Přejít na obsah

Zahradní nábytek


Doporučené příspěvky

Díval jsem se, jestli jsem tu náhodou toto téma nepřehlédl, ale ještě tady není a přitom je to pro mě aktuální ...

Tak tedy - potřebuji poradit a zajímají mě především vaše zkušenosti s nákupem a zahradním nábytkem, který jste koupili, resp. který byste už naopak nikdy nekoupili a proč ... :)

 

Budeme kupovat velký stůl s několika křesly/židlemi, následně budou pořízeny další artefakty, preference nemám ani v materiálu, ani tvaru, doporučte, prosím ...

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Určitě ne plastovej, to je lapač prachu, statickej náboj přitahuje prach jak magnet.

 

Já jsem kupoval před dvěma roky na terasu nábytek a původně jsem chtěl teakovej, ale nakonec jsem koupil eukalyptus v Bauhausu od firmy Sun Fun a jsem naprosto spokojenej. Mám od nich lehátka a křesílka. Plus mám ještě čtyřmetrovej slunečník Sun Fun, je snadno ovladatelnej a stabilní.

 

A velkej rozkládací stůl mám z Ikea (akát) a taky dobrý.

 

Oboje přežilo už dvě zimy na terase a když jsem to před dvěma týdny začal znovu používat, tak je to bez problémů. Akorát to vždy před sezonou a po sezoně natřu olejem na tvrdý dřevo.

 

Teak je prý nejlepší, ale stojí 3krát tolik, což mi přijde skoro až zbytečný. Kvalita toho, co jsem koupil, mi přide dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám zrovna objednáno toto: 

 

http://www.zahrada-nika.cz/zahradniobchod/eshop/11-1-Zahradni-nabytek/4-2-Zahradni-stoly/5/95-Stul-z-masivu-40mm-Sorbon-barveny

 

je to sice jen smrk, ale líbí se mi cena, tloušťka prkna a doprava "až pod nos". jsem zvědav, jak to bude vypadat naživo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám zrovna objednáno toto:

 

http://www.zahrada-n...-Sorbon-barveny

 

je to sice jen smrk, ale líbí se mi cena, tloušťka prkna a doprava "až pod nos". jsem zvědav, jak to bude vypadat naživo...

 

 

Ja mam takeho smreku plnu terasu v hospode a ten dostane zahulit....Teraz som to po 5rokoch prebrusil,premaloval a ako nove,nezmar...:smile_anim: ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jednoznačně teak. Mám ho venku 14 let, neuklízím ho na zimu, nenatírám,sněží a prší na něj, úplně na něj dlabu a kromě toho, že dřevo časem zešedne (přirozená vlastnost), nic s ním není. Vyšší pořizovací náklady se jednoznačně vrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahojky, přemýšlí nad koupí zahradního nábytku, ale vedeme tichou válku s manželkou na téma ratan, nebo dřevo. Já osobně bych chtěl spíš dřevěný nábytek, ale vládkyně krbu je proti. Máte někdo zkušenosti s výdrží dřevěného nábytku? Ev. jaký typ dřeva volit na zahradu, tak aby to tam mohlo být i přes zimu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, přemýšlí nad koupí zahradního nábytku, ale vedeme tichou válku s manželkou na téma ratan, nebo dřevo. Já osobně bych chtěl spíš dřevěný nábytek, ale vládkyně krbu je proti. Máte někdo zkušenosti s výdrží dřevěného nábytku? Ev. jaký typ dřeva volit na zahradu, tak aby to tam mohlo být i přes zimu. Děkuji

Ahoj, ohledně výdrže:

Teak - nejodolnější dřevo, nábytek se většinou vozí z Indonésie (plantážní Teak, pořád poměrně dobrá odolnost) - doporučuji spíše stohovatelné židle, než skládací (stohovatelné jsou stabilnější), nevýhoda je vyšší cena

Eukalyptus - nejčastěji Eukalyptus Grandis původem z Uruguaye, relativně odolný, poměrně lehký.

Akácie, bangkirai - velmi odolné, nevýhoda - vysoká hustota, nábytek je daleko těžší.

Borovice - menší odolnost, měkčí materiál

Termicky upravená borovice - odolná, ale křehčí než neupravená borovice

 

Údržba - pokud člověku nevadí zešednutí, údržbu, popř. nátěry nemusí řešit. Pokud chci pořád pěknou barvu, tak se používá olej (v podstatě vše na bázi fermeže, prověřil bych, jestli má olej UV absorbér, pokud ne a nábytek je venku, tak nábytek po cca. 3 měsících znovu šedne.

Slabovrstvá lazura - pokud se mechanicky nepoškodí, tak vydrží déle, než olej, cca. 5 let.

 

Pokud je nábytek z některého z výše uvedených dřev, mlže být venku i přes zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám set stolu a židlo-křesel (polohovacích) z bangkirai - natírám co dva roky, je to pevný, stabilní (i barevně). Nejslabším článkem jsou šrouby a obecně kování, který dotahuju minimálně 3x za sezonu. Že je to těžký, ano, ale mně to vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, ohledně výdrže:

Teak - nejodolnější dřevo, nábytek se většinou vozí z Indonésie (plantážní Teak, pořád poměrně dobrá odolnost) - doporučuji spíše stohovatelné židle, než skládací (stohovatelné jsou stabilnější), nevýhoda je vyšší cena

Eukalyptus - nejčastěji Eukalyptus Grandis původem z Uruguaye, relativně odolný, poměrně lehký.

Akácie, bangkirai - velmi odolné, nevýhoda - vysoká hustota, nábytek je daleko těžší.

Borovice - menší odolnost, měkčí materiál

Termicky upravená borovice - odolná, ale křehčí než neupravená borovice

 

Údržba - pokud člověku nevadí zešednutí, údržbu, popř. nátěry nemusí řešit. Pokud chci pořád pěknou barvu, tak se používá olej (v podstatě vše na bázi fermeže, prověřil bych, jestli má olej UV absorbér, pokud ne a nábytek je venku, tak nábytek po cca. 3 měsících znovu šedne.

Slabovrstvá lazura - pokud se mechanicky nepoškodí, tak vydrží déle, než olej, cca. 5 let.

 

Pokud je nábytek z některého z výše uvedených dřev, mlže být venku i přes zimu.

 

Moc dík za odpovědi. Celkem se mi začíná i líbit kombinace teaku a hliníku. Nějaké zkušenosti s údržbou hliníkových konstrukcí?

 

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj lidi, po letech nás čeká další nákup zahradního nábytku, tentokrát máme výhlednutý umělý ratan, který u mě vede kvůli pohodlnému sezení... Kdo ho máte, jaké s ním máte zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame umely ratan stol a stolicky teraz bude druhe leto. V pohode. Udrzba ziadna, len ked to je spinave utrem to mokrou handrou. V zime to ale bolo zakryte.

Edit: na stolickach mame vankuse na sedenie, sucast dodavky. Sedi sa ovela prijemnejsie ked su tam tie vankusove sedaky.

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na chatě plastový židle... jsou pohodlný, lehký a déšť jim neškodí - naopak je omyje :-)

I mezi nima jsou ale rozdíly. První jsem měl bílý, ale ty po čase tak nějak zešedly / zflekovatěly, takže je to skoro na vyhození. Teď mám tmavě zelený, což mi přijde hezčí a snad to ten efekt neudělá.

Taky jsou židle levné, nízké v oblasti zad -> míň pohodlné a o něco dražší, vyšší. Docela pocitově rozdíl.

 

Stůl mám venku taky plastový, našel jsem ho u popelnice. .-) Za ty prachy, no neber to :)

Jinak je docela nevhodný, je moc lehký, takže když do něj někdo drkne, posune se a obsah na stole popadá. Nic extra.

 

Do pergoly bych rád nějaký dřevěný stůl. Mám tam zatím dřevotřískovou desku z popelnice, s ubrusem a na nějaký železný konstrukci - otcova výroba. Strašný.

Mám rád masiv, ale bojím se, že by mi ho nějakej debil mohl v zimě ukrást. Přece jen je to chatová osada a zloději jsou tam pravidelně každou zimu.

Spíš přemejšlím si nějaký vyrobit sám a sice z prken na terasu. Teď mají v Bauhausu docela slušný modřínový. Ty by měly něco vydržet, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem si vyrobil do zahrady, když jsem v zimě nechtěl vystrčit nos z dílny. Všechno akát.

 

post-670-0-10305800-1430727903_thumb.jpg

ze zadu v hlavě je prostor pro lahváč - s držákem který brání jeho vylití.

 

post-670-0-49447500-1430727921_thumb.jpg

Tyhle křesílka jsou překvapivě pohodlná. 

 

Teď jsem pracoval na terasových zídkách, ale brzo dokončím i stůl který bude kombnace akátových noh a dubových desek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...