Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pánové, měl bych prosbičku. Uvažuji o nové devítce. Mám zděděnou CZ75B. Funguje bezvadně, ale přeci jen, je na můj vkus trochu velká a těžká. Chtěl bych tedy 9x19, délku hlavně cca 3,8-4 palce, na střelnici (pro radost a trénink, ne na nějakou velkou mířenku) a na příležitostné nošení. Důležitá informace je, že mám malou dlaň. Vybral jsem si pár kandidátů, které si pochopitelně a rád omakám (nebo už jsem omakal) a pokud to půjde, tak i "ostřílím". Ale jde mi spíš o vaše osobní zkušenosti, co a proč byste mi na jejich základě tu či onu doporučili nebo nedoporučili.

 

Takže mí kandidáti jsou:

Walther PPQ (4 in)

Glock 19

Steyr M9A1

S&W MP9 / MP9 Compact

XDm-9 / -9 Compact

 

Díky za vaše zkušenosti

Čau, pokud chceš něco co nemá každý a na střelnici budeš výjimkou a zároveň však kvalitní zbraň na nošení i střelnici tak doporučuju Steyr m9a1. Mám ji jako první vlastní zbraň a nemůžu říct půl slova proti. Zrovna jdu že střelnice, kde jsem tam poslal 100ks prebijenych a bez jediného problému. Mám odstrileno cca 700 nábojů a zadrzky jsem měl celkové tři a vždy u prebijenych Limitu. Další super věc je, že oproti G19 min kope. Díky hlubokému úchopu. Má perfektní miridla. Pokud ti sedí na držení, tak vřele doporučuju. Klidně napiš PM, pokud máš nějaký dotaz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebude to spíš tím, že G19 má 600g prázdný a M9A1 760g ? :whistling:

Částečně asi ano, ale i když porovnám M9A1 s jinými (těžšími) zbraněmi, např. CZ75B tak kope i tak méně. Což by podle tvé teorie neměl, když je CZ ještě těžší :whistling:

 

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-1050F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jedu pro hromadu zbraní do ciziny a mimo jiné přivezu nový brokovnice. Je to sice taky Turek, ale na rozdíl od těch co tu už jsou, tohle je vyšší kvalita a cena zase o tolik vyšší není. Taky mají nějakou krátkou taktickou, těch vezmu balík určitě...

 

Ano, střelnice už nějakou dobu opět funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky na ni koukam, kdes ji bral?

Zatím nikde, jen jsem si ji vybral, vybíral jsem dlouho a tahle ideálně vyhovuje. I když mne teď zviklal Harry - prosím Tě, Harry, můžeš přiblížit typ té krátké taktické brokovnce, dá se prohlédnout, třeba na nějakém zahraničním zdroji, dočíst se rozměry atd.? Kdy a kde bude v prodeji? Díky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Částečně asi ano, ale i když porovnám M9A1 s jinými (těžšími) zbraněmi, např. CZ75B tak kope i tak méně. Což by podle tvé teorie neměl, když je CZ ještě těžší :whistling:

 

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-1050F pomocí Tapatalk

Tak obecně co se týče zpětného rázu jsou plastové pistole na tom jinde, než kovové. Stačí se podívat, jak rychle se šíří zvuk ocelí a obecně plastem a to ještě nemluvím o útlumu. Z těhle potvor s nízkým závěrem by mě spíš zajímal Strike one, ale to je všecko naprd na nošení, protože to má závěry dozadu dost vytažené a to dost rýsuje na oblečení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jedu pro hromadu zbraní do ciziny a mimo jiné přivezu nový brokovnice. Je to sice taky Turek, ale na rozdíl od těch co tu už jsou, tohle je vyšší kvalita a cena zase o tolik vyšší není. Taky mají nějakou krátkou taktickou, těch vezmu balík určitě...

 

Ano, střelnice už nějakou dobu opět funguje...

 

Mohl bys sem pak hodit nějaké info? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jedu pro hromadu zbraní do ciziny a mimo jiné přivezu nový brokovnice. Je to sice taky Turek, ale na rozdíl od těch co tu už jsou, tohle je vyšší kvalita a cena zase o tolik vyšší není. Taky mají nějakou krátkou taktickou, těch vezmu balík určitě...

 

Ano, střelnice už nějakou dobu opět funguje...

Ty krátký by mě taky zajímaly.. Do práce :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se vrátil a něco přivezl :whistling:  Je to značka Derya. Některé věci mají stejné s Uzkonem a jinými, ale firma začala dělat svoje věci a rozhodli se jít svojí cestou, takže na většině modelů jsou sice shodné prvky s modely jiných značek, ale je tam jiné opracování a jdou i cestou lepších materiálů. Do budoucna opustí ty modely se společnými prvky úplně.

 

Právě jsem toho kraťase porovnával z Uzkonem a můžu to potvrdit. I malý díly jsou líp opracovaný, materiály takhle letmo okem nepoznám, ale u stejných dílů (třeba zamykací páka v závěru je stejná, ale vyrobená líp, zabroušené plochy atd) je zpracování poznat... Ještě to není naceněný, ale pořád to vychází dobře (z kraťasů je sice super Fabarm, jenže je to okolo 15ti).

 

Tyhle podivnosti mají mimochodem takovou zvláštní funkci - je v nich vratná pružina jako u pistole, předpažbí se jen natáhne dozadu a dopředu to jede samo... Pružina jde i vyndat a je to pak klasika... teď jsem to zkoušel...

 

post-3414-0-39116900-1464255783_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co, koukali jste včera na ČT24 na Devadesátku o zbraních ? Podle mě to byl souhrn dobrých názorů a postojů a pro střeleckou komunitu to vyšlo opravdu dobře.

Enem nějaký pan Novotný z Beareky tam vyzněl jako zakazovač a omezovač, navíc jsme nepochopil, zda jako vážně patří mezi kapry, co si vypouští vlastní rybník ...

 

Jako vést řeči, že ZP je pohodovější než autoškola, že tu máme benevolentní zákony a ostatní státy nám mohou závidět ... Ale zase reklamu na výrobky co prodává tam propašoval (tuším, že i nějakou značku co si prý sami dováží ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě - já jsem v minulosti prošetřoval použití zbraně policisty proti útočícímu psovi a vyšlo to :-) Dnes by to asi byla aféra na první stránku a na dvoje televizní zprávy. Holt jiná doba /i když zákon se moc nezměnil/.

I když to bylo použití zbrané ve smyslu policejních předpisů a použití zbraně policistou ve službě, ale stejně.

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...