Přejít na obsah

Pračka


zid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 525
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zajímá mě jaké máte názory, jestli mezi obyčejnou levnou nebo s tím novým motorem ? Z těch jsem si vybral Elektrolux a LG.

 

Ber pouze invertorovy motor (BLDC) se zarukou 10let. Nic jineho se dneska uz nevyplati. Stoji to vic, ale vyplati se to.

Co se tyce velke naplne pracky, doporucuji pred koupenim procist navod k pracce - velka napln (9kg apod.) neplati na vsechny druhy pradla. Pozor na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber pouze invertorovy motor (BLDC) se zarukou 10let. Nic jineho se dneska uz nevyplati. Stoji to vic, ale vyplati se to.

Co se tyce velke naplne pracky, doporucuji pred koupenim procist navod k pracce - velka napln (9kg apod.) neplati na vsechny druhy pradla. Pozor na to.

Děkuji Vám za rady, ano, kupuji Elektroluxa s invertorovým motorem.

Ten velký buben chce manželka kvůli praní peřin aj.- alergie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsinou odchazi loziska na bubnu a vyrobci je sikovne schovavaji v ramci oplasteni, aby nesla doma vymenit (napr. http://www.loziskapracky.cz/). Elektronika motoru samozrejme potrebuje menic (invertor), ktery se muze jako kazda jina elektronika v pracce pokazit. Jenze radeji budu spolehat na tu elektroniku nez poslouchat ojiskreny komutator s uhliky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše pračka Indesit jede už přes 16,5 roku  (ťuky-ťuk na dřevo). Říkám,kdyby zítra odešla do pračkovýho nebe,tak už na to má prostě i nárok :smile_anim:.

Ale ještě by mohla radši chvíli vydržet,že ... ;) :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsme si nedávno užili,  klasická lavamatka na pět kilo.  Zvuk jak odešlý ložisko.  Si říkám super.  Měli jsme na byt nějakou asistenci a pračce nebylo ještě pět let.  Přišel chlapík a kouknul dovnitř.  Jeho první věta byla,  to je jasný to je kostice.  A byla.  Další věc je ,že opravdu buben je v jednom kuse.  Není to jako odrbávání lidí,  ale prostě proto že tohle vodu nepustí.

Pak říkal že pračka dá tak deset let.  A že je jedno jestli stojí deset, anebo dvacet tis.

Kdysi byla na dvacet let, teď na deset.  To samé jako auta a jiné relativně drahé, ale velmi dostupné věci.

Dlouhodobě vychází AEG dobře.  Je to také o tom co a jak se pere a jak často.

Jo a sítko má snad každá pračka.  Ty lepší dokonce upozornění že je čas to zkouknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda Marfaeli, my jsme ji měli 17 let a nyní už pátým rokem pere intenzivně u nás v práci montérky šesti lidem a na odchod směr vysoká pec to zatím nevypadá. Pravda plechy jsou trošku orezlé ale je tichší než naše nová 5 letá  pračka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

O těch ložiscích tvrdil to samé můj servisák,a říkal,že z toho důvodu skončil z AEG,zkrátka že ložiska jsou poddimenzována a natvrdo zatavena do bubnu pračky a tudíž nevyměnitelná.

Pro Moraváky. Když jsme museli měnit ložiska na naší 17 let staré Gorenje, tak pan opravář http://www.elektro-sajer.cz/  tvrdil, že už se naučili měnit ložiska i na těch pračkách, kde to normálně nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se dohadovat,ale 17 let stará pračka a nová je trochu rozdíl.A jestli jsem z Moravy, Čech či Slezka v tom nehraje roli.

Nevím, jestli jsme se pochopili. Na naší 17 let staré pračce šli ložiska vyměnit v pohodě (stará poctivá konstrukce). Jen se pan opravář pochlubil, že našli způsob, jak měnit ložiska i na nových pračkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše pračka Indesit jede už přes 16,5 roku  (ťuky-ťuk na dřevo). Říkám,kdyby zítra odešla do pračkovýho nebe,tak už na to má prostě i nárok :smile_anim:.

Ale ještě by mohla radši chvíli vydržet,že ... ;) :D .

Také mame Indesit 17 let a pere suší ano jsme jen dva ale i tak si myslim ze je to dost před těmi lety lední e pracka 19t. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nakonec tuto:

 

https://www.electroworld.cz/electrolux-ew6f429bc-pracka-plnena-zepredu-bila?gclid=Cj0KCQiA-ebSBRC8ARIsAGuxJIr7jvhvXuB4cd9HYBgOstCUhfo9Tz0Bm5wR3_04gcktHliWfgDyio0aAoKQEALw_wcB

 

Kupoval jsem ji v Okay,

ale tak mě tam nasr..., že kdyby tam nebyl známý, tak je pošlou někam.

Byl jsem se na ní s manželkou podívat den předem bez peněz a tak nás nahlodali na 2. splátky, ale, začala - mi Vám to musíme vypsat na 24. splátek a pak tam zavoláte, že to chcete splatit ve 2. splátkách. Připojištění záruky + 3 roky ? Víte, ta jednotka se stejně po 2 letech kazí a tak budete mít zárukou ještě 3 roky. Jak to vypisovala a zároveň mi to tak popisovala, pěsti setřené, že bych ji dál přes pysk. Zvedl jsem se nasr. a odešel, ať si vypisuje dál, že to druhý den zaplatím hotově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...