Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Superior Twin Quartz měl jiné logo

 

attachicon.gifQuartzKeyholder.jpg

 

Seiko Twin Quartz mělo níže uvedené logo. Toto je jen jiné logo pro SQ.

 

já pro pořádek dodám dvoje hodinky, hrdě nesoucí toto logo a zeptám se: SSQ je předstupeň Grand Seiko?

Někde jsem četl že před GS quartz byl Lord Quartz,King Quartz  potom Quartz Superiors a až v 1990 Grand Seiko Q.

 

Nějakou evoluční logiku, tedy to, že jeden model předcházel druhému, bych ale nehledal.  Je to podobně jako u automatů, kdy rozhodující je kalibr. Takže  od r. 1971, kdy  se začíná rozjíždět masová výroba quartzek, tak se většina modelů dělala vedle sebe (Quartz Grand Seiko pak od r. 1988). Základní modelové řady byly vedle klasiky SQ, Superior, KQ (King Quartz), LQ (Lord Quartz), Silverwave či GQ (Grand Quartz).

post-23487-0-57191000-1399742650.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Me spis docela prekvapuje,jak strasne malo ZACHOVALYCH 6105 se dochovalo,po aukcich se vetsinou vyskytujou skladacky z aftermarket dilu(tady jakbysmet),ty puvodni ciselniky a rucky bejvaj,alespon co jsem videl,v katastrofalnim stavu,divil bych se,kdyby uz v ty dobe nebylo Seiko schopny udelat poradny tesneni.Nebo proste vetsina majitelu kaslala na nejakej servis,natoz pravidelnej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja vim,ze je mas,ty me lakaj spolu s 6138-7000 fest,Kakume i Bullheady me zatim nechavaji pomerne v klidu,ale tyhle dva modely me strasej:-)

Mám a nosím Seika 6138-3002 a rád bych střídal  na volný čas s Kakume nebo Bullhedama , které zatím marně sháním. Jedny Kakume jsou dokonce v prodejním vláknu , ale to je na mě moc. Bojím se kupovat na e-bay apod., protože se nevyznám a byla by to loterie. Mám dokonce jedno zachovalé pouzdro i s čudlíkama na ty moje 3002, dalo by se dát do něho?

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám a nosím Seika 6138-3002 a rád bych střídal na volný čas s Kakume nebo Bullhedama , které zatím marně sháním. Jedny Kakume jsou dokonce v prodejním vláknu , ale to je na mě moc. Bojím se kupovat na e-bay apod., protože se nevyznám a byla by to loterie. Mám dokonce jedno zachovalé pouzdro i s čudlíkama na ty moje 3002, dalo by se dát do něho?

 

M.

 

 

Dej fotku:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...