Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, vojta1 napsal:

Jo ale te holce je tvl 25, studuje vysku tady, kamarady cechy. Chytra je. Ona asi cte asi ruske weby a kazachske, ale tak od tama utekla.. a ted no, uz nejsme kamaradi, na tohle ja nemam...  Je fakt, ze v te Ostrave nekdy jak posloucham ty kecy obecne. Tak by me svihlo. Mam to tam rad, narodil jsem se tam a vyrustal. Ale uz tam asi nejdu 😄

 

 

Kdyby jenom Kazaši, mám v práci 3 slovenské kolegy/ně do 30 let a nějak jsem nepochopil ty jejich postoje. Začal covid, tak furt bylo všechno nap.ču. Roušky, omezení, cestování, furt kafrali a přitom firma vyšla všem vstříc, home office bez jakékoliv buzerace. Sehnali roušky a respirátory zadarmo apod.. Přišlo očkování, zas nap.ču. Total antiwax, citování mouder z webů nejhrubšího zrna a Facebooku... Začala se srát situace na Ukrajině, ještě před invazí, tak zas něco.... Po invazi tady někteří z nás pomáhají Ukrajincům a slovenská úderka už zas p.čuje na ceny benzínu...

A jen aby nedošlo k omylu, já mám Slováky a Slovensko rád, jezdím tam 25 let za kámošema, na motorkách,  lyžovat atd. Ale tohle mě překvapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Kotlick napsal:

Kdyby jenom Kazaši, mám v práci 3 slovenské kolegy/ně do 30 let a nějak jsem nepochopil ty jejich postoje. Začal covid, tak furt bylo všechno nap.ču. Roušky, omezení, cestování, furt kafrali a přitom firma vyšla všem vstříc, home office bez jakékoliv buzerace. Sehnali roušky a respirátory zadarmo apod.. Přišlo očkování, zas nap.ču. Total antiwax, citování mouder z webů nejhrubšího zrna a Facebooku... Začala se srát situace na Ukrajině, ještě před invazí, tak zas něco.... Po invazi tady někteří z nás pomáhají Ukrajincům a slovenská úderka už zas p.čuje na ceny benzínu...

A jen aby nedošlo k omylu, já mám Slováky a Slovensko rád, jezdím tam 25 let za kámošema, na motorkách,  lyžovat atd. Ale tohle mě překvapilo.

Ste vyfásli sk smotánku ;)...

Ono záleží aj od toho v akej sociálnej bubline sa pohybuješ.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, M109 napsal:

Ste vyfásli sk smotánku ;)...

Ono záleží aj od toho v akej sociálnej bubline sa pohybuješ.  

Projektoví manažeři s angličtinou jako hlavním pracovním jazykem. Pracují se zahraničníma firmama.... žádní lůzři, dobré platy, mají se tady velmi dobře... O to je to překvapivější.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Lynx12 napsal:

Začínám bejt kurva nasranej ... vlastně kecám, to už není jen nasranost, to je regulérní depka z pocitu bezmoci, jak celej slavnej západní svět, plnej keců o solidaritě bla, bla, bla...  nemá koule je tomu zmrdovi pořádně ukázat i přes to, že už dochází na bezohledné masakrování civilistů, viz rozbombarovaná porodnice a dětská nemocnice ... 

A začínám bejt fakt alergickej na slovní spojení typu "ostře se ohradit" a podobně ... kecy nemaj cenu, ukázaná platí ... a zejména na toho zkurvysyna ... 

Naozaj máš pocit, že Západ len kecá a nič nerobí? Ja si naopak myslím, že všetci všetko robia správne (napriek občasným úletom typu oneskorený a selektívny SWIFT). Vrátane Zelenského, ktorý sa obklopil tímom schopných ľudí a počúva ich. A vrátane USA, ktoré sa oficiálne držia mimo, ale najbolestivejšie údery rozdali práve oni (zmrazenie zahraničných rezerv).

Čo sa týka zásahu NATO a bezletovej zóny, treba počúvať ľudí, ktorí sa týmito vecami dlhodobo zaoberajú - generáli, vojenskí poradcovia a analytici. AFAIK všetci z nich tvrdia, že zavedenie bezletovej zóny bez (v skutočnosti nemožného) mandátu OSN znamená vstup NATO do vojny so všetkými dôsledkami, ktoré to má. Na celý svet. A je to mimochodom jedna z vecí, ktorá by naozaj dosť hrala do karát tomu psychopatovi. Ospravedlnila by oveľa väčšie zverstvá.

Pre tých, čo sa snažia pochopiť ruskú mentalitu a to, čo sa deje v hlavách bežných Rusov, dosť odporúčam pozrieť prednášku Michaela Romancova v Prahe, v predvečer prvýkrát oznámeného útoku americkými tajnými službami (skutočný útok prišiel o týždeň neskôr). Je dlhá, veľmi dlhá, ale poznanie chce holt čas :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kotlick napsal:

Projektoví manažeři s angličtinou jako hlavním pracovním jazykem. Pracují se zahraničníma firmama.... žádní lůzři, dobré platy, mají se tady velmi dobře... O to je to překvapivější.....

Přesně, tohle je naprosto děsivé! Kolega, seniorní SAP konzultant viděl jako největší hrozbu uprchlickou krizi a kvůli tomu si třeba vyhodnotil, že bude menší zlo volit Zemana... 
Pak už nastal Covid a nejsme moc v kontaktu. Teď jsem s ním mluvil a on je teda jinak dost protiruský... takže docela zdrcený.
Jinak já jsem od 24.2. v zásadě paralyzovaný a v zásadě to sleduju konstantně. Na firemním Whatsappu se ale řeší dovolené, moře, kočky a další kravinky (všichni VŠ, určitě velmi dobré platy) - a to i v den, kdy rusové ostřelují jadernou elektrárnu.

@wawrikPřesně tak, je dobré poslouchat Romancova, Procházkovou, Alexeje Kelina, vojenské analytiky, nebo historiky.
Já teď trochu vstřebávám informace a zjišťuju, co je pravdy na narativu o ukrajinském fašismu. O víkendu budu konfrontovaný s částí rodiny (tchánové), která je teda evidentně pod vlivem dezinfo, a to přes synátora, českého vojáka (tvl!)

Upraveno uživatelem ismit
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně tedy pocit z toho, že všichni dělají vše správně, rozhodně nemam- rychlost, sankce, hluboké znepokojení, případná pomoc- pomalé, dost dlouho nejednotne, nic neříkající.

Rozhodný a jednotný postoj si představuju úplně jinak. 

A i analytik, co se dlouhodobě věnuje jedné oblasti, časem propadá klamu, že všemu porozuměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Wawrick: Šlo to napsat ve zkratce, a to že všichni máme obrovský strach co bude a to včetně všech chytrých hlav, které jsi vyjmenoval. Takže radši přihlížíme zvěrstvům, které se tam dějí a falešně si namlouváme, že děláme vše správně. Jde pouze o náš strach, a Putin ho cítí ze všech stran, posiluje ho,  takže si myslím že Ukrajinou to neskončí.....jsem velmi malý pán a válkám nerozumím, nemám rád agresi, ale dle mého názoru NATO by mělo  zakročit  vojensky, když vidím kam to zašlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ismit napsal:

Přesně, tohle je naprosto děsivé! Kolega, seniorní SAP konzultant viděl jako největší hrozbu uprchlickou krizi a kvůli tomu si třeba vyhodnotil, že bude menší zlo volit Zemana... 
Pak už nastal Covid a nejsme moc v kontaktu. Teď jsem s ním mluvil a on je teda jinak dost protiruský... takže docela zdrcený.
Jinak já jsem od 24.2. v zásadě paralyzovaný a v zásadě to sleduju konstantně. Na firemním Whatsappu se ale řeší dovolené, moře, kočky a další kravinky (všichni VŠ, určitě velmi dobré platy) - a to i v den, kdy rusové ostřelují jadernou elektrárnu.

@wawrikPřesně tak, je dobré poslouchat Romancova, Procházkovou, Alexeje Kelina, vojenské analytiky, nebo historiky.
Já teď trochu vstřebávám informace a zjišťuju, co je pravdy na narativu o ukrajinském fašismu. O víkendu budu konfrontovaný s částí rodiny (tchánové), která je teda evidentně pod vlivem dezinfo, a to přes synátora, českého vojáka (tvl!)

Do určité míry to nemám tvým kolegům za zlé. U nás v  IT bankovním týmu dost lidí různě pomáhá UA, ale jaksi jsme se mlčky dohodli, že bychom nebyli schopni vykonávat naši práci, když by každý z nás ráno přišel a potřeboval si popovídat o ukrajině. Ukrajinu probereme při obědě, nebo při kafi. Ale i v rámci těchto rozhovorů se snažíme zaměřit spíše na to, jak pomáháme, než koukat na fotky rozstřílených dětí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, kuncák7 napsal:

Osobně tedy pocit z toho, že všichni dělají vše správně, rozhodně nemam- rychlost, sankce, hluboké znepokojení, případná pomoc- pomalé, dost dlouho nejednotne, nic neříkající.

Rozhodný a jednotný postoj si představuju úplně jinak. 

A i analytik, co se dlouhodobě věnuje jedné oblasti, časem propadá klamu, že všemu porozuměl.

Západ udělal to, na co reálně momentálně měl. To, že to je hluboko pod tím, čeho je potenciálně schopný, je druhá věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, ismit napsal:

Já teď trochu vstřebávám informace a zjišťuju, co je pravdy na narativu o ukrajinském fašismu. O víkendu budu konfrontovaný s částí rodiny (tchánové), která je teda evidentně pod vlivem dezinfo, a to přes synátora, českého vojáka (tvl!)

Mám bohužel úplně stejnou zkušenost se svým švagrem, který je paragán a mele úplný sračky. Trochu se děsím těchto pohledu našich profesionálních vojáku v NATO. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, African napsal:

To Wawrick: Šlo to napsat ve zkratce, a to že všichni máme obrovský strach co bude a to včetně všech chytrých hlav, které jsi vyjmenoval. Takže radši přihlížíme zvěrstvům, které se tam dějí a falešně si namlouváme, že děláme vše správně. Jde pouze o náš strach, a Putin ho cítí ze všech stran, posiluje ho,  takže si myslím že Ukrajinou to neskončí.....jsem velmi malý pán a válkám nerozumím, nemám rád agresi, ale dle mého názoru NATO by mělo  zakročit  vojensky, když vidím kam to zašlo.

Velkým konfliktem to skončí. Je pouze otázkou kdy. A možná je lepší ho o pár let oddálit a navýšit vojenské kapacity. Ale rozstřílenými městy v další evropské zemi to stejně skončí. 

Nedělám si iluzi, že i kdyby Putin poslal zítra na Prahu nenukleární rakety, tak NATO bude stejně dlouho rokovat, než se shodnou na vojenské pomoci, která bude pro Prahu (ČR) stejně nedostatečná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, safi napsal:

Západ udělal to, na co reálně momentálně měl. To, že to je hluboko pod tím, čeho je potenciálně schopný, je druhá věc. 

To nerozporuju, pozastavuju se nad "rychlostí" s jakou to udělal. A jen přikládám doušku, že bych si opravdu účinnou pomoc představoval zcela jinak, proto si nejsem jist ani tím, že každej dělá opravdu vše správně. Je to hra se slovíčky a politika, což nesnáším. 

Radši se na rovinu dozvím, že jsem blbec (ač se mi to nebude líbit) než že mi to řekne prostředník, za 3 dny a ještě to zaobalí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, safi napsal:

Nedělám si iluzi, že i kdyby Putin poslal zítra na Prahu nenukleární rakety, tak NATO bude stejně dlouho rokovat, než se shodnou na vojenské pomoci, která bude pro Prahu (ČR) stejně nedostatečná...

Zpochybnuješ reakci NATO? Já se ukolebávám názorem, že jsme platným členem a tak by následovala rychlá reakce. Ale třeba je to jen mé "zbožné" přání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, McMarty napsal:

Zpochybnuješ reakci NATO? Já se ukolebávám názorem, že jsme platným členem a tak by následovala rychlá reakce. Ale třeba je to jen mé "zbožné" přání.

Nezpochybňuji reakci NATO, akorát si myslím, že ta reakce může být pomalejší a menší, než bychom si všichni přáli. Prostě Mnichov je nějaká historická zkušenost, která mě osobně vede v to, abych 100% nespoléhal na mezinárodní smluvní ujednání. A zároveň si nedokážu představit, jak by Turecko a Maďarsko, které mají i nyní nadstandardní vztahy s Ruskem, by se hrnuli nám pomoci... 

Ale je možná že po 14 dnech ozbrojeného konfliktu jsem trochu pesimistický... takže budu rád za případnou korekci mého názoru / pocitu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, safi napsal:

Nezpochybňuji reakci NATO, akorát si myslím, že ta reakce může být pomalejší a menší, než bychom si všichni přáli. Prostě Mnichov je nějaká historická zkušenost, která mě osobně vede v to, abych 100% nespoléhal na mezinárodní smluvní ujednání. A zároveň si nedokážu představit, jak by Turecko a Maďarsko, které mají i nyní nadstandardní vztahy s Ruskem, by se hrnuli nám pomoci... 

Ale je možná že po 14 dnech ozbrojeného konfliktu jsem trochu pesimistický... takže budu rád za případnou korekci mého názoru / pocitu. 

Hele, neřeknu ti přesně kde, ale před časem jsem četl jeden článek o vzájemné ochraně v rámci Nato a na tohle by v té organizaci měli fungovat automatizmy ..... takže by mělo být jedno jestli atomovka poletí na Prahu, Londýn, nebo New York, do 15 minut by měla být odpověď nad Moskvou.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Ruiz.aw napsal:

Hele, neřeknu ti přesně kde, ale před časem jsem četl jeden článek o vzájemné ochraně v rámci Nato a na tohle by v té organizaci měli fungovat automatizmy ..... takže by mělo být jedno jestli atomovka poletí na Prahu, Londýn, nebo New York, do 15 minut by měla být odpověď nad Moskvou.  

Když se podívám na část článku 5, tak alespoň dle znění na wikipedii se hovoří o tom, že každá země dle svého uváženi podnikne kroky…

Trochu mě znepokojuje slovní spojení “dle svého uvážení”. A zároveň předpokládám, že každé vyslání vojska musí být schváleno členskou vládou a parlamentem… 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...