Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nosíval jsem pohodlně ve vodorovné poloze pod paží krátkej Colt 1911,i pro takové dělo je to pohodlné, praktické, ani o něm člověk neví...

 

Vřele doporučuji   :angel:

 

Ten CZ75 D Compact mi při sednutí do auta tlačí spodem zásobníku do sedačky, takže určitě chci kratší a nižší zbraň, ta tloušťka a váha mi až tak nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dan010: Imho by to bylo obecné ohrožení - záleží asi hodně na soudu ( http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-7-dil-1-paragraf-272 ). Ale rozsudek (min Krajského soudu) v analogické situaci by byl možná přínosnější než zákon, kdyby někdo měl.

 

Ale já bych tím odvracel pokus o vraždu, což mám za to, že má vyšší váhu.. ale to je přesně můj názor. No co si budeme povídat, za několik let tahanicích po soudech to prostě nestojí a lepší je se na to vykašlat, když tobě bezprostředně nic nehrozí. To jsme to fakt dopracovali...  A ještě si vem, že bys tu zbraň musel použít, araba bys odrovnal, byl bys v televizi a máš rodinu... kolik bude mít ten arab příbuzných, kteří ho budou chtít pomstít... takže asi závěr je opravdu kašlat na to a hledět si svého. Je mi to líto, ale prostě je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to, jak by to viděl soud. Vzhledem k tomu, že někteří násilníci dostali jen podmínku a vyhoštění se zákazem na 10 let, tak to zřejmě takto neposuzoval /a to zjevně byli organizovaní, vycvičení - zvýšená nebezpečnost/. Ale tebe by opepřil napno, jako výstrahu pro ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to, jak by to viděl soud. Vzhledem k tomu, že někteří násilníci dostali jen podmínku a vyhoštění se zákazem na 10 let, tak to zřejmě takto neposuzoval /a to zjevně byli organizovaní, vycvičení - zvýšená nebezpečnost/. Ale tebe by opepřil napno, jako výstrahu pro ostatní.

 

 

Tohle vůbec nechápu.. když někoho přejedeš autem a ujedeš máš hned neposkytnutí první pomoci, když půjdeš s kamarádem a on vykrade banku a nezabráníš mu a pak ho nenahlásíš na policii, tak jsi spolupachatel. Týpci evidentně někoho zmasakrovali, moc dobře viděli, že se nehýbá a zcela jednoznačně všichni neposkytli první pomoc a ti, co se sice neprali, ale pak utekli a schovávali se s nimi, jsou prostě spolupachatelé. Měli je osolit všechny. A nějakej zákaz vstupu 5 let do ČR jim může bejt fakt putna, protože ti se tady už nikdy neukážou ani bez zákazu. A ta podmínka v ČR jim může bejt akorát pro smích.

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gandalf: Myslím, že si ty historky rádi přečteme, klidně v jiném vlákně. :)

 

 a zcela jednoznačně všichni neposkytli první pomoc a ti, co se sice neprali, ale pak utekli a schovávali se s nimi, jsou prostě spolupachatelé. Měli je osolit všechny.

 

Pokud myslíš ty ostatní co byli kolem, koukali a po útoku odešli, tak rozhořčení sice chápu, každopádně měnit solidaritu na povinnost (a pokud nepomohou tak je trestat) je akorát cesta do prdele. Analogicky by se to dalo přirovnat k situaci, kdy projíždíš místem nehody a vidíš tam PČR na majákách, většina si řekne "už tam sou" a nikdo už prostě nezastaví. Pokud tam není policie, ale shluk lidí tak taky většina nezastaví (vlastní zkušenost, ikdyž závisí od počtu lidí kolem). No a pokud nezastaví vůbec nikdo, tak sou to kreténi (a povinnost pomoci tomu nepomůže), jelikož ti lidé jsou vadní už z výroby. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee to je jasné, tam bylo dost lidí, co pomoc poskytlo, spíš mi jde o to, že kdyby je osolit chtěli, tak na to paragrafy najít mohli... Trest vyhoštění a podmínka v ČR a zákaz vstupu 5 let do ČR je vhodnej pro někoho, kdo tu pracuje na černo, ale za spolupachatelství pokusu o vraždu mi to prostě adekvátní nepřijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

§ 150 tr. zákona - neposkytnutí pomoci stanoví :

(1) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

 

(2) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač je podle povahy svého zaměstnání povinen takovou pomoc poskytnout, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

 

Ta "pomoc" by nemohla spočívat v tom, že ho půjdu bránit! Pomoc se poskytuje až nakonec. Někde v judikátu je, že musí být přiměřená mým schopnostem atd. Poškozenému se zraněním hlavy, příp. páteře je nejlepší zavolat záchranku a to se taky stalo. Někdy se neodbornou pomocí způsobí větší škoda.

 

Ještě doplnění a už nebudu otravovat - to je právě ten systém, který se zavedl kolem roku 2000 /EU/. Dříve se do systému vkládaly osoby /cizinci/ až když se věc končila. Dnes se dává avízo a pochopitelně se mohou přihlásit i zahr. služby, které mají na osobě zájem /u jména někde na cetrále vyskočí "pozorka"/. Jde jen o to, zda se příslušný funkcionář pose.., nebo tomu nechá volný průběh /ale jde to zařídit i přes soud, spřátelenou místní službu a pod./.

edit. doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

gandalf: Super.

 

Chtěl bych jít na nějaký základní střelecký kurz s puškou. Nabídka je velká máte někdo s nějakým osobní zkušenost, doporučení?

Hard Task - DP 1-4. Fakt doporucuju... jinak to delaj i kluci z krav maga formou kempu ale s tim nemam osobni zkusenost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od konce minulého měsíce jsem byl v Itálii, kde jsme se s Verčou zúčastnili "Extreme Sniper Competitionhttps://www.st8.cz/single-post/2018/04/30/Extreme-Sniper-sout%C4%9B%C5%BE---It%C3%A1lie-2018 kde jsme udělali dojem     :whistle:

 

post-3414-0-31770400-1526242606_thumb.jpg

 

pak si "odbyli" výročí... (léčením se po soutěži...)

 

post-3414-0-20072400-1526243167_thumb.jpg

 

a pak jsem měl kurz pro ozbrojené složky...

 

post-3414-0-90581800-1526243227_thumb.jpg

 

Letos jedeme docela fest. A ty naše tréninky fungují, už to máme ověřený     :sniper:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Cerstvy drzitel ZP A,B,C,E.

Kuci, s cim zacit? Mam v planu nejakou malorazku + kratkou pistoli.

Ale je toho tolik, ze si nemuzu vybrat. :-)

Nosit zbran zatim moc nechci, pac kdyz se jdu bavit, tak pocitam s nejakym tim pivkem. A po ulici standardne nosim zabikuch. Takze spis neco na mirenku.

Nejake doporuceni v rozmezi 15K?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja naopak nedoporucuju opakovat klasickou zacatecnickou chybu koupi polymerovyho "univerzala". Ono totiz jako sluzebni asi pecka, ale na strelnici to zrovna ideal neni a na noseni taky ne. Dal doporucuju neomezovat se tak moc rozpoctem, stejne prostrilis mnohem vic a brzo budes stejne porizovat neco drazsiho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...