Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

to dan010: Měl by jsi tu velikost asi víc upřesnit, protože mě třeba G19 v autě vůbec nepřekáží, velikostí je cca jako C75 compact jenom je hubenější, a možná taky záleží na pouzdře.

 

Ten CZ75 D Compact mi při sednutí do auta tlačí spodem zásobníku do sedačky, takže určitě chci kratší a nižší zbraň, ta tloušťka a váha mi až tak nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... když jsem viděl těch 7 přizpůsobivých holandských občanů, jak napadli toho číšníka v Praze a kopali do něj, když ležel bezvládně na zemi, tak já bych tam prostě nedokázal jentak sedět a koukat.... no a pro případ průseru by těch 6 nábojů na sedm bylo nějak málo. :-D...

Myslím, že pokud by těch šest nemělo stačit, tak už je jedno, kolik munice ssebou máš. Ale je pro mne špíše otázkou, zda a jak se zbraní a takovouto situací naložit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že pokud by těch šest nemělo stačit, tak už je jedno, kolik munice ssebou máš. Ale je pro mne špíše otázkou, zda a jak se zbraní a takovouto situací naložit?

 

Nijak, demokraticky to ignorovat (jak je naším dobrým zvykem) a zavolat PČR (ano, kteří jsou naprosto k ničemu v tu chvíli). V případě pepřáku by se dala stříknout mlha mezi ně, ale víc mě nenapadá. Cokoliv víc by asi vyvolalo další konflikt a čekat pomoc od ostatních .. ha ha, špatná společnost a davový ignore (v tu chvíli na tom místě, a očekávat že ostatní pomohou a situace se otočí proti nim za cenu zničeného života, to asi ne). A nebo se v rámci dobrých mravů nechat zmrzačit a pak třeba už nikdy nechodit, to je taky volba. Ale jinak je ta demokracie fajn, no ne? Během sekundy se rozmyslet co můžu a co ne, co mi za to hrozí, zhodnotit rizika a připravit si peníze na právníka. Sme to dopracovali, a bude hůř. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co jeden varovný výstřel do vzduchu? Jaké by to mělo následky? Myslím právní pro mě. Předpokládám, že ti "Nizozemci" by v útoku přestali, pokud mají iq aspoň 80, což ale pochybuji. No a pokud by šli po výstřelu na mě, tak bych asi byl v prdeli...

 

Jinak co se týče té pomoci, já bych tam jentak sedět nedokázal, ale to pouze v případě, že bych tam byl sám nebo s nějakým kamarádem. Pokud bych tam byl s paní a malými dětmi, tak první co bych udělal, že bych je sebral a co nejrychleji bychom z toho místa zmizeli, pak až bych řešil nějakou pomoc.

 

Pokud bych tam seděl, tak na tuhle arabskou férovku bych prostě jentak koukat nemohl.. Sice jsem dělal 20 let vrcholově karate a cvičím pořád, ale na rovinu, ani se dvěma takovejma týpkama najednou bych si velmi pravděpodobně neporadil, pokud bych nechtěl bejt sakra brutální ve stylu úderů na ohryzek nebo oči a to bych pak akorát riskoval, že jim něco udělám a ještě bych se musel první ranou trefit a žádnou nechytnout, což nevidím moc pravděpodobně...

 

Kamarád karatista se sám pral s pěti Polákama před diskotékou, všichni holé hlavy skoro dva metry a hodně přes sto kilo... prvního sundal úderem uraken uchi na spánek a týpek na místě mrtvej... no a ten kamarád ještě dodnes sedí... a to jich bylo na něj pět, tedy jasná přesila. No a pak někomu pomáhej, akorát si posereš svůj život, přesně jak píše zceyee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vystrel je samozrejme blbost, ale dneska se lidi boji i branit (natoz nekoho) aby neskoncili na vazbe.

Problém je, že v okamžiku, kdy si konfliktu všimneš, nejsi schopen poznat, jak začal. Je to stres a shon a fofr, a než se zorientuješ, je po všem. Koho bránit a na čí stranu se postavit poznáš, až když už leží a kopají do něho. V takové situaci je asi důležité zůstat v takové kondici, abys mohl zavolat záchranku a poskytnout první pomoc... A máš naprostou pravdu, strach ze špatného odhadu situace s právními následky je stejně silný jako všeobecná lhostejnost a neochota pomoci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm.... jenže jsou situace, kdy není čas ani křičet, ani zavolat cajty, zvlášť když přijedou za 15 - 20 minut... co zbývá, než sobě a rodině  zachránit krk sám ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se ale nebavíme o zachraňovaní sebe samého a rodiny, ale o tom, míchat do férovky 7 narvanejch arabů na 3 Čechy, která se tě netýká, ale jsi poblíž.


Jinak samozřejmě souhlas, volat policii na pomoc někomu, koho koupou ležícího do hlavy, je fakt skvělej nápad, než se policie vzpamatuje, tak uplynou 2 dny a ještě jim je na letišti musí nahlásit ovčani... to je pomoc, že bych blil...

 

 

Edit: Spíš by mě zajímaly právní následky, kdybych v tomto případě zařval na útočníky. aby přestali tasil a pokud by nepřestali, tak bych provedl případný varovný výstřel do vzduchu... předpokládám, že bych si akorát nasral do bot, co?

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...