Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 34 minutami, safi napsal:

Když se podívám na část článku 5, tak alespoň dle znění na wikipedii se hovoří o tom, že každá země dle svého uváženi podnikne kroky…

Trochu mě znepokojuje slovní spojení “dle svého uvážení”. A zároveň předpokládám, že každé vyslání vojska musí být schváleno členskou vládou a parlamentem… 

Neexistuje v CR nejaky zakonny mechanizmus, ze parlament odhlasuje vyhlasenie vojny a potom uz armadu riadi prezident (aspon oficialne) a posiela vojakov kam treba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady už někdo psal, reakce západu měla být mnohem rychlejší. Sankce měly být odsouhlašeny/připraveny a jen spustit. Dojebat na černu zem všechny oligarchy, poslance, armádní pohunky atd. a zabavit majetek do 5. kolena. Pohrozit švýcarským bankám sankcemi, pokud by schovávali majetek. Děcka vyhodit z univerzit a hlavně rychle a najednou. Neprodloužit víza apod. Pro ty rusáky to je prestižní/statusová věc, bolelo by je to víc než prachy. I když jsi čtyrhvězdičkový generál, tak doma nechceš nasranou manželku a uřvané děcka.

Např. na Maledivách nyní parkují nějaké ruské jachty. Je jim třeba naznačit, že až budou něco potřebovat od USA nebo EU, EU, tak sorry jako.... Vím je to radikální, ale co to je ve srovnání s tím co se děje na Ukrajině.

Bohužel hlavně Německo, Rakousko a UK byli slušně řečeno naivní. Londýn je Moskva nad Temží. 

K Německé naivitě dobrý rozhovor s německým profesorem:

https://plus.rozhlas.cz/konec-iluzi-putinova-invaze-otrasla-zaklady-nemecke-zahranicni-politiky-rika-8698359

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kuncák7 napsal:

A i analytik, co se dlouhodobě věnuje jedné oblasti, časem propadá klamu, že všemu porozuměl.

Slyšel jsem už pár velkých expertů na Rusko a jeho garniruru a je tam poměrně shoda v tom, že Putinovi nerozumí vůbec nikdo.

Před hodinou, safi napsal:

Ukrajinu probereme při obědě, nebo při kafi. Ale i v rámci těchto rozhovorů se snažíme zaměřit spíše na to, jak pomáháme, 

Já jsem 2 roky víceméně na HO, tzn. otevřeně jsem to řešil jen s pár lidmi, se kterými jsme si bližší. U těch ostatních nevidím moc zájem, ale taky to nemusí každý hned ventilovat...

před 1 hodinou, safi napsal:

A stojí ti za to se s nimi vůbec setkat? 

hm, to máš těžký, my jsme si u nich v baráku zrekonstruovali byt a děti tam rádi jezdí. Teda, to je a určitě bude hodně těžký. Budu se muset snažit být hodně slušný, a to já, když se na mě valí imbecilní argumenty, fakt neumím. 

před 1 hodinou, Godin napsal:

Mám bohužel úplně stejnou zkušenost se svým švagrem, který je paragán a mele úplný sračky. Trochu se děsím těchto pohledu našich profesionálních vojáku v NATO. 

je to fakt docela strašidelný... Já s ním komunikuju zásadně jen o nekonfliktních věcech - motorovka, dřevo, "tak co, běháš?", Aliexpress... Ale žena s tím ztrácí čas, diskutuje s ním. 
Pro mě je to absolutní vykročení z mé bubliny 😄. Často machruje s otřepanými argumenty člověk třeba hned přesně neví, ale po chvíli najdeš rozbor jednoho argumentu za druhým...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AD rodina: v širší rodině je 7-10 let stará nevyužívaná IT technika (noteboky, atd). A v našem okolí jsou UA rodiny, které utekly jen s mobilními telefony a domlouvá se s nimi školní docházka jejich dětí a nějaký starší notebook se jim bude hodit (zoom, internet, word, excel, atd).  A hádejte co.. aby mohl použít techniku, která leží dva roky ve skříni, tak jsem ji musel od širší rodiny vykoupit..... (pořád to vyšlo levněji než je kupovat někde v bazaru... ale i tak. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ismit napsal:

@wawrikPřesně tak, je dobré poslouchat Romancova, Procházkovou, Alexeje Kelina, vojenské analytiky, nebo historiky.

Kde sa dá čítať Procházková? Kedysi mala raz za týždeň celú stranu v slovenskom Sme, ale odkedy došlo v redakcii k zemetraseniu, skončila aj ona. A tie jej články mi chýbajú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jí poslouchám v podcastu českého Denníku N - průměrně tak 1x týdně. No a určitě tam i píše, ale je třeba si to předplatit.
Na ní je zajímavé, že fakt docela rozumí jak Rusku +prostoru SSSR, tak Afghanistánu.

Upraveno uživatelem ismit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Kotlick napsal:

... Např. na Maledivách nyní parkují nějaké ruské jachty...

Až si tu Bert přečte že "jachty parkují", to zas bude edukační okénko :D

-

K věci: Ukrajinci celkem efektivně použivají internet resp sociální sítě jako zbraň (k mobilizaci Západu, hmotné podpoře atd.). Nevíte, zda vedou nějaké veřejně dostupné seznamy mrtvých Rusů? S generálmajory se chlubí, to vim, ale mám na mysli stránky typu: "Je nám moc líto, ale tyhle cizí vojáky jsme při obraně svých domovů a svého územi museli zabít:"... a následoval by denně aktualizovaný jmenný seznam (nebo seznam identifikačních štítků), od vojínů po generály. Dole pod čarou by pak byla nějaká informace o mrtvých, které se nepovedlo identifikovat a o tom, že mnoho ruských vojáků padlo a bylo spáleno v mobilních ruských krematoriích vlastními lidmi, takže seznam zdaleka není úplný. To by byla mocná zbraň a věřím tomu, že by se konkrétní smutné informace dostaly k matkám okupantů i po odstřižení ruského internetu, protože špatné zprávy se umí šířit velmi rychle a efektivně.

Pro úplnost - obyčejných ruských záklaďáků a jejich matek je mi líto, ale ocitli se holt na špatné straně.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar https://t.me/gruz_200_rus

  

Před hodinou, ismit napsal:

Na ní je zajímavé, že fakt docela rozumí jak Rusku +prostoru SSSR, tak Afghanistánu.

Jo, myslím, že za nejakého Afgánca, Gruzínca alebo niekoho z tohoto regiónu bola (je?) tuším aj vydatá. Bez záruky, marí sa mi to podľa jedného jej článku.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martar: mně jich není líto ani trochu. Drtivá většina Rusáků má zodpovědnost za tu zrůdu, která přejíždí mezi Kremlem a bunkrem. Sedí tam od roku 2000. Samozřejmě, že na současné situaci má svůj díl viny i západ, kteří s tím mordorem ruským kšeftoval a vydělával, Ale vnitřní nastavení společnosti a politika je z drtivé části záležitostí občanskou, ne indoktrinací vnějšího vlivu. Zvlášť u takhle velké mocnosti.

takže ať jdou do prdele všechny ty holubičí slovanské duše v široké Rusi, které chtějí mírumilovně žít a zlý Západ jim to kazí. Souhlasím s názorem, že nejlepší by bylo, ať si to vyžerou až do dna. A k tomu by už nejspíše došlo, kdyby nebyli jadernou mocností. Ale to je kdyby. Kdyby byly v prdeli ryby, nemusely by být rybníky. Nezbývá než otevřít oči, otřepat se, vzít rozum do hrsti a přijmout fakt, že svět opravdu není konzumní západní demokracie, která žije blahobytem nadbytku. Ukrajinci chudáci se stali pro ně velice bolestivě a nespravedlivě varováním pro celou Evropu. A dali jí možnost se na budoucnost připravit. Až bude po válce, je jim Evropa podle mě nesmírně dlužná. A k tomu konci války? S historii to bývá tak, že ji píšou vítězové.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se, vite ktere ze jmenovaneho ruskeho vybaveni by se u nas v nejakem odvetvi vyuzivalo? Diky. 

Rusko v reakci na sankce Západu zakázalo export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Prochy68 napsal:

Zeptam se, vite ktere ze jmenovaneho ruskeho vybaveni by se u nas v nejakem odvetvi vyuzivalo? Diky. 

Rusko v reakci na sankce Západu zakázalo export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení.

Napada ne, ze na Prazskem hrade? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ruské technice,před lety jsem měl holicí strojk Charkiv, byla to přesná kopie Phillips ovšem vylepšená Zatím co Phillips vousy uřezával, Charkiv je namotával na hřidelky a vytrhával.Takže ležel v šupleti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Conrad napsal:

K ruské technice,před lety jsem měl holicí strojk Charkiv, byla to přesná kopie Phillips ovšem vylepšená Zatím co Phillips vousy uřezával, Charkiv je namotával na hřidelky a vytrhával.Takže ležel v šupleti.

Tak jsem ho měl. Mělo to dvě kulatý frézky nad sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...