Přejít na obsah

Natahovač


JardaJarda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 5 týdnech...

Po pozitivní zkušenosti výše jsem také objednal Automatic Watch Winder Mute Motor Carbon Fiber Watches Display Box Case Storage

https://www.ebay.com/itm/Automatic-Watch-Winder-Mute-Motor-Carbon-Fiber-Watches-Display-Box-Case-Storage/323931924657?pageci=7c95dabe-e981-4f4f-ae39-7d524fb89e5a

 

Dorazil z Asie už za 14 dní (bez celního řízení) a vše OK - jede na dvě tužkové nebo přiložený adaptér. Vzhled OK, točí dvě minuty, pak šest minut pauza a poté točí dvě minuty opačným směrem. V tiché místnosti je trochu slyšet, jakmile běží TV tak o něm nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

neviem, kto z Vas mi doporucil tento winder, ale povedal som si ?za tych par ? to za skusku stoji, tak kupim, odskusam a necham otcovi ... ?

 

1.2. objednany, a az vcera prisiel ... :(

nechal som v nom krutit korytnacky na Bonetto Cinturini ZULUDIVER 328 a pohoda! ;)

 

rano ma napadlo vlozit baterky a do windera ORIENT POSEIDON, najtazsie hodinky ktore mam ...

... spustim a max. tichy chod, bez najmemsich problemov a POSEIDON boli rozhybane!

 

za tie prachy doporucujem!

 

niekomu dakujem za tip, zial neviem komu ... ;)facd1e9cef4fba1d60a25150758719a1.jpg

3b2c4be8eb0d5d1a5362ac4d5cf43a7b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.electronic-star.cz/Domacnost/Dum/Natahovace-hodinek/Hanoi-2-natahovac-hodinek-2-kusy-hodinek-3-rychlosti-4-rezimy-bambus-2-hodinky.html'> https://www.electronic-star.cz/Domacnost/Dum/Natahovace-hodinek/Hanoi-2-natahovac-hodinek-2-kusy-hodinek-3-rychlosti-4-rezimy-bambus-2-hodinky.html

e805f0f32136c7652aeb62336229674e.jpg

 

 

Mě se líbí tento. Měl jsem asi dva roky podobný co je o pár příspěvků výše,ale vychodil se. Vydřela se tam oska v ložisku. Mám těžší hodinky a díky vodorovné ose se to vydřelo.Tady u tohoto by to nemusel být problém,jen se bojím otvírání hodinek o sebe.

 

Pak mě ještě napadla tato varianta,ale ten nebude mít časovač,leda použít že starého.

bd5382c0986dd66204d212ea60aa2075.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Juraj11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
V 24. 12. 2019 v 13:59, Harwey napsal:

Kukni tu https://www.orbita.com/winder-support/ co chces tocit

Technický dotaz - např. u ETA strojku píšou cca 650 otáček za den. ETA má řekněme 42 hodin rezervu. Takže když jednou natočíš maximum v nějakém kratším kontinuálním programu, nestačí potom další dny dokrmovat řekněme někde kolem 400 otáček za den? Nebo je to šumák, ochrana proti přetažení to propruží v kolenou a točíte každý den plný kotel?

Dotaz směřuje k tomu, jak točit třeba týden v kuse jedny hodinky ve winderu, bez nasazení na ruku.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 24. 1. 2020 v 13:14, Mareka01 napsal:

Po pozitivní zkušenosti výše jsem také objednal Automatic Watch Winder Mute Motor Carbon Fiber Watches Display Box Case Storage

https://www.ebay.com/itm/Automatic-Watch-Winder-Mute-Motor-Carbon-Fiber-Watches-Display-Box-Case-Storage/323931924657?pageci=7c95dabe-e981-4f4f-ae39-7d524fb89e5a

 

Dorazil z Asie už za 14 dní (bez celního řízení) a vše OK - jede na dvě tužkové nebo přiložený adaptér. Vzhled OK, točí dvě minuty, pak šest minut pauza a poté točí dvě minuty opačným směrem. V tiché místnosti je trochu slyšet, jakmile běží TV tak o něm nevím.

Tak jsem také koupil levný natahovač z Ali. Provedení je dobré, vše sedí jak má. Natahovač je buď na elektřinu nebo dvě AA baterie. Překvapil mě pohon, který tedy neslyším, i když je ticho. Otáčí se 2 minuty na jednu stranu, 6 minut je pauza a pak 2 minuty jede na opačnou stranu. Akorát když spočítám otáčky (2m=12 otáček), tak to vychází denně na 2160 otáček, což mi přijde hodně. Na většinu strojků se doporučuje kolem 650 otáček. Naštěstí mám hodinky pořád na ruce a do natahovače je budu dávat max. na pár hodin při nenošení. Za 600Kč je to pro mě, tedy pro uplného začátečníka, dobrá koupě.

IMG_20201213_220507a.jpg

IMG_20201213_220533a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si k nim pořiď za pár kaček časovač do zásuvky, nech je vrtět jen 1/3 času a máš otáčky vyřešeny... já se u těchto natahovačů bál vždy jen potenciálního rizika zmagnetizování... ikdyž si trochu myslím že to téma nafukují distributoři značkových natahovačů, aby opodstatnili výrazný cenový rozdíl....

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Snekofon napsal:

Tak si k nim pořiď za pár kaček časovač do zásuvky, nech je vrtět jen 1/3 času a máš otáčky vyřešeny... já se u těchto natahovačů bál vždy jen potenciálního rizika zmagnetizování... ikdyž si trochu myslím že to téma nafukují distributoři značkových natahovačů, aby opodstatnili výrazný cenový rozdíl....

S tím zmagnetizováním mě už to taky napadlo. Nemáte někdo tucha jak by se dalo zjistit, jestli je ve winderu nežádoucí magnetické pole? Popř. nějaké ověřené info ohledně tohoto problému?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Snekofon napsal:

Tak si k nim pořiď za pár kaček časovač do zásuvky, nech je vrtět jen 1/3 času a máš otáčky vyřešeny... já se u těchto natahovačů bál vždy jen potenciálního rizika zmagnetizování... ikdyž si trochu myslím že to téma nafukují distributoři značkových natahovačů, aby opodstatnili výrazný cenový rozdíl....

Dík za tip, asi to tak udělám. A ohledně to zmagnetizování nevím, protože co jsem tak pročítál, tak riziko je téměř všude, ale v 98% případů je magnetické pole jen v přímém kontaktu. Někde jsem viděl nějakou tabulku (pokusím se dohledat) a tam třeba už 5 cm od vetšiny předmětů není magnetické pole žádné. A tady je motůrek taky ve spodní části, je tam nástavec, hodinky jsou ještě na držáku, takže to bude minimálně 8-10cm od nějaké jiné elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 2 hodinami, garisz napsal:

Dostal jsem od Ježíka tenhle. Po přečtení tohoto vlákna jsem měl maličko strach. Ale úplně bez problémů. Tichý, nevím, že se točí. Čtyři režimy. Zatím spokojenost.

IMG_20201229_110831_resized_20201229_110903757.jpg

To jsi měl hodného Ježíška 🙂 Já už tento natahovač mám dva roky a pořád se pěkně točí a u toho modře svítí 🙂 Jenom občas přemýšlím jestli ty magnety ve dvířkách jsou pro hodinky zdravé...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...