžší než by musely být. Zajímavé na nich ovšem je, že i přesto se moc příjemně nosí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ved vobec nie su velke, maju 39,5 mm ;)

ved aj na zaklade tvojej recenzie a foto, tu na fore, som si ich kupil, ona ma utvrdila v tom, ze to bude fajn ;)

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tím 'až moc' jsem myslel jakože moc pěkné a nóbl pro obyčejného luba :D (byť ta cena s ohledem na to jaké jsou, je až směšně nízká).

faktem je, že tak propracovaný hodinky jsem ještě neviděl a byla radost je zkoumat a pozorovat - a fotit.

koupil je ode mne jeden džentlmen, který je jistě užije víc než já.. :)

 

 

...tak ať ti sloužej a máš z takové potěšení, jako jsem měl já!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...