Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Potkan napsal:

Jeste je v Norimberku pekna Zoo, pokud cestujes s detma ;)

Do ZOO právě jedem (a pak ještě pokračujem do Legolandu), jedem na pohodu přes den, tak chci ještě něco cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Vasa_H napsal:

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Já sám občas jezdívám. Víkend nebo prodloužený víkend je bezva. Týden je pro mě osobně maximum. Sice si program uděláš kompletně podle sebe a vyčistíš si hlavu, ale přeci jen pak chybí nějaké sdílení zážitků a tak. Ale třeba to má každý jinak.

Asi bych doporučil začít tím prodlouženým víkendem a pak prodlužovat, ať vidíš, jak ti to sedne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vasa_H napsal:

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Tak jednou - dvakrát do roka na prodloužený víkend na chatu.

Odpočinout si od všech a všeho člověka neskutečně zregeneruje 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Vasa_H napsal:

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Za exota před kým? Před lidma, který Tě neznaj a nejspíš je už pak nikdy neuvidíš? Já teda násobně víc zregeneruju na solo dovo. než na rodinný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nahoďte mi nějaké tipy na srpnovou dovolenou ve 4, děti okolo 10 let. 2 týdny, budget tak ideálně do 200. Uvažoval jsem o USA (s navýšením budgetu), ale nejspíš to o rok posuneme. Zásadní podmínka je nepotkávat tam rusáky a a mít možnost i aktivních zážitků. Moře je bonus, ale ne must have. Umíme auto i letadlo. Loni jsme byli v Norsku a v podstatě to úplně splnilo naše předpoklady, jen ta cesta je očistec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Vasa_H napsal:

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Zmrzlinář má pravdu.

Já jezdím sólo už léta, a ideálka je pro mne 5 dní. Teď jsem zkusil 8 a začínal jsem se nudit.

Ale jinak to mám moc rád. Pročistím si hlavu, program si měním, jak je libo a když chceš, tak si vždycky najdeš někoho z místních, nebo ostatních turistů, s kým si pokecat.

Zatím mne nejvíc bavily výlety do Varny. Všechno je, co bys kamenem dohodil...bary, pláž i památky a muzea.

Se staršími domorodci jedu RJ, s mladšími anglicky. Už jsem tam byl 6x. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím sám se psem jednou za rok na pár dní a beru ji, aby mi nebylo smutno. Vyčistím hlavu, vypadnu z civilizace, mám s kým pokecat a ke konci výletu se už těším na moje holky doma🙂 Většinou nějaké hory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechtěl jsi zkusit třeba zájezd poznávací? Já takhle byl kdysi v Norsku a pohoda, poznáš jiné lidi anebo nemusíš..nikdo se nna nic neptá pokud nechceš. Jeden klient takhle jezdí každoročně...pravda destinace pro rodiny a páry celkem nevhodné (gronsko, Papua, JAR,atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, xcmaniax napsal:

Pánové, nahoďte mi nějaké tipy na srpnovou dovolenou ve 4, děti okolo 10 let. 2 týdny, budget tak ideálně do 200. Uvažoval jsem o USA (s navýšením budgetu), ale nejspíš to o rok posuneme. Zásadní podmínka je nepotkávat tam rusáky a a mít možnost i aktivních zážitků. Moře je bonus, ale ne must have. Umíme auto i letadlo. Loni jsme byli v Norsku a v podstatě to úplně splnilo naše předpoklady, jen ta cesta je očistec. 

Můžu poprosit o bližší info? Čím jste jeli, spaní, co viděli, atd.? Děti máme 5, 3, takže letos asi ještě ne, ale Norsko mám v plánu po vlastní ose určitě dát, takže čím víc informací, tím lépe. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tenge napsal:

a nechtěl jsi zkusit třeba zájezd poznávací? Já takhle byl kdysi v Norsku a pohoda, poznáš jiné lidi anebo nemusíš..nikdo se nna nic neptá pokud nechceš. Jeden klient takhle jezdí každoročně...pravda destinace pro rodiny a páry celkem nevhodné (gronsko, Papua, JAR,atd.)

Přesně, známý byli několikrát sami a na pohodu tady s tou cestovkou...

https://www.poznani.cz/zeme/chile/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt4Oy9tQFbkjZdrAjpXOItDc6Vi5o5ClnjU6cm5kGowA_ks6DGbVG5xoCtoMQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, xcmaniax napsal:

Pánové, nahoďte mi nějaké tipy na srpnovou dovolenou ve 4, děti okolo 10 let. 2 týdny, budget tak ideálně do 200. Uvažoval jsem o USA (s navýšením budgetu), ale nejspíš to o rok posuneme. Zásadní podmínka je nepotkávat tam rusáky a a mít možnost i aktivních zážitků. Moře je bonus, ale ne must have. Umíme auto i letadlo. Loni jsme byli v Norsku a v podstatě to úplně splnilo naše předpoklady, jen ta cesta je očistec. 

Madeira. Nebude tam brutalni vedro a je tam vyborny jidlo, piti i priroda. Auto si tam pujcite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 4. 2024 v 6:04, Vasa_H napsal:

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Občas ano - solo vícedenní přechod hor, vícedenní cyklovýlet nebo motorka. Ale max týden. Baví mě to, mít čas jen sám pro sebe, ale potřebuje se u toho fyzicky ničit - přijíždím zpět unavenej fyzicky, ale odpočatej psychicky. 2-3 týdny si nedokážu představit, to už bych potřeboval někoho sebou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 4. 2024 v 6:04, Vasa_H napsal:

Jezdíte někdo na dovolenou sám? Rád bych si trochu oddechl od manželského života, ale bohužel jediný kamarád který přicházel v úvahu se už nikam nepodivá :(

Tak si řikám jestli nějaké moře a teplo na 2-3 týdny nezkusit solo, ale abych tam nebyl za exota.

Exot? Vůbec. Známému den před odletem do Mexika odpadl parťák, tak se rozhodl odcestovat sám. Byl tam skoro měsíc a prý to byla nejlepší dovolená, co zažil:-) Absolutní svoboda. Taky bych to někdy chtěl zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je dobry zacit s kratsim testem. Kdyz je clovek sam, tak si tu hlavu cisti nekdy az moc a vytahne ze sebe spoustu veci, ktery zakopal pod koberec. :D Je potreba si na to trochu zvyknout. Ale pak je to super. Kdyby te bavili roadtripy, tak doporucim trasu Srbsko-Bosna-Cerna hora-Albanie. Pokud chces mit kontakt s lidma, tak idealne Asie - Indie, Vietnam, Japonsko. Tam budes za exota, protoze ses bilej a rozhodne mezilidsky interakce chybet nebudou. :D Plati to teda, pokud se vydas mimo hlavni turisticky mista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...