Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

I když se to mezi skalními pěstiteli nedoporučuje - mohl bys to trochu "nastavit" 1/2 kapie - bude více cukrů, snížení palu nikdo nepozná. Pochopitelně žádnou vodu a úměrně množství suroviny přidat i cukr a sůl. Já jsem dneska dobral/rozdal předloňskou zelenou 🙂 Dobrej matroš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hola,

potřebuji poradit . Fotka z dnešního rána . Karlin , balkon prve patro. 
Pět druhu chilli paprik v devíti kyblech. 
Poprvé letos precizně hnojim a postřikuji listy proti mšicím. 
 

Stromky krásné zdravé a jsou obalené paprikami a to opravdu brutálně . Desítky kusů jen na jedné rostlině . 
Ale uzralo tak 1% a zbytek je zelený . 
Co teď dělat ???? To se mi žádný rok nestalo, že by nedozrály 😨

Jak dlouho je ještě mohu mít venku , aby to mělo taky smysl ? Kdy zmrznou?  Kdy to mám vzdát a dat je dovnitř na chodbu, kde není dvakrát světlo  ale je tepleji ? 
Diky za rady 

3B50C334-EC38-41FA-AD90-84ECD5E63876.jpeg

97A8ED83-3C35-494F-9938-39DC0597E863.jpeg

B6049F19-B2B1-4451-9C37-B1AAB0597101.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos je to fakt divný. Já mám taky většinu plodů nezralou. To divný "jaro" to zabrzdilo. Letní vedra taky nepomohla /kytky mají šok/. Na tom balkónu bych to nechal než se úplně ochladí, na noc bych to i přikryl. Kdybys to dával dovnitř, do bytu, tak nejlepší by bylo někam ke světlu - tam by na 100% chilli dozrálo. Kdyby bylo nejhůř, tak zpracuješ ty zelené /bude tam méně cukrů/.
Já sem později dám moje fotky - taky žádná sláva, až na pár druhů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle na tom jsem já. Zdá se, na první pohled, že je to dobrý. Ale je tam většina nezralých. Dozrávají většinou jen kříženci /a 7POD/. První tři fotky jsou z venkovního záhonu - všechno kříženci - ti, na té druhé a třetí fotce se fakt povedli, je jich celý záhon /ostrý, sladký, masitý/. 

 

 

001.JPG

004.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

012.JPG

013.JPG

016.JPG

017.JPG

018.JPG

019.JPG

020.JPG

022.JPG

025.JPG

026.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fíha pěkná úrodička. Já jsem sedlák beginner, takže jsem sklidil celých 70...g ze dvou rostlinek, no a rovnou jsem vyrobil pastu dle doporučení místních ostrých hochů, je vytečná.. 

IMG_20211006_181705-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinu jich zlikviduju, některé s námi budou bydlet a bydlí. Dneska jsem přesázel 5 rostlin do květináčů. Taky jsem to schytal ...... V současnosti mám doma třetí rok 3 rostliny. Kvetou, voní a silně plodí. 2x Trinidad Scorpion Moruga Peach /TSM/ a jednu 7POT Brown. Jo a jednoho oranžového kříženečka, co silně plodí a není tak velký. Jestli bude zájem, tak to vyfotím. K přezimování mám připraveno 2x Cheiro Roxa /Brazilie - drobnější plody, na slunci je skoro černá/, 1x Bhutlah Red /loni měl v bytě přes 2 metry/, 2x7POT Yellow, 3 panašované křížence s oranžovámi plody, Kamil si brával Sibiřské domácí, tak ho mám taky v květníku. Ještě bych rád přesadil /jestli to nepomrzne/ Murupi White /Brazilie/. Všechno mi asi neprojde, tak to někomu vnutím. Kytky jsou dospělý, plodí. Sušit toho moc nebudu, pasta chu-nan mi přijde lepší /proto mám ty křížence/. Musím vymyslet, co s tou úrodou venkovního chilli. Salátů prý mám dost .... Zkoušel jsem ty lusky plnit sýrovou náplní a péci - výborný, ale ostřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...