Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Posledni dobou neni na hodinky vubec cas, ale sem tam je potreba neco dotahnout. Uz jsem se smiril, ze origo tah asi jen tak nesezenu, tak aspon aftermarket a tento se nakonec ukazal jako docela kvalitni :)

 

Stejne nejsou hodinky uplne v top stavu, ale maji krasnej pribeh...snaha byla je udrzet co nejvic origo...

 

864eb20641c46f5c09ee3ac3ff56d09b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

0347295f1349e52a10f5ae86906120cb.jpg

 

Zdravím! Som na fóre nový a chcel by som teda začať mojimi modrými Seiko 6139-6010. Proof/proof. Z Mája 1970. Pokial viem vsetko je v pôvodnom stave, len sklíčko bolo leštené. Co myslite?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pekny kusok :) A vitaj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný je máš, ty rally divery mě začínají poslední dobou taky dost strašit v hlavě, stejně jako navigator timery. Sakra, ještě spadnout do těchto, stačí mě ty chrona :D

Díky. Vzhledem k tomu, že rally diverů je mraky, tak se ti asi Seiko sbírka pěkně rozroste (-:

Jen 6119 mám troje a pořád ne všechny, které bych chtěl (-:

A to tady jsou rally divery ref. 5126, 6106-8229, 7006 a pak jsou tady reedice SBSS015/013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ulovek z UK za pusu :) jen si z te fotky rikam, ze fakt je potreba dat bacha, co je a neni aftermarket. Jsem se z vlastni fotky lekl, ze jsem to sel jeste pro jistotu kontrolovat, ale je normalne origo...

 

cee500a2442ba36f6fdf685a7132299e.jpgda9c0977660d0bcb393440b453a26af9.jpg

Ebay? Za kolik si pořídil, pokud to není tajné :-)

 

Odesláno z mého Redmi 4A pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tah bych potreboval... :) Jestli potrebujes sponu, koupil jsem hromadu starejch Seiko tahu, vetsinou jsou to tyhle rocniky, cili 18mm, zuzene u spony (na 16mm? Nevim, nemeril jsem). Jednu sponu muzu venovat. Ale jsou bez pojistky... 

 

Vyhrabal jsem i starou fotku, ty spony tam trochu jsou videt. Spis pro predstavu. Jsou stary, odrbany, spinavy... ale nic, co by ultrazvukova pracka nedokazala otrepat, myslim. :)

 

IMG_0865_Seiko.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil som na tuto stranku o Seiko Elnix.

Ja som len cisty amater, viem co sa mi paci, poznam oznacenia suciastok v mechanickych hodinkach, atd...ale to je vsetko.

Priznam sa, ze cely clanok som nestudoval, prezrel som si len fotky. Predchodca spring drive? Mozno ani nie predchodca, ale myslienka, od ktorej sa nieco zacalo tvorit...? Alebo som mimo?

Dakujem za pripadne vysvetlenie.

 

https://adventuresinamateurwatchfettling.com/2017/05/13/and-now-for-something-completely-different-the-seiko-elnix-electronic-watch/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil som na tuto stranku o Seiko Elnix.

Ja som len cisty amater, viem co sa mi paci, poznam oznacenia suciastok v mechanickych hodinkach, atd...ale to je vsetko.

Priznam sa, ze cely clanok som nestudoval, prezrel som si len fotky. Predchodca spring drive? Mozno ani nie predchodca, ale myslienka, od ktorej sa nieco zacalo tvorit...? Alebo som mimo?

Dakujem za pripadne vysvetlenie.

 

https://adventuresinamateurwatchfettling.com/2017/05/13/and-now-for-something-completely-different-the-seiko-elnix-electronic-watch/

Slepá cesta vývoje. Seiko Elnix byl poslední pokus Seika prorazit s elektrickými hodinkami. Ty sice mají výdrž baterek, ale bohužel přesnost mechanik, takže Seiko pak plně vsadilo jen na quartz a k elektrikám se už nevrátilo.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...