Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

S kudlami je to jak s hodinkami-každý nůž se hodí k něčemu, (hodinky do saka si taky nevezmeš na expedici).Mimochodem je to tak bohužel i s ženskými.

1.Mikov do sbírky

2.Švícar do kempu

3.Gaučo na stejky

4.Fileťák na ryby a když nic nechytneš,tak si hoď Herbertzem

5.Spydérko do spižírny a vůbec,tak nějak se v kapse neplete

6.Glock 78 na hrubší práci,ale někam se mi zatoulal

post-25201-0-93718500-1380989758_thumb.jpg

post-25201-0-07441500-1380989788_thumb.jpg

post-25201-0-02229700-1380989832_thumb.jpg

post-25201-0-78749000-1380989865_thumb.jpg

post-25201-0-94669400-1380989890_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ je vědět, na co ho chceš... Jestli na survival na zahradě, tak si ho klidně vem. Rozumné větší nasazení by taky měl zvládnout. A pokud plánuješ náročnější používání, kup si Glock, nebude ti ho líto a vydrží hodně.

 

Potřeboval bych něco pořádného do terénu. Aby něco vydržel, prostě abych měl u sebe něco festovního a dalo se s tím případně i trochu zapáčit, prostě maximáloně praktický nůž. Chtěl jsem zubaté ostří. Nechtělo se mi za to ale dávat tisíce, kdybych ho nechal někde ležet. Magnum jsem měl v ruce a docela se mi líbil, ale kolik vydrží z pohmatu nepoznáte. Strávil jsem celý večer pátráním, co by se dalo pořídit a zatím to vypadá na tenhle:

 

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS1950ST.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximálně praktický nůž se znát zubatým ostřím? Zuby tedy praktické určitě nejsou. Mimochodem každé vybrání těch zubů funguje jako vrub a oslabuje ostří.

Se zavíráky za 600 sice můžeš páčit, dřív či později to ale něco odnese.

Na tohle si radši kup nějaký levný pevný nůž a vydrží x krát více.

Nebo si kup Zero Tolerance.

 

 

Z tydlifonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych něco pořádného do terénu. Aby něco vydržel, prostě abych měl u sebe něco festovního a dalo se s tím případně i trochu zapáčit, prostě maximáloně praktický nůž. Chtěl jsem zubaté ostří. Nechtělo se mi za to ale dávat tisíce, kdybych ho nechal někde ležet. Magnum jsem měl v ruce a docela se mi líbil, ale kolik vydrží z pohmatu nepoznáte. Strávil jsem celý večer pátráním, co by se dalo pořídit a zatím to vypadá na tenhle:

 

http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS1950ST.php

Ten nůž není vůbec špatnej-líbí se mi i způsob otvírání a boční pojistka je taky fajn.Bral bych,ale radši hladké ostří-nejsem fanda zubatých(pokud si umíš udržovat ostří,zuby ti budou vadit).A určitě bych s ním nic nepáčil,tak maximálně víčko u piva.Další věcí je, příliš oblá rukojeť-každýmu nesedí,za to ten materiál střenek G-10 je fakt držák(dává se i na Spidérka).No a za ty kačky si myslím-slušná kudla...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximálně praktický nůž se znát zubatým ostřím? Zuby tedy praktické určitě nejsou. Mimochodem každé vybrání těch zubů funguje jako vrub a oslabuje ostří.

Se zavíráky za 600 sice můžeš páčit, dřív či později to ale něco odnese.

Na tohle si radši kup nějaký levný pevný nůž a vydrží x krát více.

Nebo si kup Zero Tolerance.

 

 

Z tydlifonu

Nějak jsem tě přeskočil,ale jsem rád,že máš na zuby stejný názor :) Myslíš bajonet od Zera :)? to nevím zdali by ho za 6 stovek někde pořídil :D,ale už tu Triskell zmiňoval Glock a ten by se dal za menší peníz pořídit a nakonec si ho může užít i se zuby(sice na hřbetu),ale dělají se taky.Ani tenhle typ se mi nelíbí-myslím že to ten Glock oslabuje. Upraveno uživatelem jurryk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave Tremor niekto ukazoval na knife.cz so zlomenou cepelou.. Bol to tiez polozub..

Za mna jednoznacne pevny na pacenie, alebo ak chces silou-mocou zatvarak, tak urcite priplatit a ist do ZeroTolerance, pripadne Benchmade - axis to vydrzi..

Na prasenie si ludia chvalia Glock, ale ja s nim osobnu skusenost nemam - ja som max spokojny s F1.. Pripadne pevny od ColdSteel-u z AUS-8 (sice ma tanto) Kobun..

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do města "švícaro-viktora", do lesa "krysu" (rozuměj RAT-1), místama (dost často ;-) ) oba dva.

Každopádně s hladkým ostřím...ještě jsem se nesetkal se situací, kde by se mi hodili zuby (hodí se tak max.na řezání lan, nebo např. bezp.pásu, ale to jde s ostrým hladkým taky, takže proč.....)

 

odesláno skrzeva Ťapaťuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pevný nůž nechci, páč se to blbě nosí. Na to mám Uton a ten mi zatím stačí. Občas se vyskytuji v přírodě i v druhoválečné uniformě s plnou výstrojí a to mám u sebe bajonet, velké kleště a většinou i polní lopatku.  :lol2:

Potřebuji zavírací nůž do kapsy. Děkuji za tipy a podle vašich ohlasů asi přehodnotím ty zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K zubům - nejsem odborník, ale taky si nenechám mluvit do svých zkušeností. První "opravdový" nůž (tedy po těch pevných, loveckých, s imitací paroží, co jsme s nimi jezdili na pionýrské tábory) byl vystřelovák Mikov, dlouho jsem ho začátkem 80. let sháněl, mám ho dodnes. První porevoluční bylo polozubaté Spyderco, model vyráběný v Japonsku (dodnes jako nový), pak pár dalších, mj. polozubatý Gerber Rex Appelgate, mám ho 15 let a je skoro ve stavu nového nože, přestože ho často používám. Mám i další Gerbery, ale ty už bohužel nejsou dělané v USA. Polozubaté ostří mi nevadí, létal jsem na rogallech, pohyboval se často v lese, jezdím outdoorovou turistiku na motorce a zuby přefiknou provaz, popruh ale i jiné věci, mnohem snáz než hladké ostří. Je fakt, že na většinu věcí nejsou zuby třeba, ale protože se mi líbí a čas od času jsou potřeba, obvykle nosím nože dva, jeden větší, druhý menší, třeba dnes multifunkční 111 mm Victorinox na opasku, ale v kapse malinký, polozubatý Gerbeřík...:-):-). Nebo mám na opasku něco většího (vždy ale zavírací) s polozuby a v tom případě je v kapse něco malého, hladkého, popř. malý multifunkční Victorinox. Jsem magor, ale mám to jako s hodinkami, každé ráno stojím a přemýšlím co si vzít... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ty zoubky opravdu přehodnotíš,tak dle mého názoru by byl pro tebe z těch nožů,které ti zde byli doporučený jednosnačně nůž Ontario RAT 1 a dokonce ho najdeš na : noze.nuz.com za krásnou cenu 940Kč.Což je jen o pár stovek víc,jak ten Kerschaw.Co Utona se týče,tak je fakt,že patří mezi naše nej armádní nože,ale zkus s ním,stejně jako s Bonusem uříznout chleba.Je díky rukojeti a čepeli ideální,tak mezi žebra.Pilku strčí do kapsy i menší Švícarák a pilník ti na nehty nepomůže.Snad jen ten špagát se občas hodí-ikdyž ho dnes koupíš smotaný v náramku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe musím říct, že poslední dobou mi nejvíce vyhovuje Victorinox Safari Trooper. Je lehký, dostatečně velký a má naprosto dokonalou skladbu želízek. Už se nějaký ten pátek nevyrábí, ale dá se pořád sehnat.

 

Někdy mám pocit, který se netýka jen nožů, že ty nejlepší věci už byly vyrobeny.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...