Přejít na obsah

Historie Panerai (a Rolex)


Mitak

Doporučené příspěvky

Uzasny clanek, diky, ze sis s tim dal takovou praci, klobouk dolu!

 

Jsem nemile prekvapen poctem reakci, tak malym poctem. Konecne poradny hodinkovy prispevek a tady jsou 3 reakce.

Uz to tady zjevne neni o hodinkach.

Díky za kladné reakce. A to, že tady nejsou tisíce děkovných dopisů je vlastně dobrá zpráva o společnosti, že lidi ještě pořád mají v neděli v noci co lepšího na zabávu a v pondělí ráno na práci, než sedět u internetu a nudit se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Youtube je pěkný (anglický) dokument "Tajemství druhé světové války - Lidská torpéda" - jsou tam i Maiale a další torpéda jiných armád.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yUyofSOxZWw

 

Tady je pak asi trojminutový výběr z toho dokumentu. Hodinky tam bohužel nejdou vidět žádné, ale ty torpéda za to stojí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tady je ještě jedna krátká sedmiminutová pasáž z nějakého italského dokumentu, kde jsou torpéda cca od poloviny. První polovina je o výbušných motorových člunech, paráda :-)

Tady už jde krásně vidět, jak italští žabáci zdvihají ochranné sítě v přístavu a podplouvají s torpédy. A všichni nosí obrovské krásné budíky na zápěstí :-) Ještě bez ochrany korunky.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GSGwtxMUvVA

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já jsem sem původně chtěl dát jen odkaz na Jakeův článek a pak se to nějak zvrtlo ;-) On ten originální článek je totiž asi nejjednodušší angličtina, co může být. No ale nakonec jsem si řekl, že když to bude přímo na fóru, přečte si to víc lidí a nezapadne to hned. Trochu mi vadí omezení tohoto fóra, původní příspěvky už třeba nemůžu editovat. Takže jakékoliv další úpravy jsou pasé. Ale s tím jsem do toho šel a hodil to za hlavu dopředu. Jak už jsem psal: Není to žádný profesionální překlad, ale jen amatérská popularizace cizí vzácné práce. Když se podíváte na oficiální stránky Panerai do sekce historie značky, nenajdete tam ani deset procent informací, které dal Jake dohromady. Moc se těším, až si přečtu celý ten jeho Rolex seriál, což je osmnáctinásobek tohoto (!!!). Neuvěřitelné. Hlavně se mi toto jeho psaní příběhu líbí víc, než všechny ty různé sběratelské katalogy, které se fakt hodí, když člověk sbírá/kupuje vintage hodinky, ale je to spíš na listování, než čtení. Čímž samozřejmě nechci nijak snižovat jejich důležitost, baví mě i sledovat vývoj jednotlivých modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...