Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 30 minutami, skalis napsal:

To jsou veci, ktery normalni clovek nedokaze pobrat. Ja teda urcite ne. Akt proti diteti se neslucuje nejen s principy humanity, ale ani s principy samotne lidske existence.

Nenávistné ideologie s tím umí pracovat. Nejdřív je třeba nepřátele/nevěřící za pomoci intenzivní indoktrinace odlidštit na úroveň podlidí nebo zviřat, a pak už to stínaní, střílení, věšení, plynování nebo přejíždění dětí, žen nebo starých lidí jde tak nějak snadněji :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strašně rád narušuji zažité pohledy na věc, protože všechno je relativní a vždy má všechno více pohledů a obzvláště mě vadí novodobé společenské témata, ve kterých není prostor pro polemiku a to je špatně podle mě, pořád by jsme se měli učit a bádat a ,,uzamykáním" citlivých témat se nikam nedostanem..Trošku to s nás pak dělá cvičené opice, bez umění vytvoření si svého pohled na věc a hlavně bez potřeby vůbec o problémech přemýšlet a tím pádem jim i do budoucna předcházet.Je to jednoduší, samozřejmě a je to hlavně politicky žádoucí a korektní ale musím uznat, že mě stále více baví reakce některých lidí, kteří vlastně neví jak reagovat, když jim někdo na takové téma ukáže i jiný pohled.Jsou to někdy až hysterické reakce,boužel většinou škatulkující do opačného názorového spektra než daní jedinci zastávají.Když to člověk pozoruje s jistou mírou nadhledu, vyvolává to až dojem zahlceného metrixu, který neví jak zareagovat,protože program je nastaven jen na souhlasím/nesouhlasím a nic víc není povoleno.A za to že mě to baví, se tu trochu omlouvám a slibuji že se na příště radši zdržím veškeré kontroverze

Ale musím zde některým znovu zdůraznit, že nejsem na žádné straně, neschvaluji žádné holokausty a neříkám že si za vše můžou židé!!!Jen jsem jim přiřknul část viny za jejich ortodoxní způsob života a poukazuji na to že být oni tehdy v naší pozici, možná by už křesťanství ani neexistovalo.

Martar mou původní myšlenku vystihl a částečně i lépe než já..

Jinak to je hegeš co se tam stalo, je to k zblití, hlavně ty děcka a nejhorší je že dost pravděpodobně to čeká i nás v Evropě.Jen doufám, že pokud tam vletí Izraelci, což by bylo pochopitelné, tak ať to nerozpoutá další peklo.Minimálně rusákům by se to hodilo, odvrácené pohledy západu od ukrajiny..

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno je relativní… s tím si dovoluji nesouhlasit. Ano pravda je relativní, protože závisí, do jakého kontextu zasadíš data. Jinými slovy, jaká data vybereš, takovou budeš mít statistiku.
 

Ale…

 

Mrtvé děti a jejich počet je fakt. Absolutní. A ano, jsou na obou stranách. 

A to, že jen jedna strana nyní vyrazila cíleně ty děti zabíjet, a tím to celé nové kolo spustila je také fakt.

A to, že úroveň násilí posunula o dva levely výše je také fakt. 

Tím nijak nechci omlouvat čistě civilní oběti na Palestinské straně a ani na ně uplatnit princip kolektivní viny, protože malé dítě na obout stranách jaksi nemůže za to, kde se zrovna narodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tu si v podstate nič nenarušil, teda okrem zažitého

před 15 minutami, miliusportos napsal:

Strašně rád narušuji zažité pohledy na věc, protože všechno je relativní a vždy má všechno více pohledů a obzvláště mě vadí novodobé společenské témata, ve kterých není prostor pro polemiku a to je špatně podle mě, pořád by jsme se měli učit a bádat a ,,uzamykáním" citlivých témat se nikam nedostanem..Trošku to s nás pak dělá cvičené opice, bez umění vytvoření si svého pohled na věc a hlavně bez potřeby vůbec o problémech přemýšlet a tím pádem jim i do budoucna předcházet.Je to jednoduší, samozřejmě a je to hlavně politicky žádoucí a korektní ale musím uznat, že mě stále více baví reakce některých lidí, kteří vlastně neví jak reagovat, když jim někdo na takové téma ukáže i jiný pohled.Jsou to někdy až hysterické reakce,boužel většinou škatulkující do opačného názorového spektra než daní jedinci zastávají.Když to člověk pozoruje s jistou mírou nadhledu, vyvolává to až dojem zahlceného metrixu, který neví jak zareagovat,protože program je nastaven jen na souhlasím/nesouhlasím a nic víc není povoleno.A za to že mě to baví, se tu trochu omlouvám a slibuji že se na příště radši zdržím veškeré kontroverzeemoji2957.png

Ale musím zde některým znovu zdůraznit, že nejsem na žádné straně, neschvaluji žádné holokausty a neříkám že si za vše můžou židé!!!Jen jsem jim přiřknul část viny za jejich ortodoxní způsob života a poukazuji na to že být oni tehdy v naší pozici, možná by už křesťanství ani neexistovalo.
 

To sú floskule ten úvod 🤦‍♂️ v kontexte Tvojich predošlých príspevkov v tejto téme. Nič si nenarušil, teda okrem "zažitej predstavy", že miliusportos nie je ignorant.

Keď budeš tvrdiť, že zem je plochá a mesiac nám na oblohu premietajú, nebudeš búrať zažité názory, ale budeš za blbca. 
Keď chceš spochybňovať zažité, bolo by dobré o téme aj niečo naštudovať, a z kredibilných zdrojov, nie zo studnice múdrosti Davida Duka a podobných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tu si v podstate nič nenarušil, teda okrem zažitého
To sú floskule ten úvod  v kontexte Tvojich predošlých príspevkov v tejto téme. Nič si nenarušil, teda okrem "zažitej predstavy", že miliusportos nie je ignorant.
Keď budeš tvrdiť, že zem je plochá a mesiac nám na oblohu premietajú, nebudeš búrať zažité názory, ale budeš za blbca. 
Keď chceš spochybňovať zažité, bolo by dobré o téme aj niečo naštudovať, a z kredibilných zdrojov, nie zo studnice múdrosti Davida Duka a podobných.
Já musím, promiň.Tak za prvé, nezpochybňuji, jen přisuzuji část viny, ale to jsem tu už dvakrát zdůrazňoval.Ale možná jsi se jen ztratil v překladuA za druhé, můžeš mě poučit prosím, ke kterému mému tvrzení, se hodí, srovnání s placatozemí?Nebo co se mi to tu snažíš vlastně říct?Že židé jsou dobrodinská anomálie lidstva,bez špetky viny za své utrpení a tím pádem, pacifisti co všude přišli s otevřenou nezištnou náručí a chutí se začlenit ale boužel celej zaostalej svět napříč celou historií nebyl na tolik lásky připraven??Jako promiň ale tohle zní trocha jako placatozemNebo jsi jenom jeden s těch lidí, co si myslí, že by se už jen za vyslovení slova ,,žid", měl člověk předem omluvit?To by pak i vysvětlovalo ten tvůj emotivnější projev.

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt přemýšlím o té Gaze... Abbas, de iure hlava všech Palestinců v Izraeli, se distancuje od činů Hamasu a vybízí k dodržování mezinárodniho práva. Jenže Hamas není jen nějaká bojůvka, on spravuje a kontruluje celé Pásmo Gazy a má většinovou podporu Gazanů. Takže papirový představitel Palestinců nemá kontrolu nad cca 40%  palestinské populace v Izraeli. Lobbuje za ně, zřejmě i inkasuje, ale od jejich zvěrstev se distancuje a nenese odpovědnost. To je systém jak noha, fakt. Chtěl bych vidět ten stát, po kterém Palestinci tak touží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, martar napsal:

Furt přemýšlím o té Gaze... Abbas, de iure hlava všech Palestinců v Izraeli, se distancuje od činů Hamasu a vybízí k dodržování mezinárodniho práva. Jenže Hamas není jen nějaká bojůvka, on spravuje a kontruluje celé Pásmo Gazy a má většinovou podporu Gazanů. Takže papirový představitel Palestinců nemá kontrolu nad cca 40%  palestinské populace v Izraeli. Lobbuje za ně, zřejmě i inkasuje, ale od jejich zvěrstev se distancuje a nenese odpovědnost. To je systém jak noha, fakt. Chtěl bych vidět ten stát, po kterém Palestinci tak touží...

Přestože Hamás nereprezentuje celou palestinskou populaci, podle židovských i palestinských zdrojů podporují palestinské ozbrojené akce proti Izraeli čtyři pětiny Palestinců, a více než polovina Palestinců je pro to, aby k těmto akcím docházelo i na území Izraele. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vychází mi z toho, že si Izrael může vybrat, zda je to teoristický čin nebo vàlečný akt. Obojí je v podstatě pravda. Záleží jen na tom, co bude Izraeli víc vyhovovat, resp míň svazovat ruce při pokusu o likvidaci Hamasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fascinuje mě pacifismus některých diskutérů kterým nepodřízli děcko, nezastřelili babičku.

Kteří si sedí v teple, v bezpečí  s kafíčkem u PC tisíce kilometrů daleko od té hrůzy a mudrují o tom co je dobro a zlo.

Bublá to ve mně všechno ale nemám sebemenší nárok vynášet soudy. Správnou věc se musí rozhodnout udělat ti kterých se to týká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...