Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Kuci vybírám enduro outfit na svou KTM LC4 640 (bundu, kalhoty) má někdo nějaký doporučení v Praze. Cenově zlatej střed, né nějakej levnej šit, ani žádný petelice. Dneska sem si byl zkoušet tuhle

http://shop.razzo.cz/chranice-leatt/bundy-enduro/5727-panska-enduro-bunda-leatt-gpx-w-e-c-jacket-black/

a neni to nejhorší, ale kdyby někdo měl vyloženě dobrej tip. Asi časem přesedlám na GS, tak když by to bylo něco univerzálního jak cestovní tak sportovnější, tak jedině dobře. Kalhoty nevim jestli přes boty nebo do nich, klidně si nechám poradit, určitě to už někdo řešil (boty mám Gaerne fastback)

 

Jestli můžu poprosit, tak bych prosil konkrétní rady. Rady tipu, Pepík v hospodě říkal, že někde na křizovatce u Bulhara by měl bejt nějakej šop a tam něco vybereš, nebo zajeď do Německa, případně zkus google, tak ty si prosím nechte  ;) Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Němci měli brigádu v červnu 1942. Cikáňata tam tím pádem ve čtyřiačtyřicátým nemohly být. Vzhledem k německé důslednosti ani omylem. Možná měl Zmizík tu brigošku o pár let dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Chcem sa opytat ci ma podla Vas zmysel davat LED ziarovku aj do blinkra a brzdy. Hlavne u toho blinkra by som ocakaval ze znizenie prudu by mohlo rozhodit casovanie. Mate s tym niekto skusenost?

Je to tak, když dáš do blinkru ledku, tak bliká moc rychle, někdy jen plynule svítí. Je potřeba předřadit odpor, buďto ke každýmu blinkru, nebo většinou stačí pro každou stranu jeden. Odpory koupíš snad v každym motoshopu. Nicméně osobně moc nechápu smysl tohoto počínání..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsme měli tradiční "Přezouvání na letní gumy" motoklubu Boxer Morava. Tentokrát jsme akci situovali do Orlických hor, kde jsme zamluvili Masarykovu chatu. Pátek luxus, sobota perfektní, včera jsme si po ránu říkali, jestli jsme nepřezouvali moc brzo... Ale klaplo to a bude na co vzpomínat...

post-3283-0-00537000-1461566839_thumb.jpg

post-3283-0-80998700-1461566903_thumb.jpg

post-3283-0-21394300-1461566944_thumb.jpg

post-3283-0-10715500-1461566965_thumb.jpg

post-3283-0-83685500-1461567000_thumb.jpg

post-3283-0-27659400-1461567016_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predbehl sem ho dost slusne bylo tam hodne mista ja navic vzdy podekuju za kazdou blbost

 

Nejde mi o to se obhajovat a stezovat si ale pokud to auto nekdy potkate tak pozor

 

Ono je to oboustrané. Nedávno jsem vezl mámu a tetu, 76 a 84 let, umělá kyčel, francouzké hole, drncání=bolest, Vyjíždíme z Nové Paky směr Jičín a zastavím u autosalonu Končický. Pak se rozjíždím. Kouknu do zrcátka, 150 m za mnou nic, dál není kvůlizatáčce vidět. Vyhodím blinkr, ještě pohled do zrcátka, stále nic, vyjíždím pomalu na silnici, na krajnici jsou díry, na silnici zrychlím na 50-55 km/h. V tu chvíli vedle klakson a předjíždí mne motorka, 65-70 km/h. Motorkář si klepe na helmu aby mi naznačil, že jsem idiot, který ho zřejmě donutil zpomalit. No, určitě to nebylo pod předepsaných 50 km/h, protože celý manévr, od pohnutí do 50 km/h mi mohl trvat cca 10 sekund. A za tu dobu ujede motorka rychlostí 50 km/h 139 metrů, přičemž 150 metrů za mnou v okamžiku rozjezdu nic nebylo. A já zrychloval pochopitelně směrem, kterým jela i motorka, takže abych ji donutil zpomalit, musela jet výrazně rychleji. Proč si tedy ten člověk klepe na hlavu??? Nebo chtěl naznačit, že on je ten blbec? Pochybuji... 

 

A ještě obecně k těmhle gestům a reakcím - řidičům chybí tolerance. Každý udělá občas chybu. Každý, bez vyjímky! A motorkáři také a navíc si nedělají starosti s rychlostí a plnými čarami. Přiznám, někdy i já. Chybka se stane, člověk se zamyslí, není mu dobře, zazvoní telefon, někdo na něj promluví, podává něco spolujezdci. Prostě se to stane, neděláme to naschvál, nejsme na to hrdí a je to pro nás poučení. Cožpak tihle gestaři, nadávkáři, klepači, vystupovači a vybržďovači jsou dokonalí? Nikdy se jim to nestane? Nebo jsou tak debilní a přesvědčení o své neomylnosti? Nebo si myslí, že ten, kdo udělal chybu, je dělá 100x denně a je tedy idiot, který nemá na silnici co dělat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to oboustrané. Nedávno jsem vezl mámu a tetu, 76 a 84 let, umělá kyčel, francouzké hole, drncání=bolest, Vyjíždíme z Nové Paky směr Jičín a zastavím u autosalonu Končický. Pak se rozjíždím. Kouknu do zrcátka, 150 m za mnou nic, dál není kvůlizatáčce vidět. Vyhodím blinkr, ještě pohled do zrcátka, stále nic, vyjíždím pomalu na silnici, na krajnici jsou díry, na silnici zrychlím na 50-55 km/h. V tu chvíli vedle klakson a předjíždí mne motorka, 65-70 km/h. Motorkář si klepe na helmu aby mi naznačil, že jsem idiot, který ho zřejmě donutil zpomalit. No, určitě to nebylo pod předepsaných 50 km/h, protože celý manévr, od pohnutí do 50 km/h mi mohl trvat cca 10 sekund. A za tu dobu ujede motorka rychlostí 50 km/h 139 metrů, přičemž 150 metrů za mnou v okamžiku rozjezdu nic nebylo. A já zrychloval pochopitelně směrem, kterým jela i motorka, takže abych ji donutil zpomalit, musela jet výrazně rychleji. Proč si tedy ten člověk klepe na hlavu??? Nebo chtěl naznačit, že on je ten blbec? Pochybuji... 

 

A ještě obecně k těmhle gestům a reakcím - řidičům chybí tolerance. Každý udělá občas chybu. Každý, bez vyjímky! A motorkáři také a navíc si nedělají starosti s rychlostí a plnými čarami. Přiznám, někdy i já. Chybka se stane, člověk se zamyslí, není mu dobře, zazvoní telefon, někdo na něj promluví, podává něco spolujezdci. Prostě se to stane, neděláme to naschvál, nejsme na to hrdí a je to pro nás poučení. Cožpak tihle gestaři, nadávkáři, klepači, vystupovači a vybržďovači jsou dokonalí? Nikdy se jim to nestane? Nebo jsou tak debilní a přesvědčení o své neomylnosti? Nebo si myslí, že ten, kdo udělal chybu, je dělá 100x denně a je tedy idiot, který nemá na silnici co dělat? 

Mně se vždycky líbí, jak někdo popisuje, že udělal nějakou kravinu (v tomhle případě nedání přednosti v jízdě) a omlouvá to tu starou tetou, tam těhotnou ženou... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je nedání a nedání přednosti. A když se prokáže při střetu (brzdná dráha), že motorkář jel 150km/h, tak to správní orgán (soud) napasuje na chybu motorkáře. Ono ta přednost kolikrát neni tak jistá jak se zdá a u motorkářů zvlášť.

 

Ale obecně, já taky občas něco poseru asi jako každej, ale vždycky se omluvim buď blinkry nebo zvednu ruku a to čekám i od ostatních. Ale když někdo něco posere, vytroubíš a ještě jako hrozí nebo fakáče, tak to mě nenechává chladným. A jedna do placu, frajer mi nedal přednost (oba v autě), tak jsem ho protroubil aby věděl, no a koukám z vokýnka fakáč, týpek 50kg i s postelý a ještě tak 20litej cucák a zmizel... ale tak jedu dál myslim si něco vo kokotech a heleho, dole pod kopcem sme zastavili na světlech vedle sebe a týpek odbočoval do leva...  :)  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavelpu27 - tak to jsi byl Ty? Asi jo, když víš jak to bylo... Tak příště podle předpisů. A ta čára, jak jsi mne předjížděl, byla pro zajímavost plná... 

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Ivane já ho ale neměl jak ohrozit byla červaná auta stála místo bylo hafo.

 

Spíš si poseldní dobou rozmejšlím zda je dobré aby si žena dělala papíry stát se to jí tak to třeba neustojí a motorka jí spadne nevím na nohu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalny exemplar kokotus zavolantus, ja to sem ani nedavam nech nekazim naladu vo vlakne. Akurat statisticky abnormalne sa posledne roky vyskytuju zeny (vulvus vulgaris irritata), to je trochu prekvapujuce. Obvykle jazdia v audi.

 

Agresivni su na vsetko, vratane mna, co uz teda je skoro na darwinovu cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Audi? ja ich pravidelne stretavam v Land Roveroch XC90  a pod, panicky nemaju nad 170cm obvykle :) ale o to vacsia je plocha ich mobilnych telefonov 

 

Normalny exemplar kokotus zavolantus, ja to sem ani nedavam nech nekazim naladu vo vlakne. Akurat statisticky abnormalne sa posledne roky vyskytuju zeny (vulvus vulgaris irritata), to je trochu prekvapujuce. Obvykle jazdia v audi.

Agresivni su na vsetko, vratane mna, co uz teda je skoro na darwinovu cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ja to sem ani nedavam nech nekazim naladu vo vlakne....

pockaj, to akoze sa Ti bezne stava, ze borec na svetlach vystupi a nalozi Ti? Tebe? ... no tak to asi s tym motorkarcenim zase rychlo prestanem, ze je to nebezpecne som vedel, ale nie ze az tak. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...