Přejít na obsah

Proč Rolex?


Doporučené příspěvky

Abych rekl pravdu, tak kdyz jsem cetl tu "pasovou vyrobu" u RLX tak me to dost zarazilo..netusil jsem, ze u teto znacky to sekaji jak rohliky v pekarne  :giljotiini:

Omlouvam se za OT: nevite jak je to u Omega, lze to take nekde dohledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 710
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Abych rekl pravdu, tak kdyz jsem cetl tu "pasovou vyrobu" u RLX tak me to dost zarazilo..netusil jsem, ze u teto znacky to sekaji jak rohliky v pekarne  :giljotiini:

Omlouvam se za OT: nevite jak je to u Omega, lze to take nekde dohledat?

 

Na strojové pásové výrobě není přece nic špatného, důležitý je výsledek, prodloužení servisního intervalu na 10 let a záruky na 5 let jsou docela silné argumenty. Zkus trochu pohledat, na netu, ale i tady na fóru najdeš reportáže o výrobě Rolexek, nějaká videa a podobně. Je to fascinující, a věř mi, pokud si o tom něco přečteš, nebo zhlédneš nějakou tu reportáž, už tě ani nenapadne mluvit o pekárně a rohlíkách. A podíl ruční práce je určitě větší, než si většina myslí. Chce to trochu samostatně hledat a zajímat se a nečekat, že ti to tady někdo naservíruje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, ale za 27 let, co chronomagořím, tak jsem " tam venku" neviděl moc lidí, co je mají.

Když se nad tím zamyslím, tak je pravda co píšeš Honzo! Na všech možných úrovních setkání (Baselworld pracovně hodinkově, obchodně - stavebně, v hospodě s kamarády, na motorkách, v teréňácích, na padácích a já nevím kde ještě) jsem nikdy na lidech moc Rolby neviděl. (Všudybyl u PPG se nepočítá je to výsledek mý manipulace!) Spíš se masově nosí takový jejich napodobeniny...TH, Steinhart a další nounejmy. Daleko víc jsem mezi lidmi mimo Chronomag registroval Omegy a Brajtle a takový okrajový značky. Občas PAMy. Když jsem chtěl vidět víc rolád najednou, musel jsem na Chronomag - Rolex sraz, nebo si je koupit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqid: krasna pekarna, chtel bych byt pekarem:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si dalši rohlík či dva pořídil. Dobře to už přirovnal tuším Sibiř... Porsche těch 911 seká také spoustu, ale neznamená to, že to nejsou krásná, precizní a nadčasová auta. Komu se to nelíbí může šetřit na Pagani (greubel forsey).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukradnem jednu vetu kámošovi ktorý sa vrátil s talianskej dovolenky.. skoro všetci (hotelier,recepcna,majitel malého espressa) mali Rolex origo, a keď sa ich pýtal prečo práve rlx, tak mu jednoducho odpovedali... kúpim si rlx za tri mesačne platy a už nikdy si nemusím kupovat hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle do kamene tesat!  :notworthy:

 

K těm číslům- Já taky moc lidí (Čechů) s Rolexy neviděl, zato Breitlingy na naprosto denní bází, což je opak té hypotézy o vyrobených číslech- Breitling by měl mít nejméně. Česko v tom není příliš reprezentativní příklad, ale jak říkáte, už Vídeňská kavárna a je to úplně jinak. Nezapomínejme na Asii... Když se podíváte turistům z Japonska, J. Koreje a Číny (těm zjevně lépe situovaným) na ruku, Rolex je prostě tutovka a neviděl jsem jediného bohatšího Asiata, co by měl jiné hodinky než Rolexky. Potrpí si na jistotu a klasiku takže volí jednoznačně.
 

Když se nad tím zamyslím, tak je pravda co píšeš Honzo! Na všech možných úrovních setkání (Baselworld pracovně hodinkově, obchodně - stavebně, v hospodě s kamarády, na motorkách, v teréňácích, na padácích a já nevím kde ještě) jsem nikdy na lidech moc Rolby neviděl. (Všudybyl u PPG se nepočítá je to výsledek mý manipulace!) Spíš se masově nosí takový jejich napodobeniny...TH, Steinhart a další nounejmy. Daleko víc jsem mezi lidmi mimo Chronomag registroval Omegy a Brajtle a takový okrajový značky. Občas PAMy. Když jsem chtěl vidět víc rolád najednou, musel jsem na Chronomag - Rolex sraz, nebo si je koupit. 


Dát TH jako "nounejm" nebo snad napodobenina Rolex mi přijde vzhledem k celkem zajímavé značce s hezkou historií a kvalitními hodinkami (vč. HH se světově unikátními komplikacemi, řada Monaco jako jedny z nejznámějších hodinek vůbec atd.) trochu přestřelené , neřku-li to pak rovnou hodit do pytle se značkou mající těžiště pod 1000 Euro, ale to jen tak na okraj...

Upraveno uživatelem M.S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dát TH jako "nounejm" nebo snad napodobenina Rolex mi přijde vzhledem k celkem zajímavé značce s hezkou historií a kvalitními hodinkami (vč. HH se světově unikátními komplikacemi, řada Monaco jako jedny z nejznámějších hodinek vůbec atd.) trochu přestřelené , neřku-li to pak rovnou hodit do pytle se značkou mající těžiště pod 1000 Euro, ale to jen tak na okraj...

 

Tou bohatou historií je Heuer... TAG je břídil... :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na strojové pásové výrobě není přece nic špatného, důležitý je výsledek, prodloužení servisního intervalu na 10 let a záruky na 5 let jsou docela silné argumenty. Zkus trochu pohledat, na netu, ale i tady na fóru najdeš reportáže o výrobě Rolexek, nějaká videa a podobně. Je to fascinující, a věř mi, pokud si o tom něco přečteš, nebo zhlédneš nějakou tu reportáž, už tě ani nenapadne mluvit o pekárně a rohlíkách. A podíl ruční práce je určitě větší, než si většina myslí. Chce to trochu samostatně hledat a zajímat se a nečekat, že ti to tady někdo naservíruje. 

To nebylo mysleno spatne, to bylo mysleno jako ze me to prekvapilo a zarazilo. O RLX jsem toho precetl za tech nekolik dni docela dos, na googlu je toho dost a vsude pisou cca 2 mil. ks rocne a ze vyroba stale narusta. Jen nez jsem se o ne zacal zajimat, tak jsem mylslel ze to jsou hodinky "vicemene pro vybranych par milionu lidi" a ono je to pro par milionu rocne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukradnem jednu vetu kámošovi ktorý sa vrátil s talianskej dovolenky.. skoro všetci (hotelier,recepcna,majitel malého espressa) mali Rolex origo, a keď sa ich pýtal prečo práve rlx, tak mu jednoducho odpovedali... kúpim si rlx za tri mesačne platy a už nikdy si nemusím kupovat hodinky...

Hezky receno!

Je pravda, ze uz ani nevim kde jsem to cetl, ale bylo to neco ve smyslu "bussines word", a tam nekdo psal, ze by clovek mel za hodinky ktere ma na ruce utratit sve tri mesicni platy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...