Přejít na obsah

Pavouk 40


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 193
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

proč vám nevadí do detailu rozebrat estetiku primek, rozumíte tomu, a když to zkusím já nebo ten, jehož jméno se tu zdráhám vyslovit u OP, breitling, railmasterů, gruenů naježíte se jak dogy a začnete bezhlavě krmit krmiče krmičů trolla.

Vezmu to osobně ale schválně, jen proto, abys Cigi pochopil rozdíl, stále tě tu jako kolegu mám rád.

To bude asi tím, že takováto kritika mi nevadí ani na jiné hodinky, nikdy mě tu třeba nevadila celková kritika na RM, mám je rád pořád stejně.

Snad mi přišlo jen hloupé a většinou to musí být ještě ve spojení, že to vyřkl někdo o kom se domnívám že je inteligentní, že abych nosil RM,

musím být sřejmě posunovačem na nádraží. Ale určitě mě to neurazilo.

Stejné je to s kritikou typu ČK, kategorického zavržení úplně všeho co některá značka vyrobí (snad i v budoucnosti) apod., to mi vadí.

 

Takže tak, ptal ses, odpovídám, nekrmím.

 

Takhle kritika je úplně v poho a pokud tu budou takové, uvidíš, že se nikdo bouřit nebude.

 

Tak a zpět k Prim. Že Primky nejsou pro každého je dnes už jasný, ale tak prodký vzestup ?

Možná jste si všimli, že už tu ani není taková podpora od zástupce firmy. Ono toitž tohle už je zřejmě i mimo průměrné možnosti zdejších fandů,

takže by marketing zde mohl mít skoro stejný dopad a účinek jako třeba ve fabrice Škoda.

 

Přijde mi, že Prim taková firma jako třeba Breguet. Nevyrábí ve velkých sériích, takže se nedá určitě srovnávat s masovou Omegou.

Takže vyrobí pár kusů, které si nemůže rozhodně dovolit každý, kvalitě a exkluzivitě odpovídá cena, jsou ve své zemi jednou z nejvýznamnějších hodinářských značek.

 

Dneska vím snad jen jedno. Každé nové hodinky od Prim jsou lepší a lepší, ale až se mi nějaké budou líbit natolik, že je budu nutně chtít mít, určitě si je nebudu moci dovolit.

 

Zjistil jsem, ale neplatí to určitě vždycky, že to jaká je opravdová cena hodinek v závislosti na všech měřitelných a neměřitelných faktorech se pozná právě na skutečném trhu, tedy tam, který je závislý na nabídce/poptávce (třeba ebay). Vlastně mě zajímá poměr mezi tím, za kolik se hodinky koupí nové a za kolik se nechají prodat z druhé ruky.

U takové Omegy z druhé ruky vím, že je bez výrazných problémů prodejná za 50% ceny ceny v ČR. Např. u OP je to 70-80%. Ideální by bylo dostat se do stavu, kdy budu kupovat jen takové hodinky, které časem ještě na hodnotě získají.

Kde je v tomto ohledu Prim opravdu nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peclive jsem precetl cele vlakno, a prepeclive se podival i na foky na webu PRIMu. Ty s kal. 96 opravdu vypadaji jako by na ciselnik nekdo vrazil dve razitka kal. 76 o neco lepsi, ale nohu za ucho bych si kvuli nim nedal (proste hezke retrohodinky, nic vice nic mene). Vim, ze ceny PRIMu se tady nediskutuji, chtel bych jen pozadat nekoho kdo se v produkci PRIM vyzna at mi vysvetli co tak neuveritelne sroubuje cenu na horu (klidne do mailu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosicku si dovolim odlehcit vlakno ...

 

Kdyz jsem manzelce ukazoval pavouky, tak reagovala slovy: "To jsou ty bacicciny hodinky za XY peněz ?"

 

My s manzelkou bychom se nejspise pripojili k tomuto dotazu...

chtel bych jen pozadat nekoho kdo se v produkci PRIM vyzna at mi vysvetli co tak neuveritelne sroubuje cenu na horu (klidne do mailu).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, JJ poptávka spolu s bezbřehou touhou po zisku smile.gif - ostatně tato touha vede k prima k produkci hodinek jako takové. Opačně - proč jsou tak drahé třeba OP, Omegy, IWC - taky eta a....vlastně nic. To nic, co máme tak rádi smile.gif

 

grgo - vypadal jsi ještě nedávno, žes to už pochopil smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decebyle, ty to nechápeš. Oni by to cigimu doladili podle jeho představ. Tak to v Eltonu chodí.

Bohužel, ale mám takový pocit, že v mém případě přišel Prim o kšeft. Uvažoval jsem o dalším soliteru pro svou maličkost. Jen jsem stále váhal, protože dosavadní nabídka pouzder mně nevyhovovala. Teď Prim udělal supr pouzdro, ale solitérek na základě Pavouka by vyšel minimálně tak na 80 tisíc a to se mi dát nechce a ani vlastně nemůžu.... A teď když jsem viděl to pouzdro, tak se mi do těch dosvadních pouzder už investovat nechce... sad.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, JJ poptávka spolu s bezbřehou touhou po zisku smile.gif - ostatně tato touha vede k prima k produkci hodinek jako takové. Opačně - proč jsou tak drahé třeba OP, Omegy, IWC - taky eta a....vlastně nic. To nic, co máme tak rádi smile.gif

 

grgo - vypadal jsi ještě nedávno, žes to už pochopil smile.gif

No jak bych to rekl - u OMEGA, OP aj. to chapu, podivej se kolik davaji do PR, vyvoje atd a kupujes prece jen trochu reprezentativnejsi znack nez PRIM. Proste porad mi nejak nedochazi to postaveni PRIM na trhu, ale asi jsem pako deformovane obchodem (pracuji v nem), ze se neco takoveho snazim rozlustit . PRIM - Mimo CR naprosto neznama firma, nemajici ani vlastni slusny katalog (tedy ja jsem ho nevidel), uzivajici tuctovou ETU, vyrabejici vlastni pouzdra (vice mene tuctova - klidne me kamenujte), prodavajici hodinky za neuveritelne palky. Sakra koho oslovuji, kam chteji prorazit, kdo je cilova skupina - ajima me to ciste jen pro to, ze tahle strategie je hodne zvlastni (netvrdim, ze spatna, ale pro me dost necitelna).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paradne hodinky ale....... zda sa ze v Prime prisli drahym hodinkam na chut a casom sa to bude len "zhorsovat"

 

...na druhu stranu to asi chapem ako sa vravi "Ked uz, tak poriadne.".... v "uzitkovej triede" je na trhu uz tak dost tesno takze asi sa lepsie lovi v snobskych vodach.... lenze tak ako breitling ma svojich letcov a omega svojich astronautov a panerai svojich marinakov........ tak prim mal podla mna u nas (pretoze vo svete o nom asi moc nevedia) vzdy to, ze robil podstive hodinky za podstive peniaze ak ma aj nieco viac tak ma opravte proste 10K za quartzky s napisom Prim ustojim ak v nich bude pruzina a cena sa zdvojnasobi tak prosim ale 100K za "babicciny hodinky" je pre mna uz silne kafe.

 

zelam primu len to najlepsie a dufam ze obchodne oddelenie vie co robi, ale zaroven dufam ze na segment podstive hodinky za podstive peniaze uplne nezanevru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji Primovi. ( ač mě mrzí, že jsem je neviděl v reálu :-( ). Osobně mě připadají originální, ale ke mě moc decentní. Ostatně eleganci by u mě málokdo hledal. :-) Vrtulníkářské se mě také líbí a na zápěstí by mě určitě slušely ( velikost je OK, provedení taky ). Myslím, že cenou, velikostí i postavením z trůnu sesadily Orlíky, škoda jen, že ten krásný frézovaný nápis budou mít jen členové ozbrojeného sboru. Ten nápis je super, jako i font písma na číslicích. Sériová verze mě připadá trošku ořezaná. Tak nezbývá než ukecat někoho z vrtulníkářů, aby mě jedny koupil :-) na sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se tenhle typ pouzdra nelíbí (nejen tady, ale ani třeba u IWC), logo mě už dlouho trápí a tady to opravdu moc nevyšlo, ale celkově to jsou pěkný retro hodinky, i když ne pro mě smile.gif.

K ceně: myslím, že Prim ví co dělá. Co si tak může hodně bohatý člověk koupit "kvalitního, českýho" na každodenní používání. Auto ne, oblečení spíš taky ne, boty asi taky ne, tak mu zbude pásek (ale ten i kvalitní není moc drahý) a hodinky. Myslím, že "mít jedny český kvalitní hodinky" je docela dobrý marketingový sdělení a zabírá (prezident, šéf velký firmy, umělec, sportovec....). Vím, že to zabírá, protože moji kolegové, kteří se o hodinky moc nezajímají, za mnou přišli s nápadem nechat si vyrobit hodinky v Primu. No, a pak musí stát stejně jako ty Omegy, jinak by to sdělení nefungovalo laugh.gif, to je přece jasný. Nemůžu se přece pochlubit hodinkama za 15, když pořádný značky začínaj na padesáti. Otázka je, jak dlouho to bude zabírat, pokud se ale bude Prim pořád zlepšovat (a on se zlepšuje), může to být na dlouho. Většina z nás by si za 100 k koupila jiný hodinky (kromě Cigiho smile.gif), ale to není úplně směrodatný. Navíc s žádným levnějším modelem Prim moc neuspěl (i když to po něm řada členů Chronomagu opakovaně chce), zatímco s drahými mu to docela jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"O ceně Primek se nediskutuje..." Hmmm...

O této větě, která se tu často objevuje, jsem teď chvilku přemýšlel. I o poznámce, že už tu podpora Prima není taková, jako kdysi. Zajímavé byly i postřehy Caliho o snobismu.

 

Nevím, možná jsem zcela mimo, ale můj názor je asi tenhle:

Pokud by Prim prodával třeba ty "pavouky" za 30.000Kč, tak o kolik lidí si je koupí více, než když budou za 90.000Kč?

Pár lidí z fóra určitě (kolik? 10? 15? víc asi ne...). Pár sběratelů Primek, které znám a kteří sem nechodí (kolik bude těch? 5?). Možná ještě někdo, kdo má dost peněz a buď chce něco, co zaujme jeho známé či prostě proto, že je patriot se vztahem k hodinkám. Nebo prostě někdo, komu se zalíbí a ty peníze má.

Takže kolik lidí to suma sumárum bude? 50? 60? Možná...

 

A kolik lidí si je koupí, když budou za 90.000 Kč? 20??? 30??? Možná i více. A někteří jen kvůli té vysoké ceně.

 

Takže kdy Elton vydělá více, když odečteme náklady na výrobu? Počty jsou jednoduché...

 

Můj názor (jasně, možná zcela zcestný) je ten, že Prim v cenové kategorii cca. 30.000Kč si koupí v podstatě jen fanda. Prim v cenové kategorii nad 90.000Kč si koupí v podstatě jen MAJETNÝ fanda či snob.

Prostě - pro nás je Prim/Elton firma s historií, ale pro ostatní jen nezaškatulkovatelné cosi. A za hranicemi o nich neví skoro nikdo. V dnešní době podle mě není pro Primky místo v nižší střední či střední cenové kategorii. Něco prodat může jen ve vyšší či vysoké (když se zaštítí puncem exkluzivity a řečmi o dokonalosti a odlišení se od zbytku masové hodinařiny).

 

To je mi jedno, ať to tak klidně je.

Ale s tímto přístupem se obávám, že se situace nezmění. Pořád bude Prim vyrábět jen pár kousků hodinek, jejichž prodej nikdy nezaplatí vývoj vlastního pořádného kalibru a o hodinářích, kteří by to dokázali, ani nemluvě.

Někde jsem tu četl, kolik stojí vývoj vlastního kalibru peněz a jak dlouho to trvá. Obrat Eltonu odhaduji někde kolem 30 - 40.000.000Kč. Možná se pletu, ale pokud je můj odhad alespoň maličko správný, pak se obávám, že nového kalibru se jen tak nedočkáme. Těch pár desítek lidí, co si koupí "pavouky" ho totiž nezaplatí.

 

A ač jsem fanda Primu (starého či nového), tak ho nebudu jen slepě obdivovat a vyjádřím zde svůj názor i přesto, že negativní názory přinášejí jen jedno: poznámky Prima o tom, že nejsme fandové a hážeme mu klacky pod nohy. Já fanda jsem... a právě proto jsem si dovolil svůj názor napsat. Kdybych fanda nebyl, nebudu sem psát nic, bo by mi to bylo u prdele smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až seženeš toho obchodně zdatnýho letce, hned mi dej vědět, cyber, prosím - když letecký, tak opravdu letecký biggrin.gif Nebo pojďme založit vlastní \"letku\" ! Kolik je to vlastně lidí, tahle tiger sqn? Tím se chci zeptat, kolik je oprávněných?

Zkusím to. A dám vědět. Budu mluvit s někým z vrtulníkářů v červnu. C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

socko - do socka l.e. bych bez uzardění šel - cylindrický safír nepovažuju vůbec za nezbytný, kal. 96 na svém smetišti mám v dostatečném množství, mám jich tolik, že risknu i přetisk datumky na černo, kdybych chtěl černostříbrné, a dokonce už jsem si i pro to vynechání textury našel výmluvu - už jsme dva! smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...