Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

TT mám v trezoru jako jeden ze čtrnácti kulovrhů. Vždycky se pobavím jeho odsuzováním (většinou od lidí, kteří ho nevlastní).

Samozřejmě, že je zastaralý. Proboha vždyť je to skoro devadesát let starý model, podobě jako 1911 o kterém to nikdo neřekne, protože by ho Colťáci sepsuli jak sirotu. Samozřejmě, že jsou modernější, menší a lehčí zbraně s větší kapacitou, bezpečnější......

To tady přece nikdo nepopírá, ani netvrdí, že TT je top a nic nad něj není.

Ovšem já osobně si s ním moc rád zajdu na střelnici a nijak mě neuráží si z něj bouchnout. Nemám žádný mindrák ho občas nosit i s nábojem v komoře a střílím z něj stejně jako z ostatních zbraní bez nějakých tragických pocitů. Naopak třeba přesností a na danou ráži velice příjemným zpětným rázem i při rychlé střelbě dokáže pořád překvapit. Pokud bych měl doma jeden kvér na všechno (nošení,terč,rychlopalba) TT určitě nebude mojí volbou, ale jako jedna ze zbraní na vyblbnutí to podle mého za ty peníze vůbec není špatná volba ani dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si odmyslím, že na LOS (Lidová Obranná Střelba) by bylo nejlogičtější používat to, co opravdu nosím, tak abych měl co nejlepší výsledky:

 

- něco s kapacitou 15 a víc ran, tedy zvládnout celou stage (max 12 zásahů) bez přebíjení.

- něco co moc nekope a dá se s tím střílet rychle. Tedy nějaký full size, klidně i ocel.

- dobrá mířidla na rychlé a intuitivní zamíření, třeba světlovodná vlákna...

- hodně lidí se trápí s první ranou v DA režimu...

 

Většina lidí používá normální full size služební pistole jako Glocky, HK, S&W, Walther, HS a nebo sportovní CZ (TS, Shadow). Masochisti pak plastové CZ nebo GP  :whistling:

 

S TT a běžnými náboji (zcivilněné vojenské s jádrem) málokde lze střílet na kovové terče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to co na LOSu asi vadí. Původní myšlenka chválihodná - pokusit se nasimulovat různé situace a ještě si u toho zazávodit. Jenže pokud tam půjdu s něčím jiným, než co nosím, tak se to prakticky limituje jen na to závodění. No a když půjdu na závod s mým Kimber Micro tak mám vůči fullsizistům nezanedbatelný handicap a reálně ztrácím možnost na nějaké solidnější umístění.

 

Teď mě neberte absolutně - nechci tvrdit, ze se subcompactem neexistuje šance vyhrát, ale je to asi jako kdyby na Moto GP startovaly všechny kubatury v jednom závodě. 

 

Líbilo by se mi, kdyby v rámci LOS pistole byla ještě podkategorie...asi by to zbytečně zesložitilo organizaci a pravděpodobně by tato kategorie ani nebyla tak populární.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem kdysi na LOS v Brně, v kategorii Revolver nás bylo 5, v kat. Záložní pistole byli myslím 2, takže pokud jde někomu o diplomy a ne o trénink docela zajímavých, reálně možných situací, tak stačí vhodně zvolit zbraň a na tu bednu se určitě dostanete ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono samozrejmne pokud ti jde o zavodeni a mas sanci dostat se na bednu (ja tedy rozhodne ne ani s full size 1911) a soucasne chces proverit svoji zdatnost s malym revolverem ktery standartne nosis tak se muzes  zucastnit i v nekolika kategoriich soucasne a nebo i s nekolika zbraneni ve stejne kategorii. Pravidla s tim pocitaji a je to tak ze jen jedna zbran kterou si urcis se bude pocitat do poharu a s tou to vzdy absolvujes jako prvni.

 

Bohuzel je tady jedno uskali (pomineme li financni narocnost) ja treba normalne nosim maly revolver s 2" hlavni, ale nemam bakulu rychlonabijecu aby jsem byl schopen dokoncit stage. Napr na jedne stage jsem ted naposled poreboval rovnych 20 naboju (12+1 v komore na startu + 7 v druhem zasobniku - treti zustalk v rezerve) a to jsem strilel s 1911 full size, nedovedu si predstavit kolik by jsem potreboval v 2" revolveru (bylo tam 10 poppru) no a na teto stage se nasli lide s malou pistoli kteri ji zkratka nedokoncili protoze sve 3 zasobniky meli prazne jiz u 6 poppru a to je jeste cekalo dalsi 4 poppery a jedna kyvacka.

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vždyť tam je kategorie pistole, malá pistole, revolver, malý revolver... můj semikompakt je už ale kvůli pár mm hlavně ve velké pistoli...

 

Díky za upozornění, já nikdy na LOSu nebyl a znám to jen z vyprávění, ale asi je čas si nastudovat pravidla. Když už měním kvér, tak abych se případně zařadil to té skupiny, která by mě zajímala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, vezmu to trošku zeširoka...

IPSC založili původně jako praktický trénink pro agenty a policisty atd. Časem se z toho vyvinul čistý sport a krytí se třeba vůbec neřeší. Některým ze zakladatelů to po čase začlo vadit - že se to vzdaluje původní myšlence a založili IDPA. A tam je striktní skryté nošení, omezený počet terčů a jiné hodnocení...

LOS (lidová Obranná Střelba) je původní myšlenkou něco podobného. Skryté nošení, tak jak kdo normálně nosí. Tajné stage, tma, krytí, rukojmí atd... Hodnotí se čas a za špatné zásahy nebo když někdo udělá něco blbě (špatné krytí, pořadí terčů atd.) jsou pak trestné vteřiny k času...

Samozřejmě logicky dochází k tomu, že někteří lidi chtějí vyhrávat za každou cenu a berou to více sportovně. A tomu i přizpůsobí vybavení. Nedávno to šlo už do takových absurdit, jako že někteří používali čistě IPSC vybavení a jen větrovku přes to, aby nebyla zbraň vidět. Nebo do "malého revolveru", který byl jednu dobu omezen pouze délkou hlavně, si vzali obří revolver na 8 ran s krátkou hlavní...

Tyhle excesy byly a budou, občas se trochu poupraví pravidla a jede se dál... Nicméně realita je taková, že se LOS tak trochu rozdělil na dva proudy - sportovní střelci i organizátoři soutěží a tedy i závody více ve sportovním duchu (typicky Čelákovice i nadcházející MČR, kde si méně úspěšní IPSC střelci chodí léčit mindráky - dle slov některých z nich...) a druhý směr - více "obranné" pojetí zaměřené na realitu.

A tento druhý směr je blíž i nám a lidem, se kterýma trénuju. Bohužel většina takových soutěží není v čechách, ale na moravě. Brněnská buňka a Ostraváci mají dobré lidi, rozhodčí a stavěče soutěží tohoto typu. A tak děláme "LOSí zájezdy do Otrokovic", kde se přísně posuzuje krytí a provedení, většina stageí je tajná a hodně i potmě. Střílí se i do více stran i na fototerče a podobně. Nejde tolik o rychlost, jako o rozhodování a techniku. A zbraně samotné pak nejsou takovým faktorem, takže se dá nastřílet dobře i opravdu běžnou zbraní co člověk nosí...

Je to prostě o tom, který směr člověku víc vyhovuje a pokud nepotřebuje být "na bedně", tak vybavení není zase tak omezující... Jednu sezónu jsem střílel i s .357 Magnum a plnotučnými náboji...

 

Už roky dělám tréninkové a kondiční střelby, zaměřené právě na reálné ovládání zbraně. A ta naše příprava je zaměřena právě tímto směrem...

post-3414-0-38978500-1534947789_thumb.jpg

 

Takhle to u nás také občas vypadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já Tě vemu rád, ale někam poblíž, Olomouc 8:45 na místě je pro mě jako pro pražáka nesmysl, ikdyž je to v sobotu.

IPSC móresy mě taky serou, není to na LOSu nic nového a ty lidi nikdy s tímto "gearem" na ulici nepůjdou... ve výsledku je to nemysl i pro ně.

Pro LOS jako takovej nicméně není až tak důležitý jet tam s kamarádem, ale projít některým ze střeleckých a taktických kurzů a nabytý dovednosti pak sušením a treningem udržovat. Moje cesta byla třeba Hard Task, ale je to dané tím, že to mám z Prahy 35 minut autem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, příští týden půjdu koupit do Opletalky CZ 858. Jelikož je to zbraň, se kterou nemám žádné větší zkušenosti, byl by zde někdo ochotný jít tam se mnou a vybrat mi nějaký slušný kus? Rád se budu revanšovat např. výměnou baterie vč. tlakovky v našem hodinářství nebo popř. slevičkou na nějaký větší servis :-). Děkuji za případnou SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, příští týden půjdu koupit do Opletalky CZ 858. Jelikož je to zbraň, se kterou nemám žádné větší zkušenosti, byl by zde někdo ochotný jít tam se mnou a vybrat mi nějaký slušný kus? Rád se budu revanšovat např. výměnou baterie vč. tlakovky v našem hodinářství nebo popř. slevičkou na nějaký větší servis :-). Děkuji za případnou SZ.

Já jsem teď před chvílí psal na fb Pražského hodinářství ohledně servisu... Jestli chceš, napiš SZ, svojí kosu mám od spolužáka z Perun Arms a jsem opravdu nesmírně spokojenej...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...