Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Frantův nápad je dobrej, ale vzhledem k tomu, že má zatím platnou nájemní smlouvu, tak by mu dal do ruky další pádnej argument, aby se ještě soudně napakoval, bohužel. Což tu asi nikdo nechce.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že je to zmrd je jasný, že to nezastírá je jasný taky. To se stává vcelku standartem, potud se nic zvláštního neděje. Pokud má platnou smlouvu, netuším, na jakém základě ho chceš vypakovat. Uvidíme, jak dalece novej hradní pán bude motivovat svůj tým k prošetření a nalezení viníků stavu věci, případně k vyvození důsledků zákonnými prostředky. Ta žumpa přetejká už dlouho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb jak už se tady opakovaně citovalo modernizované státní motto: "Nebát se si nakrást"?

Kdyby se novému vedení správy chtělo tu žumpu vybrat, už by měl panáček ve schránce aktualizovaný výměr nového komerčního nájemného, na ten "služební" bejvák + přilehlé pozemky a nemovitosti. Ale s Donem Pablem coby "ministrem spravedlnosti" se ničeho obávat nemusí - protože kdyby se musel spakovat Balák, hrozilo by totéž při "přepřahání" i spoustě dalších "politických vejminkářů" - no a takové "ohrožení vlastních jistot a investic" žádná z partají jen tak nedopustí :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojím se, že smlouva bude uzavřena správně ( podepsána člověkem, co jí podepsat smí a je oprávněn, přesně ve lhůtách,......), to, že je podepsána ne v mezích dobrých mravů asi stačit nebude ( laickej pohled, neviděl jsem ji, jen odhaduju dle znalosti státní správy ). Říct to naplno, tak konstatuju, že tyhle hajzlici to v tomhle ohledu mají většinou obslapnuty a v rámci zákona čistý ( stejně jako návrh na kontrolu v rámci nemocenske- to je první věc, kterou má každej vyšší úředník pod palcem ). 

Jsem v tomhle skeptik, ale zatleskam každýmu, kdo se aspoň pokusí něco udělat.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Cert vem Balaky a ty prachy. Mnohem vic me sere ten puc a skoda na ustave a ve spolecnosti. 

Nahodou kdyz koukam na ten Pavluv tym, tak mi to dela fakt radost. Myslim, ze o cloveku rekne dost koho si vybere kolem a kdo je s nim ochoten spolupracovat... Zemna zdechne v zapomeni a na jeho pohreb nikdo poradne neprijede a ty dva kokoty snad zavrou. Ja bych mu nedaval uz zadny prostor nikde... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, vojta1 napsal:

Cert vem Balaky a ty prachy. Mnohem vic me sere ten puc a skoda na ustave a ve spolecnosti. 

Nahodou kdyz koukam na ten Pavluv tym, tak mi to dela fakt radost. Myslim, ze o cloveku rekne dost koho si vybere kolem a kdo je s nim ochoten spolupracovat... Zemna zdechne v zapomeni a na jeho pohreb nikdo poradne neprijede a ty dva kokoty snad zavrou. Ja bych mu nedaval uz zadny prostor nikde... 

Moje slova a to ve vztahu ke všem bodům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, vojta1 napsal:

Cert vem Balaky a ty prachy. Mnohem vic me sere ten puc a skoda na ustave a ve spolecnosti. 

Nahodou kdyz koukam na ten Pavluv tym, tak mi to dela fakt radost. Myslim, ze o cloveku rekne dost koho si vybere kolem a kdo je s nim ochoten spolupracovat... Zemna zdechne v zapomeni a na jeho pohreb nikdo poradne neprijede a ty dva kokoty snad zavrou. Ja bych mu nedaval uz zadny prostor nikde... 

Amen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem pochopil důvod rušení poboček

„Vybírat si důchod na poště je nebezpečné, časem přijde změna,“ říká Rakušan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam oba rodice v duchodu, ale rozhodne si nevybiraj duchod na poste. To povazuju 30 let po revoluci za nejvetsi picovinu, kvuli ktere ta posta musi "jakoze plnit statni sluzbu". Mámě je skoro 80 a normalne ma ucet, kam ji duchod chodi, tata taky. Posilani, vozeni a vyplata takovejch penez cash je proste nesmysl. Tech prepadeni bylo samozrejme nespocet, problem je i to, ze ty maj lidi tolik hotovosti doma. Proste bylo dost casu na to, naucit lidi ovladat el. ucty, mohly vzniknout i nejake jednodussi pro opravdu stare duchodce. Je to jako datovky, taky me to sere, ale prehodnotil jsem to, je to proste jednoduchy, nechapu, proc nektery OSVC rve, ze to neumi, kdyz ucet v bance taky snad umi ovladat, plus ucetnictvi a faktury, apod. Posta si brutalni redukci zaslouzi, at tam chodi jen opravdu seniori, ostatni tam dnes vubec nemusi. O posilani pohledu a dopisu nemluvim, to snad uz je marginalie. Baliky a spol resim vetsinou pres konkurenci.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Frantik napsal:

Mam oba rodice v duchodu, ale rozhodne si nevybiraj duchod na poste. To povazuju 30 let po revoluci za nejvetsi picovinu, kvuli ktere ta posta musi "jakoze plnit statni sluzbu". Mámě je skoro 80 a normalne ma ucet, kam ji duchod chodi, tata taky. Posilani, vozeni a vyplata takovejch penez cash je proste nesmysl. Tech prepadeni bylo samozrejme nespocet, problem je i to, ze ty maj lidi tolik hotovosti doma. Proste bylo dost casu na to, naucit lidi ovladat el. ucty, mohly vzniknout i nejake jednodussi pro opravdu stare duchodce. Je to jako datovky, taky me to sere, ale prehodnotil jsem to, je to proste jednoduchy, nechapu, proc nektery OSVC rve, ze to neumi, kdyz ucet v bance taky snad umi ovladat, plus ucetnictvi a faktury, apod. Posta si brutalni redukci zaslouzi, at tam chodi jen opravdu seniori, ostatni tam dnes vubec nemusi. O posilani pohledu a dopisu nemluvim, to snad uz je marginalie. Baliky a spol resim vetsinou pres konkurenci.

Frantíku, naprosto s tím co jsi napsal souhlasím, jen mi to jako jeden z argumentů ministra vnitra připadlo komické ,to bych mohl říci i o bankomatech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jdu a nebo spíše plavu proti proudu, ale napsat to sem musím a to hlavně ve světle různých nesmyslných peticí za zachování mrtvých a nefunkčních věcí.
Za mne je Česká pošta jako státní organizace se zřizovatelem a garantem v podobě Ministerstva přežitek.
Na jejich trapné výmluvy na přepážce: To ne my , to doručovatelky, případně balíkáři, již nemám energii ani chuť. Dostávat oznámení o doručení zásliky s třídenním zpožděním je také out
Jejich služby (ne)doručování zásilek zastoupí během půl roku Zásilkovna a podobně.
Inkaso je také přežitek, na výpisy a ověření fungují Městské úřady a dopisy a pohledy přestali lidé fakticky používat.
Na výplaty důchodu, či čehokoliv jiného má sloužit bankovní účet.
Dopisy s pruhem budou chodit OSVČ do datovky a ostatních pár dopisů, jak jsem psal zastoupí někdo jiný, například ta Zásilkovna
Navíc té bandě všichni podepisujeme bianco šek a to každý rok. Každý rok nás to stojí navíc větší a větší peníze za horší a horší služby pro veřejnost. Dotujeme tím vlastně jen podhodnocené služby pro firmy, pro které slouží Česká Pošta jako sociální služby a to hlavně díky nesmyslnně nizkým sazbám.
A nebo ať se to jmenuje Česká Pošta a provozuje to někdo ( soukromá společnost) bez dotací a výmluv tak, aby to dávalo ekonomicky smysl.
Toto je můj poněkud kacířský názor.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 1 minutou, Micey napsal:

@Frantik Na zemědělce mi nešahej! To je takovej jouda, že je to zábavný:)

Tak on ten Rakusan je jeste horsi. Ale Nekula je supr, libi se mi jeho zaniceni cukrem ;)

To je problem te politiky, ze tam nejsou lidi. Rakusanuv karierni vrchol mel byt tridni ucitel... 

S tou postou, jak si myslim, ze musi jit 70% zamestnancu a pobocky alespon na 1/2 atd. Tak to vyjadreni, chve to reformu a dame do toho 8mld uplne bianco bez vysvetleni s uplne novym managementem. On vubec nevi co delaj :)

par cisel tak z legrace:

posta 

Pocet zasilek: 51mil

pocet zamestnancu: 26k

packeta/zasilkovna

Pocet zasilek: 90mil

pocet zamestnancu: 2200

 

A ted se podivejme na EU srovnani. Uplny nesmysl ta firma. Jako ty nazory, ze ma byt postizen management jsou pekny. Ale je treba propusti alespon 10k lidi. Jsou tam navic... 

jen bych dodal, ze UK ma dost odlehle regiony a obsluhuje dost svetoveho transitu zasilek dtto DHL. Ta nesmyslna prezamestnanost v urcitych sektorech je proste patrna v tech postkomunistickych zemich. 

dobrym prikladem jsou i CD, ty uz se dost osekaly. Pro zajimavost

1989: 163k zamestnancu

2021: 22k zamestnancu

ted zavazek stahnout to pod 14k 

v 50 letech meli k 400k... 

1_w670h580.gif.ab917d10d95d8366816438c2a9398428.gif

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo a kdyz uz jsem u statnich financi a popudil jsem tu s materskou/rodicovskou atd.

Mimochodem s duchodama pripravte se, ze prumerna vyse toho statniho musi jit o alespon 30%-40% dolu, jinak ten stat krachne + prodlouzeni veku atd to se nevyhneme. I tak bude treba zvedat u OSVC a mozna castecne vracet tu superhrubou.

Tak bych zrusil tyhle statni svatky: 

Velikonocni Patek, 1.kvetna a oba cervencove. Jako volno. To je jen pro pokladnu statu dohromady 40mld + navíc a uprimne mame jich moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...