Přejít na obsah

Hodinky PROVOKE


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Czechgun napsal:

Ano, mají nedokonalou lumi na cifru a zatím jsou bez oleje protože řeším problém s bublinou (asi už vím jak dál), ale je to první kus. Ty chybky mi vždy budou připomínat jak dlouhá a složitá cesta k těmhle hodinkám byla. 
Ale co je na celém konceptu nejdůležitější. Celé hodinky a jejich výroba je uzpůsobena customizaci. Podle mě neexistuje univerzální design a každému se líbí něco jiného. U hodinek půjde udělat na zakázku následující. Cifr, luneta, ručičky , korunka , barva lumi , gravirovani dýnka a s olejem nebo bez. Můj hlavní cíl je dělat hodinky na zakázku za rozumnou cenu. To je jeden z důvodů proč se jmenují Provoke. Je to trochu provokace k jiným značkám a výrobcům. Marketing je plný silných příběhů a odkazů ale většinou jen kvůli tomu aby si výrobce odůvodnil vysokou cenu. Já chci ukázat ze i když si všechno dělám sám, používám ty nejlepší materiály a nakupuji za maloobchodní ceny tak že i tak se daji vyrobit úžasné hodinky. A protože mám pod palcem výrobu všech dílů můžu nabidnout i opravdové hodinky na zakázku a ne jen gravirování dýnka nebo jiný potisk cifru. Teď se tak na čtrnáct dni odmlčím protože chci dořešit ten olej a taky si vše v klidu projít, připravit web a celkově si rozmyslet co a jak dál. Stojím před rozhodnutím co budu dělat a co upozadím. Spolu s mojí prací  se nezvládnu hodinkam věnovat tak jak bych chtěl a jak by bylo třeba. 
 

Na druhé fotce je varianta s olejem. 
 

IMG_0563.jpeg

IMG_0558.jpeg

Obě varianty jsou skvělé. Kdybych se musel rozhodnout, asi bych si vybral tu tmavší verzi (první fotka) i když by to byl boj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, EngineerHack napsal:

tak to je uplna parada. Ze hand made a pri tom vyzera ako keby boli z luxusnej predajne. Mas vobec spocitane prosim kolko moze stat jeden kus ?

Dakujem

Ahoj už to mám spočítané a nevychází to vůbec špatně. Cena bude 14 900 bez oleje a verze s olejem cca + 2000 Kč. Customizace bude za rozumný příplatek ale tam už bude cena individuální dle složitosti a rozsahu úprav. 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olejova verze pouziva standradni Rondu? V patek jsem shodou okolnosti mel moznost navstit Sinn ve Frankfurtu, kde nam celkem dlouho predstavovali jejich HYDRO reseni a jedna z veci, ktere jsem si odnesl bylo, ze pouzivaji Rondu (pro UX50) a ETU (pro UX 1) na 3V baterie misto beznych 1,5V. Duvodem je vetsi namahani strojku v olejovem prostredi a rychlejsi vybijeni baterie.

DSC00110.thumb.jpeg.c42cd6b4d1dbf7bf9770e5f895b6993c.jpeg
 

IMG_4919-Enhanced-NR.thumb.jpeg.e25e133585c775481920cebeb422b91d.jpeg

IMG_4926.thumb.jpeg.f98e629d787aad4cc9ca5306e380c6b2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, prischera napsal:

Olejova verze pouziva standradni Rondu? V patek jsem shodou okolnosti mel moznost navstit Sinn ve Frankfurtu, kde nam celkem dlouho predstavovali jejich HYDRO reseni a jedna z veci, ktere jsem si odnesl bylo, ze pouzivaji Rondu (pro UX50) a ETU (pro UX 1) na 3V baterie misto beznych 1,5V. Duvodem je vetsi namahani strojku v olejovem prostredi a rychlejsi vybijeni baterie.

DSC00110.thumb.jpeg.c42cd6b4d1dbf7bf9770e5f895b6993c.jpeg
 

IMG_4919-Enhanced-NR.thumb.jpeg.e25e133585c775481920cebeb422b91d.jpeg

IMG_4926.thumb.jpeg.f98e629d787aad4cc9ca5306e380c6b2.jpeg

Zrovna Sinn jsem studoval a ta Ronda je konkrétně 715 Li, má větší baterku. Podle mě to je přesně kvůli tomu aby vydržela déle. Když jsem řešil jaký stojek byl pro mě rozhodující (nevím jak to přesně nazvat tak se omlouvám za použitý termín), "kroutící moment" vteřinové ručičky. A Ronda 705 ho má podle údajů výrobce větší než Ronda 715. Nad tou 715 Li jsem přemýšlel ale nebyla běžně dostupná v provedení Swiss made ale jen Swiss parts, to znamená smontovaná v Číně. A u té jsem měl u předchozího projektu problém že trochu hrkala minutová ručička. Proto používám 705 protože je v lepším provedení a aby toho nebylo málo kvůli ciferníku potřebuji vysoké ručiště. V tohle se musím přizpůsobit tomu co je dostupné. Psal jsem do Rondy ale nikdo mi ani neopověděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále mi přišlo že hodinky nemají pořádné “koule” a byla to pravda. Vyměnil jsem vteřinovou ručičku a místo černých ruček nasadil surové titanové a jsou z toho úplně jiné hodinky. Ze začátku mě ty ručičky přišli až moc masivní ale ne. Pro mě jsou skvělé. Baví mě jak jsou hodinky výrazné a ta čitelnost je parádní. 
 

Mám na cestě nějaké věci na olej tak snad je brzy naplním a bude to konečně Ok. 

IMG_0582.jpeg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvely pocin, material pozdra, zpracovani, "hydro" technologie a za ty penize?!?!? To je super.

Ja jen si dovolim poznamku - soustredil bych se jeste na dve veci - design cifru, kterej je ted dost preplacanej (jestli je nutne tam uvadet "full liquid inside" nebo "carbon fibre body" apod.), protoze lidi preci jen kupujou primarne ocima. A za druhe bych jeste zvazil ten nazev - Provoke Blackout je ufff 😞

Ale co ja mam co radit, že jo 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po upozornění kolegy @Lukyn77 už nějakou chvíli sleduji a fandím. Je to super, zejména se mi líbí ta poslední varianta výše 👍 Už takhle bezva, ale customizace je vítaná možnost. Plánovaná cena za mě také výborná...

Těším se na další vývoj tohoto projektu 😎

...mimochodem, pěkně nafoceno, ta poslední fotka úplně láká 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím taky smeknout čepec, je to pecka a cenově to je velmi atraktivní počin! Nejsme úplně cílovka, ale nějaké olejářky bych si i tak dokázal za těchto podmínek představit. Plně ale souhlasím s Frantou ve věci číselníku. Míň je víc... zmenšil bych o dost horní text, nebo vytvořit logo a úplně vypustit spodní text a bude to 🔝

Možná maximálně dát tu olejničku z dýnka jako malý symbol místo textu FULL LIQUID INSIDE, nebo trojúhelníku, karbon na pouzdru je vidět, ten netřeba zmiňovat... 👍

 

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky mě baví čím dál tím víc. Zajel jsem si vyčistit hlavu a až se vrátím dořeším problém s olejem. Také pak v klidu odpovím na všechny dotazy. Rozhodl jsem udělat velkou životní změnu a naplno se věnovat hodinkám. Bude to na krátký příspěvek do “blogu jak jsem se rozhodl dělat na full time hodinky “

IMG_0655.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to určitě, ovšem když na číselníku nebudou nuly, tedy 06 a 09, ale jen skutečné číslice - bude to přehlednější a lepší. Je z toho cítit Prim a to tam nesedí. Jinak super. 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem se rozhodl dělat na full time hodinky další část...

Co se mi zatím povedlo: 

Mám komplet vyzkoušený celý výrobní proces, výrobní dokumentace je doplněná o malé úpravy na které se přišlo během výroby. Montáž mám taky vychytanou. Během výroby jsem musel navázat spolupráci s novou nástrojárnou kde nechávám řezat ručičky a i to se přes první neúspěchy povedlo. Ale co je hlavní. Hodinky jsou takové že bych si je sám koupil fakt mě baví. 

Co se nepovedlo:

Olejová náplň, v hodinkách byla bublina která se postupně zvětšovala. Hlavní problém podle mě byl v kompenzátoru roztažnosti který mám vymyšlený nový a v týdnu ho vyzkouším.  Zde si celkem věřím tak doufám že oprávněně 🙂 K neúspěchům samozřejmě patří i několik vyhozených ciferníků, ručiček a další malé dílčí neúspěchy. 

Co musím udělat a co mě čeká:

Tady to bude delší povídání. Rozhodl jsem se udělat veliký krok vpřed ale je to i krok do neznáma. Hodinky jsou časově náročné a už teď mám problém se naplno věnovat projektu eXtreme EDC který je pro mě hlavní zdroj příjmů. Dělat oboje najednou nejde to bych nevylezl z dílny. Moje rozhodnutí je jasné. I když mám eXtreme EDC fakt rád hodně osekám nabídku na pár produktů které jsou časově nenáročné a zároveň mě baví. To mi umožní naplno dělat na hodinkách. Projektu jsem věřil od začátku a když jsem hodinky poprvé nasadil přeskočila jiskra a bylo mi jasné jakým směrem se budu ubírat 🙂 

Za hodinkami je momentálně ohromné množství práce jak mojí tak "soustružníka" který díly vyráběl. Jsou to stovky hodin. A už to je důvod pokračovat. 

Dalším krokem který mě čeká je vyrobit první serii. Učinil jsem zásadní rozhodnutí a to je udělat kampaň na HITHIT. Pro mě je to jediná cesta jak ověřit skutečný zájem o hodinky a zafinancovat výrobu větší serie a objednat věci jako strojek, skla a karbon ve větším množství kdy se dostanu na lepší ceny. I když se povede kampaň dotáhnout do úspěšného konce rozhodně nebude vyhráno. Tím vším teprve začne největší práce a starosti.  Varianta dělat hodinky po pár kusech nemá smysl. Byl bych stále v červených číslech. Jediná možnost jak snížit výrobní cenu je větší počet kusů. 

Kampaň na HITHIT bude první možnost jak objednat moje hodinky a to i variantu podle zadání zákazníka. Protože už mám celý výrobní proces vyzkoušený je čas na ostrý test.  Důvod proč jdu na českou stránku je jednoduchý. Dělám hodinky v ČR  pro české zákazníky. V tomhle případě Kickstarter nedává smysl.  

Pokud se vám můj projekt líbí řekněte o něm svým známým nebo kolegům, sdílejte ho na sociálních sítích... Teprve teď  se dostávám do fáze která je napínavá a každá i sebemenší podpora jako je sdílení je klíčová. Můj cíl je pořád stejný. Vyrábět kvalitní cenově dostupné hodinky na každodenní nošení s možností customizace. Nepovažuji se za žádnou manufakturu, microbrand, nebo startup jak je teď moderní. Jsem nadšenec do hodinek který jde za svým snem vyrábět vlastní hodinky. Nic víc v tom není. 

A na závěr protože si sám rád spojím s konkrétními věcmi i konkrétní obličej, ukážu i ten svůj. Myslím že se na mé začínající pleši podepsal i tenhle projekt občas to bylo napínavé  😄 

20240318_114250~2 (2).jpg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...