Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Nejvetsi tragedii manzelstvi v ČR je SJM. Moje manzelstvi by bez tyhle sracky zrejme bez problemu vydrzelo. Takhle moje milovana chamtiva nici zivot nejen mne (na dost let dopredu), ale hlavne detem :(

 

Tohle mi nedává smysl. Ze SJM přece můžeš vyloučit prakticky vše, nejde o žádnou podmínku manželství. Pokud jste ho již měli, tak jak může SJM manželství ukončit? To jako že kdyby manželce po rozchodu nic nezbylo, tak by raději zůstala s tebou? To je zaprvé šíleně machistický pohled na věc (když se třeba žena stará o děti a domácnost, zatímco muž vydělává, tak příspěvek ženy do společného jmění je nula?), zadruhé bych tedy nechtěl připoutávat druhého v partnerství hrozbou bídy a hladu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi nedává smysl. Ze SJM přece můžeš vyloučit prakticky vše, nejde o žádnou podmínku manželství. Pokud jste ho již měli, tak jak může SJM manželství ukončit? To jako že kdyby manželce po rozchodu nic nezbylo, tak by raději zůstala s tebou? To je zaprvé šíleně machistický pohled na věc (když se třeba žena stará o děti a domácnost, zatímco muž vydělává, tak příspěvek ženy do společného jmění je nula?), zadruhé bych tedy nechtěl připoutávat druhého v partnerství hrozbou bídy a hladu...

No to je trochu zkreslený pohled na věc. Ono je něco jinyho když se snažíš jako blázen vyděláš pěkný peníze a manželka si pak řekne, že když se rozvede přijde si pohodlně k polovině. Myslím, že kdo je dneska rozumný, tak udělá buď zúžení SJM nebo úplné rozdělení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je trochu zkreslený pohled na věc. Ono je něco jinyho když se snažíš jako blázen vyděláš pěkný peníze a manželka si pak řekne, že když se rozvede přijde si pohodlně k polovině. Myslím, že kdo je dneska rozumný, tak udělá buď zúžení SJM nebo úplné rozdělení.

Ona přece tu polovinu má už před rozvodem, ne? To asi nebude hlavní důvod k rozvodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je trochu zkreslený pohled na věc. Ono je něco jinyho když se snažíš jako blázen vyděláš pěkný peníze a manželka si pak řekne, že když se rozvede přijde si pohodlně k polovině. Myslím, že kdo je dneska rozumný, tak udělá buď zúžení SJM nebo úplné rozdělení.

 

Zkresleně se na věc díváš ty. V praxi tvá varianta bude výjimečná, neboť:

 

1) Jak píšu já i ty, SJM lze zúžit až k praktickému vymazání.

2) Pokud se manžel honí jako debil za penězi, většinou to znamená, že kašle na manželku, pak se rozpadu vztahu není moc co divit.

3) Pokud manžel pracuje jak šílenec a manželka si chodí po Pařížské a utrácí, neznamená to, že u soudu dostane automaticky polovinu, soud přihlíží k tomu, jak se kdo zasloužil o rozmnožení SVJ.

 

4) No a nejlepší jsou ti, co si vezmou bez rozmyslu zlatokopku a pak se diví, že jde konzistentně za svým...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu tak čtu ty rozvodové lapálie, pak jsem v rámci možností vlastně šťastnej, jakou (nyní již ex)manželku jsem měl a jak jsme vše ke vzájemné slušnosti vyřešili, vč. majetkové "zátěže".

V rámci vyrovnání sem udělal detailní výpočet návrhu částky, splátkový kalendář a žena byla pozitivně překvapená, kolik dostane (naopak se bránila, chtěla míň, ale já sem palice dubová). Bez právníků, jen 10 min u soudu.

Dá se říci všichni spokojeni a pokračující přátelství bude pro oba do budoucna přínosnější ...

 

Všem kteří řeší tyto strasti, tak přeju ať z toho výjdou s co nejmenšími šrámy na duši.

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po včerejsí celodenní aktualizaci oken a  povánočních návštěvách (kurňa já k nim nemůžu a ona u naší strany rozdávala úsměvy a moudra jak na státnický návštěvě) jsem jí večer oznámil, že vlastně nevím, proč bych měl odcházet já. Že je mám všechny tři rád, nic jsem neprovedl, za co bych se měl stydět, a že prostě nejdu. Tím se počínaje dnešním ránem odstartovala nová kola zápasu a myslím, že už jde do tuhého a vzhledem k tomu, že je psychicky odolnější, to bude pro mě KO jaxviňa :boxing:

Nechci hádky a scény, ale bohužel i když se neřve, dohady jsou - já o děti nechci přijít (kecy v kleci, že o ně "půjčováním" nepřicházíte - už jsem to jednou zažil). Řekla že když nepůjdu já, tak vypadne ona i s dětma, na což jí obě řekly, že chtějí zůstat se mnou. Chvíli mi tady pouštěla nějakou slovenskou pindu (bratia prepáčia) "Si sám", pak se sbalila a někam odjela. Třeba přijede s něčim nebo s někym - napsal jsem jí, ať cestou koupí mlíko a chleba...

Každopádně nevím co dál - zabalit to a odejít? Bojovat? Zmizet někam daleko? Do toho ten minimálně půlrok ohne money a péče kvůli operaci nohy (a kdo ví jak to dopadne). Jsem zralej na Chocholouška a vidim, jak je strašně blízko skončit někde na ulici a úplně v prdeli... A bonboniera s lexaurinem už taky dochází...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona přece tu polovinu má už před rozvodem, ne? To asi nebude hlavní důvod k rozvodu.

To tak nemusí nutně být. Můžeš mít třeba skvěle prosperující firmu a manželka si řekne, že s tím chce taky nakládat a problém máš na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...