Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

to ti moc neporadím. Já tam byl 2006. V tý době nebyly ani žádný pořádný informace/cestopisy na treky co jsme šli.  Jen pár map přes nějaký vojensky weby + popis kamaráda od kamaráda kamarádů co to šli v minulosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrikTak ještě pár fotek. Jinak já tam byl ještě o 3 roky dřív než Ajaj, takže s těma informacema to nebylo nic extra a s kolama už vůbec.

My chtěli jet s cestovkou, ale tý se do toho nějak nechtělo, navíc byl v tý době Sars, takže z tohoto důvodu padl Nepál (měli jsme strach, že to tam Čína zavře, pokud by se to rozjelo).

Nakonec jsme si plán udělali sami a jela s náma jedna holka, co jinak jezdila pro cesovku a hlavně už tam byla. No, ve finále mám dojem, že si podle tý naší trasy udělal zájezd tuším Nomád nebo kdo.

JInak my byli neprve v údolí řeky Spiti

https://www.janmiklin.cz/clanek-tajemne-udoli-spiti-s-klastery-ki-a-dhankar/

a až pak ten Ladakh. Už jsem to někde psal, když jsme přijeli do Lehu, tak místní taxikáři dali tomu našemu z Dillí nakládačku, že jim leze do zelí. Kam se hrabe pražská taxiářská mafie ;-). Takže jsem pro tu oblast museli vzít místního, protože toho našeho byi schopni snad zabít.

Jinak ještě při cestě do hor jsme byli v Corbett parku, to bylo taky slušný když jedeš na slonech a kolem tebe běhají na volno tygři.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Národní_park_Jima_Corbetta

Jinak mám z tý doby deník a nějaký mapy, můžu poslat přes SZ, není to si až tak zajímavý, abych to dával sem.

108.jpg

114.jpg

127.jpg

1089.jpg

117.jpg

121.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African První dvě fotky jsou ze soboty, když jsme pouze my 3 (skialpinisti) a 4 Poláci (chodci) prošlapávali stopu v 30cm nového sněhu. Poláci to vzdali před ledovcem a my to dotáhli na ten hřebínek zprava, ale pak nám taky došlo. No a v neděli tam bylo tři prdeeele lidí. Krásně si to dali tou naší stopou nahoru. My když tam dorazili, tak ještě vyšťavený ze sobotu udělali pár zásadních rozhodnutí (stejně chytrejch jak ten maník na čtyřech) a napr. nevzali už na poslední délku lano. No a vršek byl pěkně vyfoukanej bez nového sněhu a už pěkně udupanej. Jeden blbější krok a máš krásnej tobogán do údolí 🙂. Takže třetí fotka je naše poslední nejvyšší místo

suma sumarum - G je jeden z mnoha kopců, kde mám pytel :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní úsek a jak píšeš vcelku pěkně exponovaný, byl by to famózní tobogán :D Nám to klaplo, jenom dole na startu jsme nemohli najít nástup, protože byla velká mlha a napadlo taky hafo čerstvého....navedl nás guide a pak už na pohodu s kámošem. Na summit blue sky :cheers:

DSC02629.JPG

DSC02664.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar afri, tak mi dorazila dnes ta Singi Down bunda. Prvni co te napadne je, jak je robustni. Jako oproti ostatnim je to docela Macek :D 2 kg vahy...  to ten G1000 original + G1000 HD na exponovanych mistech. Kapuca je teda tunel kdyz to zavres, mas hlavu jak v jeskyni, tady vitr nema sanci. Zipy YKK mohli bejt kovovy. Jinak peri i v kapuci , tepla bude do nasich podminek mozna az moc. Jediny, ze kdyz jdu do drepu tak extremne namaham spodek zipu - bud to vzdycky najdriv vykasat a nebo dvoucestnej zip odspodu trochu otevrit. Kapes ma dost a ty hlavni na ruce jeste zatepleny fllecem. Jeste premyslim zda tam necham ten umelej kozich, nebo to sundam - je na knofliky. Pred prvnim nosenim teda zatim spokojenost. Uvidime venku. Fotky mozna dodam z akce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Dantechno napsal:

Zdar afri, tak mi dorazila dnes ta Singi Down bunda. Prvni co te napadne je, jak je robustni. Jako oproti ostatnim je to docela Macek :D 2 kg vahy...  to ten G1000 original + G1000 HD na exponovanych mistech. Kapuca je teda tunel kdyz to zavres, mas hlavu jak v jeskyni, tady vitr nema sanci. Zipy YKK mohli bejt kovovy. Jinak peri i v kapuci , tepla bude do nasich podminek mozna az moc. Jediny, ze kdyz jdu do drepu tak extremne namaham spodek zipu - bud to vzdycky najdriv vykasat a nebo dvoucestnej zip odspodu trochu otevrit. Kapes ma dost a ty hlavni na ruce jeste zatepleny fllecem. Jeste premyslim zda tam necham ten umelej kozich, nebo to sundam - je na knofliky. Pred prvnim nosenim teda zatim spokojenost. Uvidime venku. Fotky mozna dodam z akce :D

Paráda, tak ať slouží, pak hoď nějáké živé fotky z akce. S tou se nemusíš bát už nikam, ani sem :thumbsup_anim:

12 Fox Glacier.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si udělal radost na skialpy a zimní treky (30l deuter trans alpine mi je na zimu hodně těsný). Spokojenost a místo výztuhy zad jsem doplnil chráničem páteře sas-tec.

#safetyfirst

filename_3056_l.jpg

filename_2183_l.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Prochy68 napsal:

Ja mam Pinguin velkej, tusim ze 65l a spokojenost. Bohuzel vlastnosti co jsem pozadoval, zadnej Pinguin kolem 35l nenabizel. 

Prochy, ten Deuter je prosím co? Je moc zmuchlanej, tak to nepřečtu. Klidně do SZ, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, wawrik napsal:

Päťdesiatčlenná agentúrna (cestovková) výprava na zimný provovýstup?! :eek:

@kuncák7 Nemal si ty byť teraz niekedy na Kamčatke?

Za dlouho kamaráde, za dlouho. Teď smrdím v Praze a chodím se sem kochat nad fotkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, wawrik napsal:

Päťdesiatčlenná agentúrna (cestovková) výprava na zimný provovýstup?! :eek:

@kuncák7 Nemal si ty byť teraz niekedy na Kamčatke?

Taky jsem myslel, že jde o překlep :wacko:

https://www.euronews.com/2021/01/08/mountaineers-attempt-to-be-the-first-to-ever-summit-k2-during-winter

808x454_cmsv2_0d859546-0f24-579b-8ee0-213d96cee96f-5266188.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...