Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 minutami, shewcza napsal:

@eskimak Díky, myslel jsem si to, ale do poslední chvíle jsem si to nechtěl připustit, když si tu hroznou práci představím :)

Ono Jardo, je lepšie sa s tým teraz narobiť, ako si uľahčiť prácu a za pár rokou vyhadzovať vlhkú vatu a robiť to znova. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, shewcza napsal:

Co kdybych tam dal polystyren, přesně mezi stropní trámy? :lol2:

No Jardo, už som toto niekde videl, že dali styrodur (zelený tuším bol) medzi trámy a vypenili. Vraj by to malo fungovať tiež ako slabšia parozábrana, ale reálne skúsenosti s tým ja nemám.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, shewcza napsal:

Co kdybych tam dal polystyren, přesně mezi stropní trámy? :lol2:

Na rozhraní trám/( vypěnění) pěna se bude akumulovat vlhkost, docházet k degradaci dřeva trámu. A to pomíjím rozdílný tepelný odpor XPS-ka a dřeva pokud jsou ve stejné tloušťce. Nejlepší řešení mě stále vychází plošné zateplení vatou, kvalitní parotěsná fólie a pohrát si s detaily napojení na okolní konstrukce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych radu ohledně zateplení, je tady někdo, kdo se v tom vyzná? Mám garáž z betových prefa panelů, tloušťka stěny 140 mm a není to zateplené, na střeše je jen nějaký filc nebo co to je a na tom gumová fólie. Jde mi o to, že bych to rád nějak vyřešil, jelikož se v té garáži nedá nic dělat, je tam zima jako venku. Dokonce loňskou zimu jsem měl na západní straně, kde mám vrata kolem nich centimetrovou jinovatku na zdi. Soused vymyslel, že si to zateplí 10 cm polystyrenem, ale z vnitřku. Já si myslím, že je to nesmysl, že se to bude mezi tím rosit a plesnivět. A nevím, zda to vůbec bude mít nějaký efekt? Zda by to pomohlo a zateplilo se to? Díky za případné postřehy nebo rady. Zapomněl jsem dodat, že boky jsou asi v pohodě, jelikož jedna dlouhá stěna je na mém domě a druhá na sousedově garáži. Takže jde vlastně o strop a čelní dvě stěny.

Upraveno uživatelem Petr.S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu na radu. V tejdnu by mi měli dovézt krbový kamna a trošku se plácám v tom, jak je to vlastně s palivovým dřevem.

Co sem zjistil, tak takhle před sezónou chtít vyschlý listnatý dřevo na +- 10 - 20% vlhkosti je finančně celkem pitomý..  Kolik je cca přiměřená cena za 1kg suchýho dřeva?  Přijde mi, že ten rozstřel cen je celkem šílenej.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, busdriver napsal:

Jdu na radu. V tejdnu by mi měli dovézt krbový kamna a trošku se plácám v tom, jak je to vlastně s palivovým dřevem.

Co sem zjistil, tak takhle před sezónou chtít vyschlý listnatý dřevo na +- 10 - 20% vlhkosti je finančně celkem pitomý..  Kolik je cca přiměřená cena za 1kg suchýho dřeva?  Přijde mi, že ten rozstřel cen je celkem šílenej.. 

Řekl bych, že se dřevo prodává na metry...ne na kila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kila je zvláštní. Jinak asi hustota + vlhkost. Na barák cca 6-8kw kamna 20-30m3 ve smrku, v tvrdém míň. Záleží jaká bude zima. Lepší mix. Teď je doba naskladnit venku dříví, které budeš topit příští zimu. Do léta se dostane na vzduchosuchou vlhkost kolem 20% a do dřevníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde je to PRMS, někde PRMR a někde na kila.. nebo třeba napíšou kolik kg cca je v 1 PRMS. Sem to nechtěl komplikovat no.. Někde je to za 3,6kč/kg, někde i 11kč/kg (listnaty).

No tak jestli bych spálil třeba cca 20m3, tak se mi vyplatí táhnout se pro levnější dřevo i výrazně dál.

Zatím nemám ani upravenou zahradu, kam bych to dřevo frkl k vysušení na příští rok, takže teď mi nezbejvá než koupit už vysušený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

busdriver: u nás na Hranicku (Přerov) je prostorový metr rovnaný (uložený v hrani) - sypaný nebrat, platíš vzduch a není to o tolik levnější... cca za 1500 kč tvrdého štípaného, štípané metry cca 1300 kč... Nějaký meziroční skok nepozoruju... Jasně, před pěti lety bylo třeba o dvě stovky na metru levnější, ale není to + 100% například...

Rychlost dodání neřeším beru cca 25 m3 každý rok na jaře, v teple zpracuju a hraň průběžně doplňuju, ať dřevo schne... Nicméně potvrzuju, že i na dřevo je pořadník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, poradíte mi slušná garážová vrata? Nejvíc preferuji roletovou konstrukci, minimalistickou. Vzhledem k tomu, že budu dávat čtvery vrata, rád bych dobrý poměr výkon/cena. Troje osadím teď, čtvrté nejspíš za rok, maximálně dva. Zatím mám v předvýběru "Polfendo mini", ale jsem otevřený všem dobrým radám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde, že ty systémy jsou všechny +- stejný. Dostaneš jinej pohon (Sommer,

Jestli nechceš nějaký vrata zakomponovaný do fasády atd. tak pokud vím ty panely v Evropě vyrábí pár firem a výrobci vrat si je jen řežou (podobný jako u oken) a vrata skládají.

Na výběr máš v z CZ firem asi Lomax a Trido

Za kvalitnější je považovaný Hormann

Já jsem ještě na veletrhu viděl poláky Wisniovski a musím říct, že s mi dost líbili, ale v ČR jsem je u moc prodejců neviděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...