Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Pánové zkoušel někdo z vás využít nabídku doživotního broušení od Zero Tolerance? Našel jsem to na stránkách. Jedinou potíž vidím v tom, že pro mezinárodní zásilky (mimo USA) chtějí přiložit i celní prohlášení - s tím nemám zkušenost. Třeba to tady už někdo využil? Jinak pokud by byl zájem, asi by šlo se dohodnout a poslat to společně. Můj ZT0055 si kvůli lomenému ostří netroufnu brousit sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden dotaz že škatulky debilnich. Rozhodl jsem se prozkoumat i svět nožů a objednal dva kousky. Oba přišly šíleně tupý, k nabroušení doma nemám zatím nic a brusný kámen za X set jsem se zatím pořizovat nechystal. Je to důvod k vrácení :D? Prostě se mi to nechce řešit někde u nožíře, myslel jsem, že to bude ready to go. Dík

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš ho obráceně?

 

Je to byl vtip. Já bych to neřešil a dál to někomu přebrousit, stejně by tě to jednou čekalo.

 

Ale záleží, co je to za nůž a jestli s tím řešením budeš v pohodě.

Upraveno uživatelem noviisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tak udělám, našel jsem na netu dobře hodnocenou dílnu kousek od domu, tak to hodím tam a za 80 Kč mám vystaráno. Nože to nejsou žádný zázraky, první dvě edc na zkoušku za pár kil, tak uvidím jestli propukne i nožobundus :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2PavelSch: Kdyby tě po "výhodném nákupu" napadlo ušetřit podruhé i na broušení, tak místo kolečkového brousku po rodičích vem radši porcelánovej hrnek a ty kopyta chvíli obtahuj (pod přiměřeným úhlem proti ostří) o neglazovaný lem dna. Dost možná že to čínské šufánkové železo napoprvé dodřeš (a nebo pochopíš rozdíl mezi fazetkou nože a sekery), ale aspoň to dostaneš do ruky a nebudeš muset s každým tupým dolarovým krámem otravovat brusiče  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PavelSch: Mě by zajímalo, který výrobce posílá nože do prodeje tupé. Ze slušných značek, o kterých se v tomhle vlákně píše, nevím o žádné, jejíž nože by nebyly hned po vybalení ostré... Jinak jestli to s noži myslíš aspoň trochu vážně, brusnou výbavu stejně potřebovat budeš ;-) Spíš za tisíce než za X stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Filip.J: To by mě taky zajímalo.

 

 

Asi to tak udělám, našel jsem na netu dobře hodnocenou dílnu kousek od domu, tak to hodím tam a za 80 Kč mám vystaráno. Nože to nejsou žádný zázraky, první dvě edc na zkoušku za pár kil, tak uvidím jestli propukne i nožobundus :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pavle kdybys měl zájem, můžu se stavit a nabrousit ti to. Pořídil jsem si nedávno KMFS sadu a s výsledky jsem spokojený. Bez větší námahy všechny nože holí :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek124: Díky za tip

Filip.J : Uvedu na pravou míru, nože jsem vyzvedával v obchodě na Chodově. Jedná se o Opinel 7ku a Ka Bar Dozier. Byl to můj první nákup nožů, takže mě upřímně nenapadlo zkoumat ostří, myslel jsem si, že je to samozřejmost.

 

AdaMoss: Díky za nabídku, zkusím to broušení v Počernicích a když by to byl problém, tak se ozvu.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od nového roku působím na novém pracovišti, tak včera jsem měl rozlučku ze ?starou partou?, kolegové se vyšvyhli a věnovali mi tenhle kovanej edc Raptor, dělaný na zakázku od Radima Dachse (myslím že je někde od Hradce). Je krásnej a akurátní.

 

Ocel je uhlíková kalená na Hamon(parciálně), na rukojeti je stabilizovaná bříza

Foto od nožíře

post-23865-0-45465200-1515847000_thumb.jpeg

post-23865-0-93898300-1515847008_thumb.jpeg

post-23865-0-91801800-1515847020_thumb.jpeg

post-23865-0-06027900-1515847031_thumb.jpeg

post-23865-0-95052800-1515847039_thumb.jpeg

post-23865-0-14226000-1515847048_thumb.jpeg

post-23865-0-52223300-1515847066_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od nového roku působím na novém pracovišti, tak včera jsem měl rozlučku ze ?starou partou?, kolegové se vyšvyhli a věnovali mi tenhle kovanej edc Raptor, dělaný na zakázku od Radima Dachse (myslím že je někde od Hradce). Je krásnej a akurátní.

 

Ocel je uhlíková kalená na Hamon(parciálně), na rukojeti je stabilizovaná bříza

Foto od nožíře

Libovej. Gratuluji. A ta OneHand pecka je taky hodně fajnová. To se tak někdo má. Trochu závidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libovej. Gratuluji. A ta OneHand pecka je taky hodně fajnová. To se tak někdo má. Trochu závidím.

Klip akorát trochu narušuje čistotu noze, ale jsem rad ze tam je, je to čistě praktická záležitost a klip je krásně štíhlý a jiný by se tam asi ani nehodil.

Na nůž se nemůžu vynadívat, je fakt povedenej. Zatím jsem ho stihl akorát namazat uzeninou a proběhlo pár ?paper? testů bez ztráty kytičky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...