Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Osobně bych šel do ZT.Měl jsem,mám a jsem naprosto spokojenej.O noži víš,nemusíš se o něj bát a má jistej úchop.Rozumnej kompromis mezi pevným a zavírákem.samozřejmě mluvím o ZT0200 :D.Co se týče toho Sogu-měl jsem,řezivej jako prase,pojistka ale nedoskakovala(mírná vůle v jištění čepele),jinak nebyl špatnej,ale na mě malej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přidám můj typ, své si zastane a moc ho nešetřím, za ty prachy...

Snad se přestal vyrábět, ale zatím se dá sehnat.

Ocel, výbrus, střenky a hlavně pojistka - se tady nějak neřeší  :o  ,

Zde AUS8 (tloušťka 3,5mm!!), dutý,zytel, lock back

k mání:

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA4071.php

video:

 

post-1394-0-50554700-1381428666_thumb.jpg

fotozdroj:noze-nuz.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče toho Sogu-měl jsem,řezivej jako prase,pojistka ale nedoskakovala(mírná vůle v jištění čepele),jinak nebyl špatnej,ale na mě malej.

 Malej? Myslel jsem si, že je větší... z toho mám taky obavu, ke svým 2m bych rád něco většího... Vulcan mi přišel docela velkej, ale jak to jeden nedrží v ruce... to už fakt budu muset koupit ten Kalašnikov (teda ten název je mi nesympatickej...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem rád, dobře uděláš. SOGy jsou skutečně držáky. UTONa mám fakt rád, ale je špatně skladný, za ty peníze super poměr cena/užitná hodnota/materiály. Pak hoď nějakou hezkou fotku. ;)

 

No jako nevim, super poměr cena/užitná hodnota? 

Navíc framelock je framelock. A co do robustnosti vyhraje ZT určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako nevim, super poměr cena/užitná hodnota? 

Navíc framelock je framelock. A co do robustnosti vyhraje ZT určitě.

 

Nepochopili jsme se. O té ceně a užitné hodnotě jsem psal o UTONu, který mě ale štve tím, že není skladný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to sorry, ja jsem si říkal proč najednou meleš o utonu :-) moje chyba.

 

Wanderer :až s tím SOGem něco zapáčíš tak dej vědět, falešné ostří je na pevnost špičky výborné :-D

 

Z tydlifonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé tři stále používané nože, mám ještě nějaké, pracovní neznačkové, ale ty jsem nefotil. Tyto nosím stále střídáním u sebe. Spyderco Tenacious, Victorinox Deluxe Tinker a šestiželízkový Mikov. Victorinoxe mám nejčastěji v batohu, a Spyderco s Mikovem často nosím spolu, je to pro mě ideální kombinace. Ale už mám v merku dalšího Vítu, kterého nutně potřebuju  :D 

post-20839-0-03500000-1381659211_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi, mohli byste mi prosím poradit, jak se mám vyznat v číslování modelů fy. Zero Tolerance ?

 

Jaký je třeba rozdíl mezi tímto:

 

ZT0200ST

a

ZT0300ST

 

Je to jen v délce čepele ? Mě se od nich nejvíce líbí tvarem čepele ta klasika ZT0350 - nechtěl bych černou čepel ani žádné zoubky. Jen nevím, jaký je rozdíl mezi ZT0200, ZT0300, ZT0350......

 

Díky předem za objasnění :-)

 

EDIT:

 

Nejvíc přemýšlím mezi ZT350SW a ZT350KW, ale nevidím mezi nimi žádný rozdíl.

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele chlapi, mohli byste mi prosím poradit, jak se mám vyznat v číslování modelů fy. Zero Tolerance ?

 

Jaký je třeba rozdíl mezi tímto:

 

ZT0200ST

a

ZT0300ST

 

Je to jen v délce čepele ? Mě se od nich nejvíce líbí tvarem čepele ta klasika ZT0350 - nechtěl bych černou čepel ani žádné zoubky. Jen nevím, jaký je rozdíl mezi ZT0200, ZT0300, ZT0350......

 

Díky předem za objasnění :-)

 

EDIT:

 

Nejvíc přemýšlím mezi ZT350SW a ZT350KW, ale nevidím mezi nimi žádný rozdíl.

 

Tak dvoustovka a třístovka jsou tvarově jiný nože. A třistovka a třistapadesátka má jiný typ příložky. Jedna je tuším titan a druhá ocel a g10. Jinak pak pismena označují tuším barvu čepele.

 

http://www.specialninoze.cz/zero-tolerance/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký je v těch pojistkách rozdíl ? Co je lepší ? Btw., nejvíc se mi líbí ten třetí zprava,,,a jaký by jsi doporučil ty ?

Frame lock je istenie pomocou ramu (ako vyplyva z nazvu), teda crienka je aj poistkou.. Liner lock je istenie pomocou pliesku (prilozky), je to tiez obdoba Framelocku, ale je podstatne subtilnejsi, nakolko na prilozke je este crienka..

Ten treti zprava je 0300..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frame lock je istenie pomocou ramu (ako vyplyva z nazvu), teda crienka je aj poistkou.. Liner lock je istenie pomocou pliesku (prilozky), je to tiez obdoba Framelocku, ale je podstatne subtilnejsi, nakolko na prilozke je este crienka..

Ten treti zprava je 0300..

 

Díky za vysvětlení. A jestli se nepletu, tak 350 se od 300 liší tvarem rukojeti. Ta 350 má takovou mrzáckou. Takže po jakém modelu bych měl koukat, když bych chtěl tvar čepele 0300, bezbarvou čepel, framelock pojistku a rukojeť z  tohoto modelu ?

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

350 je o dost plochejsia ako 300ka.. Ta je baculatejsia a lepsie sedi v ruke.. Aloe 300 je aj celkovo vacsia a tym samozrejme aj tazsia.. Moze to byt pre niekoho uz nenositelne.. Treba to vazne osahat a vyskusat..

 

Váha mi nevadí. Nemám v úmyslu nosit ten nůž celodenně v kapse. Spíš jako tool, když jedu na tůru nebo na vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...