Přejít na obsah

Proč Rolex?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 710
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

so stepeckenom a mcstingerom by sme ta radi pozvali na pivo, alebo kavu (alebo hocico co to vy hobbiti pijete) a radi by sme s tebou tuto temu prebrali detailnejsie. mozno skusili pridat par argumentov a tak..

Do Hobita mám daleko a vzal bych si sebou na vás tatínka :-*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec me u Rolexu dost zajima - a neberte to prosim jako urazku, ale nerozumim tomu, proc u rolexu tolik nenavazuje koncovka tahu k pouzdru? Jaky je zamer toho, ze tah vycniva pres nohy, nebo je utopeny mezi nima, proste to perfektne nesedi? Je zrejme, ze by to mohli udelat presne, ale nedelaji to...jaky je duvod k tomuto? 

 

Edit: Treba tady (nic osobniho) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=1478433 druha fotka

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to taky prošel a některý příspěvky jsou s odstupem času dost vtipný. Viz např. http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/29570-co-na-nich-všichni-máte/?p=434067 . KFL promiň, ale nemohl jsem odolat :cheers:

Haha, njn, ja potreboval k pRozreni 5 let. A od ty doby jsem spokojenej :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec me u Rolexu dost zajima - a neberte to prosim jako urazku, ale nerozumim tomu, proc u rolexu tolik nenavazuje koncovka tahu k pouzdru? Jaky je zamer toho, ze tah vycniva pres nohy, nebo je utopeny mezi nima, proste to perfektne nesedi? Je zrejme, ze by to mohli udelat presne, ale nedelaji to...jaky je duvod k tomuto? 

 

Edit: Treba tady (nic osobniho) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=1478433 druha fotka

Podle mě to maj úplně u prĐele. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu, proč Rolex ano nebo ne, se vyjadřovat nemůžu, protože s nimi nemám žádnou zkušenost, ale jedna věc by mě zajímala: opakovaně se tu jako jejich velké plus uvádí, že skvěle sedí na ruce. Jenže když se podívám na tvar oyster pouzdra z profilu, vidím málo zakřivené nožky a kónické dýnko vystupující z pouzdra. Oproti hodinkám s utopeným dýnkem a konkávním vyklenutím spodní části pouzdra včetně nožek, které skutečně skvěle sedí na ruce (pokud zvolíte vhodný průměr hodinek) to nevypadá kdovíjak ergonomicky. Takže se ptám: není to, že Rolexky "skv?le sedí", způsobeno jen jejich malou velikostí a kvalitním tahem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mám podobne s topánkami. Keď vidím človeka s veľkými topánkami, je mi jasné, že nemá význam sa s ním baviť, lebo je to nezrelý jedinec.

 

TVL :D . Topanky 49, zapästie 22 a čokoľvek pod 42mm vyzerá komicky  :lol2:  :lol2:  :lol2:  .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec me u Rolexu dost zajima - a neberte to prosim jako urazku, ale nerozumim tomu, proc u rolexu tolik nenavazuje koncovka tahu k pouzdru? Jaky je zamer toho, ze tah vycniva pres nohy, nebo je utopeny mezi nima, proste to perfektne nesedi? Je zrejme, ze by to mohli udelat presne, ale nedelaji to...jaky je duvod k tomuto? 

 

Edit: Treba tady (nic osobniho) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=1478433 druha fotka

nesedí, řikáš?

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/78915-rolex-datejust-ii-116300/?p=1310609

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechac měl zjevně na mysli fakt, že první článek tahu je kratší než nožičky, takže délka a horní radius nožiček a prvního článku náramku je rozdílná. Evidentně je to záměr. Mn? se to líbí, zůstává vidět krásný tvar pouzdra, neztrácí se na tahu jako u jiných značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TVL :D . Topanky 49, zapästie 22 a čokoľvek pod 42mm vyzerá komicky  :lol2:  :lol2:  :lol2:  .

 

Však ja sa tiež po svete pohybujem v loďkách č.49 :). Len ma už omŕzajú kecy o tom, akú veľkosť hodiniek by kto mal nosiť, že 40 mm je dosť pre každého apod. Pár jedincov skrátka nechápe, že niekto vďaka telesnej stavbe môže nosiť "veľké" hodinky a vyzerajú na ňom rovnako dobre, ako na inom "malé" hodinky. A písať nejaké hranice v milimetroch je už úplná chujovina, keďže podstatnú úlohu zohráva tvar puzdra, dĺžka nožičiek apod. Ale to je furt dookola, x-krát omieľaná téma.

 

Mimochodom, Arnolda dávať ako etalón je nezmyslel, má vzhľadom k postave malé zápästie okolo 18 cm, sám sa tak neraz vyjadril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pozoruhodné, jak Ti, kteří Rolexy nikdy neměli a škatulkují je jako pozérské hodinky ...by vzaly na milost pouze SDDS ( opakovaně jsem tu tento názor zaznamenal)..pro jejich velikost, pač ostatní jsou "malé".  Mám to obráceně. SDDS jsou pro mě velikostí úlet...ikdyž s podivem sedly i na mém tenkém zápěstí. Na srazu jsem zkoušel NEROvy  SDDS na Rubber B. Čím jsem starší, tím více inklinuji k Rolexům menším než 40mm.  Až přestanu experimentovat skončím u komba DJ na jubilee a Exp I 36mm....obojí jsem měl a vím, že pro mě lepší Rolexy nenajdu. 

Rolexy nejsou hodinky na masírku ..jako třeba naleštěný Béčka, nebo velký parádní PAMy. Rolex je jistota a nadčasovost pro ty co to mají v hlavě srovnané. 

Tak to Tě dnes, nejpozději zítra (podle toho jak dorazí pošťák) třeba potěší fotka komba 16220 + 114270 :rolleyes:. Akorát ty DJ mám na oyster, prostě ho mám radši. Mimochodem je škoda, že 16220 nemá přímého nástupce, mně zubatá SS luneta vyhovuje.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec me u Rolexu dost zajima - a neberte to prosim jako urazku, ale nerozumim tomu, proc u rolexu tolik nenavazuje koncovka tahu k pouzdru? Jaky je zamer toho, ze tah vycniva pres nohy, nebo je utopeny mezi nima, proste to perfektne nesedi? Je zrejme, ze by to mohli udelat presne, ale nedelaji to...jaky je duvod k tomuto? 

 

Edit: Treba tady (nic osobniho) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=1478433 druha fotka

 

Jak si to kdo ohne tak to má, jednoduchý, nic za tím nehledej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len ma už omŕzajú kecy o tom, akú veľkosť hodiniek by kto mal nosiť, že 40 mm je dosť pre každého apod. Pár jedincov skrátka nechápe, že niekto vďaka telesnej stavbe môže nosiť "veľké" hodinky a vyzerajú na ňom rovnako dobre, ako na inom "malé" hodinky. A písať nejaké hranice v milimetroch je už úplná chujovina, keďže podstatnú úlohu zohráva tvar puzdra, dĺžka nožičiek apod. Ale to je furt dookola, x-krát omieľaná téma.

Souhlasím v celém znění :) .

 

Nemám nic proti tomu když někdo nosí malý hodinky, ostatně každý ať si nosí co je mu pohodlné. Co považuju za totální nevkus jsou Invicty v různých "bi-colorech", zlaceních a podobně. Tuhle jsem stál u výlohy Planeo Quick Time, koukám na G-Shock a vedle mě kluk s holkou (tipoval bych kolem 30 let) a kluk cca 180cm čumí na Invicty s průměrem 53mm a říká mladý, že prej by je moc chtěl, tak jsem si v duchu říkal, že to snad nemůže myslet vážně :D . No jo, sto lidí, sto chutí :D . Ale to je na jinou debatu :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro me je Rolex, hlavne Suby, ale i ostatni - srovnatelnej s 911. Neni to revoluce, je to evoluce, kdyz das vedle sebe 1969 a 2015, tak poznas, ze je to stejna znacka, i kdyz je to uz uplne jiny auto. a jsou ti, co maj radsi ty 964, 993, nekteri dokonce 996, nekdo nejradsi 991, nekteri vsechny, nekteri porsche nesnasi, nekdo vo nem rika, ze je rozslaplej brouk, nekdo raci italy, nekdo raci anglany, nekdo raci maloseriovy vyrobce, doonkervoort, morgan, wiesmann, M3, mnoho lidi, mnoho chuti. ale 911 je etalon, a o tom neni pochyb. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...