Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

 

Sice to Ripley nejsou (ani barevnou kombinaci), ale jsou pěkné.

Ano, je to JDM reedice a jiná barevná varianta. Až na datumové okénko, je to ale velmi věrná replika původních z roku 1983.

Upraveno uživatelem petroniuzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to je dáno kalibrem no, dělat fejkový tlačítko je blbost. :)

Když už jsme to tak rozebrali, dovolím si sdílet jednu fotku z instagramu k porovnání. Vlevo jedna z reedic (nesprávně se reedice mezi fanoušky nazývají Seiko Ripley, ačkoliv nejde o originál z roku 1983) a vpravo originál s tlačítkem a korunkou navíc. Hezký pátek Seikaři...

post-40637-0-93417700-1575644776_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky pěkný, škoda jen toho nuznýho strojku co do nich dávají, ten 24h sub-dial je podle mě úplně k ničemu. Taky kvůli tomu jsem svoje Giugiara prodal. 

Musím ti dát za pravdu, 24 hod. subčíselník je k ničemu. Jediné k čemu mě napadá, že by mohl sloužit je seřizování data u mechanických hodinek, což ale u quartzu smysl nedává. Možná mi jeho smysl tady někdo vysvětlí.

Nicméně tyhle hodinky jsou pro mě designová lahůdka. Jsem fanoušek filmu Vetřelec, potažmo Vetřelci (1986) a miluji trilogii Návrat do budoucnosti, což mi tyhle hodinky spojují - Giugiaro (a rodičů první zápaďácký auto byl Golf) a tak jsem tyhle hodinky prostě musel mít. Ten tah se sice chová jako u Casio hodinek za 2k, nicméně vypadá naprosto ultimátně a je zřejmé, že ho navrhoval automobilový designér. A ten broušený číselník... Boží! :D

post-40637-0-07477700-1575717143_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mi něco uniká, ale proč by 24hodinový ciferník nedával u quartzu smysl při nařizování data? I tam je přeci potřeba zajistit, aby se datum překlápělo o půlnci a ne v poledne.

To máš pravdu. Já to bral tak, že u quartzu nenařizuji datum tak často jako u mechanických hodinek, protože se nezastaví když je na den, dva odložím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...