Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

Kamarád měl hodně modelů a většinu velikostí od Salewy v Pinguinu Náchod, tam jsem je také před rokem kupoval, šest a půlky, takže fakt hodně toho měl :-) Bohužel zůstal pod sněhem ve Francii a od té doby jsem tam nebyl, ale prodejna jede dál, tak kdyby cokoliv, zkus tam zavolat a zeptej se. A d? se vyjednat i dobrá sleva s kýmkoliv s prodejny, ale musíš se ozvat.

http://www.pinguincz.cz/cs/cela-cr.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No ja se nedivim, mi to prijde normalni. Spis me zarazilo jak tu dost lidi psalo, ze maj boty pet nebo sest let a vic Z toho mi tedy vyplyva, ze je tim padem nenosi tak casto a ze tech rekneme 2000km v tech botech roztahnou do 5 a vic let.

Tech 2000 km udelam za rok. U oblibenych bot necham udelat novou podrazku,zbytek 5 let vydrzi,u me v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známý je má, byli jsme na výšlapu a velmi si je pochvaluje. Takže doporučení všem, nejen holčině. Jo a je to Česká bota.

Ahoj, možná se pletu, ale tyhle boty nejsou určený primárně na túru. Výšlap jistě zvládnou, ale jinak maj zajištovat přednostně něco jinýho ( dle mého tam není opora kotníku, taková, jako potřebuješ u boty na vysokohorskou turistiku, ten Nubuk je také jemnější a tenčí, než by měl být u horských bot- neřeší to oděr byty o kameny, vibram tam je, ale,...... ). Boty pěkný, koupil bych si je do Brd, ale do Tater ne ( to je moje vize, ale když se tu uvažuje i o nízkejch botech :-))). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný nejsou - ty OLANG mají navíc odpruženou patu , materiál je ( alespoň ze začátku bude, voděodolný bez impregnace ), lepší provedení uchycení tkaniček, i lepší voděodolnost u jazyka boty. Jsou podobné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Cíl určení je totožný. Zjednodušeně řečeno firma si vybere z několika druhů podrážek, uchycení tkaniček, typ kůže apod. a fabrika to vyrobí. Střih je identický, proto říkám stejná bota.

 

V čem je lepší vodě odolnost u jazyka boty??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenatece ti tam,kdyz vlezes do potoka :-),nebo tam spadnes. Stejny je to u uchyceni tkanicek,u tech druhych je to udelane lip,bytelnejc.ten jazyk je dle fotky lip zpracovanej,licuje tam presnejc. A ty druhy boty,cos postnul,tak maj tu zesilenou vibram patu,to me matlo taky. Ty bych jen na posed nepouzil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uchycení tkaniček není na závadu. Takhle to mají třeba i staré Hanwag Alaska a nikdy s tím nebyl problém. Na tom videu borec ty Afarsy úplně bez problémů ohne. Ta podrážka je měkká. Takové boty bych si rozhodně do Tater nebral. 

To uchyceni nezpochybnuji,jen tvrdim,ze ty druhe boty to maji zpracovane lip.taky jsem to,zatim,nikdy nevytrhl,ale duveru bych dal tem druhym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to zase pro holku, která půjde, počítám, bez velkýho báglu 2-3 túry... Podle mě naprosto vhodné.

Nemá cenu ji cpát něco, v čem se leze na Mt.Everest. Tatry, to stejně dneska stejně většinou chodníky.

 

Ahoj, možná se pletu, ale tyhle boty nejsou určený primárně na túru. Výšlap jistě zvládnou, ale jinak maj zajištovat přednostně něco jinýho ( dle mého tam není opora kotníku, taková, jako potřebuješ u boty na vysokohorskou turistiku, ten Nubuk je také jemnější a tenčí, než by měl být u horských bot- neřeší to oděr byty o kameny, vibram tam je, ale,...... ). Boty pěkný, koupil bych si je do Brd, ale do Tater ne ( to je moje vize, ale když se tu uvažuje i o nízkejch botech :-))). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja se nedivim, mi to prijde normalni. Spis me zarazilo jak tu dost lidi psalo, ze maj boty pet nebo sest let a vic Z toho mi tedy vyplyva, ze je tim padem nenosi tak casto a ze tech rekneme 2000km v tech botech roztahnou do 5 a vic let.

No jak píšeš, jsem kancelářská krysa a jako taková nenosím pohorky denně. Kilometry si nepočítám, ale když si vezmeš, že na pořádnej výlet se dostanu tak jednou za dva tři měsíce (poslední dobou ani to ne) a našlapu tak 15 - 50 km, tak to zas tolik není.

Nicméně ty AKUčka se mnou byly v Norsku, kde se chodilo po suti, po ledovci, nad nárty ve vodě potůčkem, coby student jsem je nosil v zimě po městě v tom slaným sněhu, ty asi udělaly těch kilometrů dost a zabrat při tom dostaly. Ty nízký Meindly, co jsem lepil, za sebou ve srovnání s nima nemají skoro nic (no dobře, jednou byly v těch Dolomitech na sněhu, kamení, suti a železných žebříkách, ale to už byly "zpátky z mrtvých" po tom poslepování).

Na podrážkách je to vidět, ale hladký ještě nejsou, podle mě taky dost dělá váha turisty a styl chůze, tady jsou většinou ostatní, co tak čtu, pořádní chlapi, já jsem docela lehkej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nosím už léta goretexový pohorky na práci do terénu, krom toho, že v nich chodím po horách. Boty, který mi vydržely suverénně nejdýl (jak podrážka, tak vršek, tak goretexová vložka) jsou český Prabos, koupený jako pracovní obuv, který stály asi 3000 Kč. Jen nemaj vibram podrážku a na umrzlým sněhu hodně kloužou. Ale jinak minimum švů, broušená kůže. Asi dva lidi mi říkali, že jim nesedí. Já jsem nad míru spokojenej. Vydržely dýl než treba LaSportivy nebo Maindly. V terénu v práci mokro, bahno na stavbě, poli a jinde, sníh, prach, často různej bordel z trav a obilí (komu se to dostalo do boty, ví). Nikdy jsem žádný boty neimpregnoval, jsou na chození a práci, ne na parádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...