Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, zacik napsal:

......

Je to poctiva medenna rucne robena ploskacka....

 

A z ceho je vnitrek ? protoze na medi se jak znamo dela medenka a ta je po pozreni toxicka az jedovata protoze reaguje s zaludecnimi kyselinami.

Jako pekne vypada ale ja mam radsi placatejsi.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, zacik napsal:

za 300 USD to asi nikto nekupuje, obvykla cena je 100USD aj ked sa tvaria ze to je super duper akcia. Taketo akcie maju kazdy druhy mesiac :)

Je to poctiva medenna rucne robena ploskacka, kazda ma po par rokoch nezamenitelnu patinu, velmi lahko na nu vies cokolvek vygravirovat a je v nej aj kusok historie, mam pocit ze dizajn je 200 rokov stary. Vsade kde ju vytiahnem, teda ja hlavne na lyzovacke, tak kazdeho zaujme. Na druhej strane je trosku tazka plus nie je uplne tenka, takze nemusi kazdemu vyhovovat.

 

Měděná? Dobrou chuť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 10. 1. 2024 v 21:25, walter10 napsal:

Tóny sladkého sherry s kouřem, dehtem, mátou, sušenou mořskou řasou a dalšími "ingrediencemi" mě stále baví. Jo, je to pěkná whisky. Whisky na mlsání. 😌

Lagavulin_DE_2003.JPG

Na tohle si delam zuby. Ale mam suchej leden, co jsme si dali s manzelkou kvuli omezeni konzumace. A zrovna o vikendu jsem mel chute :). Aktualne mam rozpite (od Silvestra ani kapka) Laphroaig 10y, Glenfiddich, Bruichladdich (the laddie eight).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, skalis napsal:

Na tohle si delam zuby. Ale mam suchej leden, co jsme si dali s manzelkou kvuli omezeni konzumace. A zrovna o vikendu jsem mel chute :). Aktualne mam rozpite (od Silvestra ani kapka) Laphroaig 10y, Glenfiddich, Bruichladdich (the laddie eight).

Na "suchej leden" se vykašli. 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas potěší i něco tradičního...

Škoda jen, že ten hezky štiplavý kouř z dehtu a hořící pneumatiky, za kterým se nachází svěží citrusy a další už tradičnější tóny, časem ochabuje. Když jsem lahev načal (září 2023), až mě ten závan praštil do nosu.

V chuti naopak od první chvíle nastupuje nasládlost až sladkost citrusů s příchutí sušeného ovoce. A samozřejmě s příměsí jemné rašeliny, kouře nebo vzdálené připomínky asfaltu. Nechybí nějaké to koření na způsob vanilky, lékořice či pepře; ten si nejvíc rozumí s okraji jazyka.

Dochuť odeznívá se zbytky espressa, tmavé čokolády, později čerstvého dřeva a nepatrné slanosti.

Caol_Ila_12_YO.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínky bojové, leč pití libové 😁

IMG_20240121_213135.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, docela jsem to tady prolezl, ale stejně bych si rád nechal poradit, chtěl bych něco zkusit kolem 1 tis., kam neslapnu vedle. Chuťově jsem spíš na jemnější chlast 😁 třeba Aberfeldy 12y? díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, walter10 napsal:

@Akam 12letá Aberfeldy není špatná volba, i když mně už přišla dost nevýrazná až fádní. Možná bych přemýšlel o 12leté anCnoc. V poslední době jsem na ni slyšel jen samou chválu. (Navíc je dostupná za nevelký peníz.)

P. S. Když se ale mrknu na whisky, která se dá do cca 1 tis. Kč sehnat, zmíním ještě pár zajímavých tipů: Benromach 10letá, Glendronach 12letá, Glengoyne 10letá, Dalwhinnie 15letá. Každá je trochu jiná, ale všechny stojí za ochutnání.

P. P. S. Ne že by za hřích nestály 10letá Arran, Glencadam apod., ale jde už přece jen o silnější (46 %) whisky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, walter10 napsal:

P. S. Když se ale mrknu na whisky, která se dá do cca 1 tis. Kč sehnat, zmíním ještě pár zajímavých tipů: Benromach 10letá, Glendronach 12letá, Glengoyne 10letá, Dalwhinnie 15letá. Každá je trochu jiná, ale všechny stojí za ochutnání.

P. P. S. Ne že by za hřích nestály 10letá Arran, Glencadam apod., ale jde už přece jen o silnější (46 %) whisky. 

supr, díky, někde musím začít :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...