Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Testovanych 36374, pozitivnich 2395, overenych 1847. Coz nam dava cca 5% lidi v pruseru. Vzhledem k tomu ze 77% nakazenych to chytlo v CZ, tak se to siri velmi efektivne. Tak tipnul bych si, ze je 50% sance, ze to tech 5% lidi opravdu potka - takze 10 000 000 * 0,05 * 0,5 = 250 000.

Odesláno

Aktuálně to vidím na dolní desítky tisíc.

Samozřejmě si to cucám z prstu.

 

Je otázka, jak je to číslo vůbec podstatné.

Je možné, že si tím u nás celkově projdou miliony a že všechny ty opatření zpětně budeme vnímat jako "s kanónem na vrabce". Není to stav, ve kterém se dá déle a opakovaně fungovat a pokud by to mělo nastávat každoročně jako chřipka, tak z toho zbudou snad ledy ty roušky a zákaz velkých akcí. Stát ale pojede dál.

Odesláno

Testovanych 36374, pozitivnich 2395, overenych 1847. Coz nam dava cca 5% lidi v pruseru. Vzhledem k tomu ze 77% nakazenych to chytlo v CZ, tak se to siri velmi efektivne. Tak tipnul bych si, ze je 50% sance, ze to tech 5% lidi opravdu potka - takze 10 000 000 * 0,05 * 0,5 = 250 000.

Jo, takže tohle už je ale odpověď na něco jineho. Tedy kolik celkově ...

Odesláno

Bert: Jo, promin, to je celkove. K dnesnimu dnu je to spis na oliznuti prstu a vystrceni z okna. Tak 50 000 bych tipnul (vcetne tech, o kterych vime).

Odesláno

Tmx: shodli jsme se okolo 50-60 tisíc teď. Jestli je ale Tvůj odhad celkové 250 tisíc, tak při Rnula 3, a intervalu 5-6 dní to tu máme desátého dubna. Pri Rnula 2 někdy mezi 15.4. a 20.4. co potom?

Odesláno

No a není nakonec stejně důležitější, kolik procent z celkově nakažených bude mít průběh vyžadující hospitalizace? Aktuálně jsme někde na 30-40 lidech ne?

Odesláno

Tmx: shodli jsme se okolo 50-60 tisíc teď. Jestli je ale Tvůj odhad celkové 250 tisíc, tak při Rnula 3, a intervalu 5-6 dní to tu máme desátého dubna. Pri Rnula 2 někdy mezi 15.4. a 20.4. co potom?

 

Dobra otazka, nevim... mame malo otestovanych lidi (0,4% populace), a tech mych 50% je nejaky odhadnuty scenar - muze to byt i vyssi. Me by treba zajimalo, jakou maji nakazeni lide praci, kde se pohybovali, jestli nosily rousky/respirator/satek, mozny zpusob prenosu atd... aby se mohla prijmout cilena opatreni. Firmy na bigdata by z toho urcite neco vytezily.

Odesláno

Borci, nazpět k tématu. Otázka: kolik si myslíte, že je k dnešnímu dni v ČR osob s Covid 19 ? Jaký model výpočtu jste zvolili?

 

Řekni si, kolik bys tak chtěl, já Ti povím, že to je ono a podle toho Ti k tomu přidám příslušnou předpokládanou odchylku (chybu). Tu si samozřejmě komplet vycucám z prstu, protože to stejně není na čem postavit.

Odesláno

 

Já myslím tak 10-15k. Použil jsem metodu kávové sedliny a ověření metodou výcuc z prstu. Reálně to tak nějak ale imho bude.

Pouzil bych slovy cimrmanologu metodu mereni rozpadu radiaktivniho izotopu uhliku - stari predmetu je asi 500 let, plus minus 5000 let

Odesláno

No a není nakonec stejně důležitější, kolik procent z celkově nakažených bude mít průběh vyžadující hospitalizace? Aktuálně jsme někde na 30-40 lidech ne?

Ragu, z hlediska toho hospitalizovaného to důležité, skoro až kruciální je. Z hlediska zdravotnického systému je to důležité v čase. Z hlediska fungování státu je to někde ve druhé až třetí řadě.

Odesláno

Docela by me zajimalo, jaky je casovy odstup od testovani lokalniho a centralniho, a zda se delaji individualni kontrolni odbery, nebo se verifikace provadi na puvodnim vzorku. Resp. zda lide, kteri byli oznaceni lokalni laboratori pozitivni a centralni laboratori negativni, to nikdy nemeli, nebo to uz nemaji.

 

covid3.png

Verifikace se provadi na puvodnim vzorku, v pripde nejasnosti nebo pochybnosti o spravnosti odberu (vyter, skladovani, transfer) se odebira novy vzorek. Odstup by mel byt co nejkratsi.

Odesláno (upraveno)

Tak to si Španělé a Italové rozhodně rádi přečtou

Španělsko má už více než 72 tisíc nakažených novým typem koronaviru. Za posledních 24 hodin přibylo podle deníku El País dalších 8 189 pacientů, 832 osob následkům nemoci COVID-19 podlehlo

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-covid-19-pocet-nakazenych-a-obeti-spanelsko-evropa-svet.A200328_123509_zahranicni_jic?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Upraveno uživatelem Conrad
Odesláno

Ragu, z hlediska toho hospitalizovaného to důležité, skoro až kruciální je. Z hlediska zdravotnického systému je to důležité v čase. Z hlediska fungování státu je to někde ve druhé až třetí řadě.

Ok, fér point. A co je teda důležitý pro stát? Jak dlouho budou trvat mimořádná opatření + kolik lidí naráz je v pracovní neschopnosti? Ona těch faktorů bude samozřejmě miliarda, zajímá mě s čím pracuješ.

 

Jinak co si tak všímám okolo, trochu se obávám, že se v duchu self fulfilling prophecy střílíme do vlastní nohy: čekáme že bude krize => začneme dělat kroky který způsobí krizi (vyhazovat lidi, rušit kšefty, tisknout prachy).

Odesláno

Já bych s tak komplexními otázkami nespěchal. Pro mne je teď zajímavé vědět kolik je doopravdy nakažených. Jaké bude šíření. Dif dle věkových skupin. Z toho se dá potom udělat jakýs takys model (sociálně ekonomický) fungování tohoto státu. Po nějakou dobu bych byl konzervativnější, a pokud bych zjistil, že predikované čísla sedí na skutečnost, tak bych to pustil úplně na hraně. Mimochodem, s tou krizi mi mluvíš z duše.

Odesláno

Pre nas nie je podla mna ani tak dolezite co virus napacha tu, ale co napacha v Nemecku. My sme na ceste nahor boli jejich chvost a cestou dolu budeme obavam sa jejich stit.

Odesláno

Řekni si, kolik bys tak chtěl, já Ti povím, že to je ono a podle toho Ti k tomu přidám příslušnou předpokládanou odchylku (chybu). Tu si samozřejmě komplet vycucám z prstu, protože to stejně není na čem postavit.

70% ho právě má nebo uz mělo. Na prelomu dubna a května to bude pryc

 

Odesláno z mého J9110 pomocí Tapatalk

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...