Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pokud bude nahlášeno ztracení/ukradení několik desítek tisíc zbraní, bude následovat změna zákona o nedovoleném ozbrojování. Co třeba základní sazba 3 roky na tvrdo? Většina by vyměkla.

 

Řešení nevidím. Hlavně mám v tuto chvíli víc jak 500 tisíc v pistolích od 1900 do 1945 plus dalších asi 250 v samonabíjecích puškách a moderních pistolích.

 

Takže doufám, že to odmítneme jako stát.

 

Pokud ne, zůstane snad možnost uložit zbraň u obchodníka s licencí/mám ve dvou firmách/, kde nám sice bude k prdu, ale řekněme, že bude v dosahu.

 

Podle mých informací, co mám od policie zatím nikdo nic neví. Hlavně se diví, že neřvou obchodníci a výrobci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se bojíte zbytečně! Protože můj společník Kubson říkal, že vůbec nemusím mít strach. Že i když v Bruselu něco schválí a potom nás třeba přehlasuje evropská komise, tak to nemůže platit, dokud to Česká vláda neimplementuje do svých národních zákonů. Takže klid. Bzzzz. Škoda že si myslím, že se asi trochu mýlí.  :death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jednoho zbranoveho fora dnes: pouze cituji;

Ja vas varoval vy prizdisracove, meli ste cas si neco poridit dokavad to slo. Ale vy ne, ze prej je to drahy. Socky buzerantsky ste. Ted vase decka bude obskakovat Ahmed s Abdullem a vy mu budete s nozem u krku tleskat. Az se vyradej na parchantech a na stary vomrdaj vam kozu i psa. Jakmile dostanou Turci bezvizovej styk tak do roka 10 mega + a to pak neco uvidite. Budete si rvat vlasy ze ste nezastavili barak a neporidili krochny. Nejvic je mi lito toho pana co prodava krochny aby mel na whisku, vrchol moralniho upadku. Typickej Cech! Obracet se na tu tlupu vsivavejch hrabavejch politickejch smejdu nema sebemensi smysl, naslibujou vam hory s horakama ale kdyby doslo na pokutu od EU tak okamzite cuknou. Preci nebudou davat vase prachy na pokuty EU kdyz je muzou rozkrast. Ja se jenom modlim aby uz ta obcanska valka byla co nejdriv. Cim driv to prijde tim min zivotu to bude stat. Hlavne zadnej samet! Radej smrt nez sametovou revoluci! Lidi odevzdejte tem svinim prohnilejm jenom olovo! Extremni nasili, to je jediny cemu tyhle svine rozumi! Jinak na vas serou a myslej si ze sou nedotknutelny. ..... Konec citatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se bojíte zbytečně! Protože můj společník Kubson říkal, že vůbec nemusím mít strach. Že i když v Bruselu něco schválí a potom nás třeba přehlasuje evropská komise, tak to nemůže platit, dokud to Česká vláda neimplementuje do svých národních zákonů. Takže klid. Bzzzz. Škoda že si myslím, že se asi trochu mýlí.  :death:

Tak o tom už se psalo na podzim, ta implementace musí proběhnout, celé se to musí zařadit do současných předpisů, které jsou v každé zemi jiné, musí se vyřešit technické věci - jak odevzdávat, komu, kdy, kde, zda zůstaneme majiteli nebo nám to "znárodní" atd. Snažím se být optimistou v tom, že se to celé může protáhnout do voleb, kde doufám, že všichni držitelé ZP budou táhnout za jeden provaz... A situace v EU se může měnit tak překotně, že neztrácím naději. Ale pro jistotu už mám rozjetý nákup brokovnice a pokud nám seberou i samonabíjecí pistole, půjdu do pořádného revolveru... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze je to prakticky hotova vec a hrame uz len o cas (cas na ohlasenie straty zbrane :D). Ano implementacia sice musi prebehnut, ale skor ci neskor na koniec prebehne. (Inak bude kretenie dotacii a pod. co si CR/SR vlady isto nelajznu). Uvedomte si ze vo vacsine zapadnych krajin (minimalne teda v tych, ktore v EU nie su len do poctu ako my) je pristup k legalnym zbraniam obmedzeny ovela viac nez na co sme zvyknuti u nas, takze tej implementacie si verejnost/volici prakticky ani nevsimnu. A postoj nejakych untermensch z vychodu nebude nikoho moc zaujimat.

 

edit: ad "zmeny situace v evrope...."... rucnikari veselo znasilnuju Nemky na vsetkych vacsich akciach a ofiko doporucenie znie aby ich chudakov, kulturne vykorenenych, dezorientovanych,... neprovokovali, nedrazdili a radsej nechodili von,.... takze neviem co by sa muselo stat aby ofiko doporucenie zacalo zniet "kupte si krochnu" :D

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali - píšeš "edit: ad "zmeny situace v evrope.... ... neviem co by sa muselo stat aby ofiko doporucenie zacalo zniet "kupte si krochnu"  :D". Třeba že se EU začne rozpadat. Brexit asi nevyjde, v Rakousku zmanipulovali volby, ale EU se potácí nad propastí a jakmile se začne bortit, bude to rychlé, já bych třeba všemi deseti hlasoval pro V4-exit. Situace se přiostřuje, ale budou další volby, naštvaní lidé mohou začít protestovat v poštu statisíců, nikdo neví, co se stane, ale já myslím, že se stane určitě a pak to může být dost rychlé. Co se týká hry o čas na ztrátu zbraně, siláckých řečí je spousta, ale pokud bude hrozit odebrání ZP a bude možno nakoupit opakovací zbraně a revolvery, tak si to většina lidí rozmyslí. K čemu bude nelegální zbraň, když se ji budeme bát nosit, zakopaná pod švestkou nám bude k ničemu. Nelegální ozbrojování a ztráty zbraní ve větším měřítku by se myslím projevily, pokud by byla bezpečnostní situace tak dramatická, že by to za to lidem stálo. Ale to jsou spekulace a všechno může být jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jednoho zbranoveho fora dnes: pouze cituji;

Ja vas varoval vy prizdisracove, meli ste cas si neco poridit dokavad to slo. Ale vy ne, ze prej je to drahy. Socky buzerantsky ste. Ted vase decka bude obskakovat Ahmed s Abdullem a vy mu budete s nozem u krku tleskat. Az se vyradej na parchantech a na stary vomrdaj vam kozu i psa. Jakmile dostanou Turci bezvizovej styk tak do roka 10 mega + a to pak neco uvidite. Budete si rvat vlasy ze ste nezastavili barak a neporidili krochny. Nejvic je mi lito toho pana co prodava krochny aby mel na whisku, vrchol moralniho upadku. Typickej Cech! Obracet se na tu tlupu vsivavejch hrabavejch politickejch smejdu nema sebemensi smysl, naslibujou vam hory s horakama ale kdyby doslo na pokutu od EU tak okamzite cuknou. Preci nebudou davat vase prachy na pokuty EU kdyz je muzou rozkrast. Ja se jenom modlim aby uz ta obcanska valka byla co nejdriv. Cim driv to prijde tim min zivotu to bude stat. Hlavne zadnej samet! Radej smrt nez sametovou revoluci! Lidi odevzdejte tem svinim prohnilejm jenom olovo! Extremni nasili, to je jediny cemu tyhle svine rozumi! Jinak na vas serou a myslej si ze sou nedotknutelny. ..... Konec citatu

 

Správně jsi to napsal !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kuci, kde se da najit aktualni stav toho navrhu? Clanek na Lexu a Novinkach jsem cetl, ale at hledam sebevic, nikde jinde se o tom nepise, ani slovo, a primo na EP jsem to taky nenasel... Jen briefing z konce kvetna - http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2016/583780/EPRS_BRI(2016)583780_EN.pdf. Tak nevim, cemu verit a ceho se bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální stav neexistuje. Všichni ví, že zbraně jsou špatné, ááááno, ale nikdo neví ani co chce zakázat, natož jak to regulovat nebo vymáhat.

 

Podle mě to nemá Francie jak protlačit do konce předsednictví. Nakonec se při předsednictví Slovenska spojí všechny hlasy podporující legislativu v ČR a budeme mít tlumiče, laserové zaměřovače a zbraně pod dekou při opalovačce v Chorvatsku.

 

Stejně nemá nikdo ani náznak tušení jak to dopadne, tak buďte aspoň optimisti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas_2002 - nechci malovat další čerty, ale obávám se, že Francie i další země ví, že s předsednictvím Slovenska by to už nemuselo být tak snadné a už se jistě vedou zákulisní jednání, aby se to schválilo do konce června. Už tak je to šílený paskvil, totálně neodborný, s mnoha absurdními chybami technického i právního charakteru (četl jsem minimálně úryvky, ale už nevím kde), ale to nikomu nevadí a všichni tleskají o stovky procent zkresleným statistikám vražd spáchaných legálně drženou zbraní. Z toho mi vyplývá jediné - názor občana ani odborníka NIKOHO nezajímá, prostě se rozhodli zakázat zbraně, tak to bude a jen to nějak musí napasovat do pseudodemokratického schvalovacího mechanismu, aby se neřeklo. V tomhle (a o svobodě v zemích EU obecně) jsem už ztratil jakékoliv iluze, i když samozřejmě, zázrak se stát může a optimnisticky doufám ve zdržovací taktiku ČR během implementace do chvíle, kdy se situace zlepší (další optimismus:-))!

 

Kristian.nov - když jsem před víc než rokem a půl, to ještě nebyla uprchlická krize, zaznamenal v některém z médií stručnou informaci, že IS vzkazuje: "Pošleme vám do Evropy půl milionu uprchlíků a mezi nimi naše bojovníky", přišlo mi to jako sranda, ale přesto mne zamrazilo, protože v té době IS postupoval, zabíral území, byla známá jeho mapa Evropy za 5 let, kde hranice IS končí před Slovenskem, Maďarsko a Rakousko patřily IS. Tahle informace byla zřejmě rychle ztažena (tvrdit, že mezi běženci jsou i radkální islamisté, bylo tabu až do atentátů v Paříži) a komukoliv jsem to řekl, dostal jsem jednotnou odpověď: "Nemaluj čerty na zeď."...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Politici, kteří pro špinavý zlaťák dnes, obětují zítřek, mají při svých nekompetentních rozhodnutích bohužel velkou podporu nezanedbatelné části pacifistické, zdegenerované a v počítačovém světě virtuáního světa zcela naivně a konzumně a pseudohumanisticky žijící veřejnosti. Historie se opakuje. Bohužel. Viz obrázek....

A já jen doufám, že pokud se to posere, tak to bez rozdílu spláchne i ty, kteří to spoluzavinili. Včetně jejich potomků. Tenhle genofond je třeba eliminovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...