Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ja bych zrusil i prazdniny.. ti moji hajzlici se dneska uz zase valej doma.. to jsme nikdy nemeli nejaky extra velikonocni prazdniny.. navic jeste k tomu statnimu volnu.. a pres rok ze jich je, tech prazdnin.. :-)

.. maj se ucit, jal vydelavat na muj duchod a ne furt lenosit.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 17 minutami, petr_cha napsal:

Ja bych zrusil i prazdniny.. ti moji hajzlici se dneska uz zase valej doma.. to jsme nikdy nemeli nejaky extra velikonocni prazdniny.. navic jeste k tomu statnimu volnu.. a pres rok ze jich je, tech prazdnin.. 🙂

.. maj se ucit, jal vydelavat na muj duchod a ne furt lenosit.. 🙂

Tak u deti je to jina vec. Tema nestoji ekonomika 😀

Ale kdyz jsme u toho, tak nejlepsi by bylo zrusit duchodce. Nebo jak navrhoval Spacek zavest dan ze starnuti, to by lidi motivovalo nestarnout a usetrilo by se za zdravotnictvi a duchody a vybralo vic penez 😀

Ale ty statni svatky jsou nektere fakt navic a stoji to ekonomiku strasne penez. Jen prumysl je 15mld minus/den. To nejsou nahodne vystrely do tmy. Ostatne to co jsem tu rikal minule, tak se objevilo vse v navrzich NERV... to neni o zadne nesocialnosti je to cista nezbytnost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, safi napsal:

Myslím, že zrušit pár svátků a zavést povinně jednu pracovní sobotu v měsíci by vcelku pomohlo. Problém ale je, že ať státu odvedeš cokoliv, tak jakýkoliv nárůst příjmu stejně prožere. 

To už zkoušel Mamula

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo a ještě k jinému tématu. Už mám dost těch historických nepřesností stran Beneše. Obecná adorace od dekretů atd.

Přitom naprostá většina lidí neví co ty dekrety byly. 

Mezi mé oblibené patří například jak vzal cizí majetek a věnoval jej SSSR. Přečtěte si něco o Popperově vile (dnešní ruská ambasáda). Většina té rodiny zemřela v Osvětimi a Treblince, podobně jako spousty mých předků. Mám doma fotku kde je 65 lidí, válku jich přežilo 6. 

Nicméně ta část co přežila v Jižní Americe se celkem oprávněně domáhá navrácení. Ale přes Benešovi dekrety to nelze.

Pak dál krytí valečných zločinů a nebo totalní zrada Háchy, ldy toho nemocného pána kterému říkal náš zachránce Hácha nikdy nezapomeneme. A pak ho předhodil jako vyníká všeho nechal chcípnout jako psa....

Jedna velká lež ta naše moderní historie od Mnichova dál minimálně nebo tak jak se učí. Komunistickou propagandou které se hodil "zrádný západ" je to úplně stejná pičovina jako obrovské rusko, které neprohrálo žadnou válku.... poslední dobou to zas vnímám, že se tohle otvírá. Myslím, že není dobré žít ve lži. Už když Masaryk odmítl falsifikaty rukopisů, protože identita národa nesmí stát na lži. A byl označován za vlastizrádce apod... tak tahle země se musí vyrovnat se svou historií od Mnichova, války a 48, 68. 

To bych mimochodem čekal jako téma od prezidenta... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj komentar (resp. dva) k poste:

1. Je to totalne nekonkurenceschopnej prodelavajici moloch (viz data vyse). Patri se zrusit/privatizovat.

2. Bez ohledu na kompetence Rakusana nechapu, proc za to do nej vsichni ryjou. Posta ma snad svuj management a od vnitra dostane zadani na urovni “usporte X mld pri zachovani tohoto a tohoto”. Strukturu uspor a exekuci (tj. i vyber rusenych pobocek) prece ministr nemuze resit. Tomu fakt neverim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, skalis napsal:

Muj komentar (resp. dva) k poste:

1. Je to totalne nekonkurenceschopnej prodelavajici moloch (viz data vyse). Patri se zrusit/privatizovat.

2. Bez ohledu na kompetence Rakusana nechapu, proc za to do nej vsichni ryjou. Posta ma snad svuj management a od vnitra dostane zadani na urovni “usporte X mld pri zachovani tohoto a tohoto”. Strukturu uspor a exekuci (tj. i vyber rusenych pobocek) prece ministr nemuze resit. Tomu fakt neverim.

Protože  výběr generálního ředitele je výsostné právo zakladatele podniku, kterým je ministerstvo vnitra. Tedy Rakušan je odpovědný za výběr ředitele, ve funkci je  tuším že od prosince 2021 a do teď situaci neřešil, až když je to katastrofa

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím tomu, že se dá se starosty dohodnout.

„Asi má (Vít Rakušan) pravdu. Když to ale říká předseda hnutí, které vzniklo jako profesní sdružení starostů za účelem lépe se dohodnout s centrální mocí, má to svůj půvab,“ uvedl Kalousek na Twitteru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba moc nechápu, proč stát zakázal nákup na energii na spotu - já to teda stihnul, ale od 1.1.2023 to není povoleno, překupníci reagovali okamžitým zdraženým nad/na strop a stát to vesele krmí, přičemž ani v roce 2022 nebyla průměrná cena na stropu. Teď nakupuju za cca 2,8 plus distribuce, ale kdybych zustal u dodavatele co jsem měl tak jsem někde na 9kč plus distribuce. Tohle se podle mě dalo řešit efektivněji.

Tak samo potraviny atd.... von si to ten trh stejně nakonec zreguluje a čím víc se do toho sere stát, tím víc se to akorát komplikuje. 

Pořád se hrozně rozhazuje :( přitom z inflace se jinak než vyšetřit nedá no

Za 2,5 roku tu bude zpět Bába s herr Rajchlem, nu což, přikoupím víc kurzu angličtiny.... :D 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, petr_cha napsal:

Jo, to si pojdme rict.. jak dopadnou pristi volby.. stejna koalice tezko bude... dost hlasu asi pujde do extremu.. to bude bugr...

Ne že bych chtěl Babiše, ale Černochovou, Rakušana ,Jurečku bych rozhodně nepostrádal ,snad se najdou kvalitnější kandidáti.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 4 hodinami, Conrad napsal:

Protože  výběr generálního ředitele je výsostné právo zakladatele podniku, kterým je ministerstvo vnitra. Tedy Rakušan je odpovědný za výběr ředitele, ve funkci je  tuším že od prosince 2021 a do teď situaci neřešil, až když je to katastrofa

A nehces si ty data treba overit nez to pustis... 

Je tam uplne certsve novy. 

 

@skalisja rypu do Rakusana s tim pristupem, jmenuju noveho cloveka a dam mu bianco 8mld ani nereknu na co. Tzn, ze za 14 dni prisli s 8mld? :)

to je peklo. S prodanim atd souhlasim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, vojta1 napsal:

A nehces si ty data treba overit nez to pustis... 

Je tam uplne certsve novy. 

 

@skalisja rypu do Rakusana s tim pristupem, jmenuju noveho cloveka a dam mu bianco 8mld ani nereknu na co. Tzn, ze za 14 dni prisli s 8mld? :)

to je peklo. S prodanim atd souhlasim.

Nemyslel jsem toho kdo tam byl od února. 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky mi bylo divný, proč pošťáci doručují dopoledne, když jsou lidi v práci. Napíšou výzvu a jedou dál (i když na ně lidi čekaj). Pravděpodobně je to relikt z doby C a K, kdy ženy byly v domácnosti.... Když podávám balík, chtěj po mě telefon a mail. To tu výzvu nemůžou poslat?

Ad důchody - poslat na účet a do každý vesnice bankomat. Operace s kartou zvládají i lidé nad 90...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, vojta1 napsal:

Jo a ještě k jinému tématu. Už mám dost těch historických nepřesností stran Beneše. Obecná adorace od dekretů atd.

Přitom naprostá většina lidí neví co ty dekrety byly. 

Mezi mé oblibené patří například jak vzal cizí majetek a věnoval jej SSSR. Přečtěte si něco o Popperově vile (dnešní ruská ambasáda). Většina té rodiny zemřela v Osvětimi a Treblince, podobně jako spousty mých předků. Mám doma fotku kde je 65 lidí, válku jich přežilo 6. 

Nicméně ta část co přežila v Jižní Americe se celkem oprávněně domáhá navrácení. Ale přes Benešovi dekrety to nelze.

Pak dál krytí valečných zločinů a nebo totalní zrada Háchy, ldy toho nemocného pána kterému říkal náš zachránce Hácha nikdy nezapomeneme. A pak ho předhodil jako vyníká všeho nechal chcípnout jako psa....

Jedna velká lež ta naše moderní historie od Mnichova dál minimálně nebo tak jak se učí. Komunistickou propagandou které se hodil "zrádný západ" je to úplně stejná pičovina jako obrovské rusko, které neprohrálo žadnou válku.... poslední dobou to zas vnímám, že se tohle otvírá. Myslím, že není dobré žít ve lži. Už když Masaryk odmítl falsifikaty rukopisů, protože identita národa nesmí stát na lži. A byl označován za vlastizrádce apod... tak tahle země se musí vyrovnat se svou historií od Mnichova, války a 48, 68. 

To bych mimochodem čekal jako téma od prezidenta... 

Jenže Masaryk s Rukopisy riskoval "jen" svou pověst a nenávist davu. Samotné pozdně obrozenecké a národně-státní snahy to neohrozilo. Zatímco zpochybnit "Benešovi dekrety" (tyvole Vojto!! :D) a Tebou zmiňované historické lži by neznamenalo jen sebereflexi a omluvu, ale otevření právních nároků jednotlivců, firem i organizací k majetku, který za pětasedmdesát let x-krát změnil majitele, a dalším právům. Přičemž odčinění křivd na poškozených lidech resp jejich dědicích by vedlo k novým křivdám. Čistým řešením by bylo finanční odškodnění od státu, ale při současném stavu veřejných financí...

Já jsem zaujatý, nevědomky jsem taky pořídil něco, u čeho by se prolomením dekretů zpochybnila právní kontinuita. Šestý majitel od konce války... A stejně jako (minimálně) předchozí vlastník jsem za to poctivě zaplatil, v dobré víře atd. Bez ohledu na to si ale myslím, že podobná revize má smysl jen po určitou dobu. Ostatně to samé uznává i Česko-německá deklarace z r. 1997. Její závazky jsou ale podemílány soudními rozhodnutími v konkrétních kauzách... Tak se nediv, ze v podobné právní nejistotě se nikdo do narovnávání historie nežene.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, elloco napsal:

Vždycky mi bylo divný, proč pošťáci doručují dopoledne, když jsou lidi v práci. Napíšou výzvu a jedou dál (i když na ně lidi čekaj). Pravděpodobně je to relikt z doby C a K, kdy ženy byly v domácnosti.... Když podávám balík, chtěj po mě telefon a mail. To tu výzvu nemůžou poslat?

Ad důchody - poslat na účet a do každý vesnice bankomat. Operace s kartou zvládají i lidé nad 90...

Poslední věta není zdaleka pravda. Pohybuju se v prostředí, kde mimo jiné pracují s lidma důchodového věku a různe znevýhodněné (svéprávné podotýkám) a v klidu ti můžu doložit, že 95% z nich toto nezvládá, elektronickou komunikaci 98% a můžu pokračovat. Bohužel je tomu tak. A v celkovém pohledu to není malé číslo z jejich populace ( naše městská část je statisticky v Praze nejstarší a je druhou nejvyšší co do počtu obyvatel, takové hodně velké krajské město ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že vše by vyřešily Poštovny , které by měly pod palcem místní samosprávy /obce a menší města/. Vydělaly by na sebe a vše by bylo v pořádku. Ale je jednodušší něco befelem zrušit a pak se divit ,co jsme napáchali. Kde je vůle,je i cesta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, petr_cha napsal:

Jo, to si pojdme rict.. jak dopadnou pristi volby.. stejna koalice tezko bude... dost hlasu asi pujde do extremu.. to bude bugr...

Ak chcete pribliznu predstavu ako by mohli dopadnut dalsie volby, staci ak budete sledovat tie u nas na Slovensku. Sme krok pred vami, relativne pricetnu, aj ked neschopnu vladu sme mali/mame, teraz asi nastupi extrem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 1 hodinou, martar napsal:

Jenže Masaryk s Rukopisy riskoval "jen" svou pověst a nenávist davu. Samotné pozdně obrozenecké a národně-státní snahy to neohrozilo. Zatímco zpochybnit "Benešovi dekrety" (tyvole Vojto!! :D) a Tebou zmiňované historické lži by neznamenalo jen sebereflexi a omluvu, ale otevření právních nároků jednotlivců, firem i organizací k majetku, který za pětasedmdesát let x-krát změnil majitele, a dalším právům. Přičemž odčinění křivd na poškozených lidech resp jejich dědicích by vedlo k novým křivdám. Čistým řešením by bylo finanční odškodnění od státu, ale při současném stavu veřejných financí...

Já jsem zaujatý, nevědomky jsem taky pořídil něco, u čeho by se prolomením dekretů zpochybnila právní kontinuita. Šestý majitel od konce války... A stejně jako (minimálně) předchozí vlastník jsem za to poctivě zaplatil, v dobré víře atd. Bez ohledu na to si ale myslím, že podobná revize má smysl jen po určitou dobu. Ostatně to samé uznává i Česko-německá deklarace z r. 1997. Její závazky jsou ale podemílány soudními rozhodnutími v konkrétních kauzách... Tak se nediv, ze v podobné právní nejistotě se nikdo do narovnávání historie nežene.

 

No jenže.... 

Mi jde asi víc o tu identitu. Já nevím jak dnes, ale my jsme se v dějepisu na gymplu učili z učebnic příšerné věci. Od husitských válek po právě tohle. Třeba s Mnichovem a rokem 1948. Tipnul bych si, že se to moc nezměnilo. 

Pak se člověk nemůže divit, že tu je spousta proruských lidí, když to mají pomotané. Tohle je dost důležité a nikdo to moc neřeší. Ono obecně historie je dost o souvislostech. Ostatně jak tu psal azzepelin. Když dnes má naprostá většina lidí veškerou historickou znalost o Ukrajině z filmu Volyň 😄

S některými nároky je to složité ale zrovna u té Popperovi je to naprosto jednoznačné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...