Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Komunisty už zvolil před lety někdo jiný v nějakém demokratickém poblouznění a porevoluční euforii s tím, že měli dostat šanci se transformovat. Výsledek dnes vidíme. V době, kdy jim konečně skoro po třiceti letech začala ubývat procenta získaná ve volbách, dostali do rukou moc, jakou od revoluce neměli. A transformace? Např. Ondráček v PS ... (podívejte se schválně na stránky PS, v jakých je výborech). Kdo jim tu moc dal....  63820476_Blijikmalej.png.b341fbf74041f16df8d0ddb034ae91a0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poté z corona viru se tu pomalu stává  forum politicum zpět ke kořenům

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-jedenact-statecnych-bojuje-s-covid-19.A200424_153014_p_veda_wag?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

BTW je to z blesku takže neručím za relevantnost

 Dokládá to také studie z Cambridgeské univerzity. „Vzhledem k různým kombinacím fyziologických podmínek jednotlivých pacientů a vlivům prostředí, jako jsou vlhkost a teplota, může oblak vydechovaného plynu a infikovaných kapének doletět na vzdálenost sedm až osm metrů. Rychlost výdechu může dosáhnout deseti až třiceti metrů za vteřinu,“ uvádí studie.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Conrad napsal:

to je taky stranicky tisk, babisovo hlasna trouba, zbytecne cist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělám si iluze- po třicetiletém sledování všech vlád, co jsme měli, už profesionalitu a čestnost nečekám. Každý, úplně každý, kdo se dostal k veslu, podváděl, lhal, kradl , zpronevěřil a prodal, co se prodat dalo. Nikdo ale nemusel řešit podobnou situaci. Představil jsem si všechny předešlé vlády s gulama i bez gulí  jak tohle řeší a střídavě jsem  válel smíchy a potil hrůzou. Úplně stejně jako poslední dva měsíce. Takže není nic nového pod sluncem a nedělám si z toho vrásky.  Je čas se pustit do práce, vzít si z toho zkušenost, a začít makat (já vím, ono je to slovo zprofanované a kromě toho smrdí už léta leckomu, ale je to prostě tak)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, beeman napsal:

to je taky stranicky tisk, babisovo hlasna trouba, zbytecne cist

Nazval Neviditelného  psa kde tenhle článek vyšel -mimochodem má hlavu a patu- Babišovou hlásnou troubou je přinejmenším úsměvné.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi takhle. Je to na doméně lidovky.cz. Lidovky “nepatří” víme komu

ten článek je převzatý z blogu na idnes.cz MFdnes “nepatří” víme komu

Napsal to Karel Wágner. Ten, který mimo jiné píše pro parlamentnílisty.cz. Zřejmě jsi už slyšel pojem fake news...

sorryjako, ale zveřejnění něčeho na neviditelnypes.cz už dávno není zárukou pravdivosti nebo důvěryhodnost nebo čehokoli jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja třeba Psa čtu docela dlouho a rád. Autoři jsou tam podepsaní, jejich připadná vazba na zájmový nebo názorový skupiny je často explicitně zmíněna pod článkem, hodně autorů články zdrojuje. Některý kmenový autory nemusím, jiný čtu rád.

Ono najit u nás  médium, který by informovalo nezaujatě a nebylo něčí "hlásnou trobou", je docela fuška. Jak mi jeden zdejší člen novinář kdysi poradil - leda tak ČTK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem si jist, ze Lidovky, potazmo Neviditelny pes patri Buresovi, proto ta hlasna trouba :-)
NP jsem kdysi cetl hodne rad, dnes uz nee

EDIT:
jenom dodam, ze clanek muze mit hlavu a patu, ale ja to cist nebudu, nebudu cist autory cehokoliv, ktere plati Bures, kteri tak cini dobrovolne a vedome tak prispivaji k soucasnemu tristnimu stavu spolecnosti
kdyby pro nej nepracovali a neslouzili mu, tak muze vsechny noviny zabalit, protoze by je pak uz necetli ani koblihy, snad

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.washingtonpost.com/health/2020/04/24/strokes-coronavirus-young-patients/?utm_campaign=wp_main&utm_medium=social&utm_source=facebook

Stručně: Coronavirus způsobuje, ať už přímo nebo nepřímo přes imunitní reakci organismu, to se ještě neví, krevní sraženiny, které následně vedou k těžkým případům mrtvice, infarktu nebo tzv. akutnímu respiračnímu syndromu.

A to i u mladých a dosud zdravých lidí.

Ale nechci strašit, naši odborníci vědí, že je potřeba populaci promořit a jedeme dál, máme to pod kontrolou a míst na JIPkách je prý dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že to není celé, ale hlavně poslední stať o rouškách, je velice, velice pochopitelná ...., přečtěte si ji několikrát, ať ty méně bystré už konečně trkne, o co sorryjako jde... :)

https://www.echo24.cz/a/S3vzS/kdo-oplodnuje-hamacka-s-profesorem-zaloudikem-bez-obalu-o-politice-zdravotnictvi-a-koronaviru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maro, já asi patřím mezi ty méně bystré. Odděluju totiž problematiku viru jako takového od chování politiků a kšeftařů. Nejsem slepej a vidím věci kolem nákupů zdravotnického vybavení, kolem rozpočtu, kolem turbozákonů, kolem vládního PR. To mně ale upřímně zajímá až v druhým gardu (až na ten šilenej zásek v rozpočtu a plošnou karanténu). Prioritou je pro mne virus jako takový.

A teď:

  • Co víme o šíření viru? Umí být sakra rychlý, zejména díky nakažlivosti bezpřiznakových nositelů. Zřejmě je tam ale zapotřebí skutečně delší expozice (viz překvapivá odolnost prodavaček v supermarketech), ale jak dlouhá, to se stejně pořádně neví. Záleží i na "náloži" infikovaného jedince, se kterým se dostaneme do kontaktu. Každopádně v Anglii,  Francii nebo USA, kde se hned zkraje neuchýlili k omezením, jsou desítky tisíc mrtvých. I s přihlédnutím k rozdilnému množství obyvatel z toho vycházime jako klikaři.  Švédsko nezmiňuju, tam se teprve uvidí, navíc tam možná opravdu hraje roli kombinace občanské odpovědnosti a přirozené odolnosti (někde jsem zahlédl, že jsou "etnicky původní" seveřané hodně odolní třeba vůči AIDS).
  • Co vime o možnostech vyléčení? Zatím málo. Máme statistiky evidovaných nakažených, u kterých příznaky pominuly a měli opakovaně  negativní test. Ze zahraničí se ale dozvídáme o opakovaně nakažených / nebo zdánlivě vyléčených, u kterých covid propuknul nanovo. Vakcina žádná, léky experimentální v malém množství.
  • Co vime o následcích, které Covid zanechá na organismu? Zatím taky relativně málo. Když pominu fatální průběh nemoci, mluví se u těžších připadů o poškození plicní tkáni, poškození ledvin, poškození varlat, o krevních sraženinách vedoucích k trombózám, infarktům, mrtvicím nebo selhání dechu. Zda se projeví nějaké následky u lidí s lehkým průběhem ukáže až čas.

Za těchhle okolností mi nějaká forma mírných restrikcí a ochrany obličeje pořád dává smysl. Taky by mi připadlo rozumnější, aby se chránila především zranitelná část populace a ostatní fungovali skoro normálně, ale s důrazem na to SKORO. Dokud se nebude vědět o viru mnohem víc resp dokud nebude lék nebo vakcina. Myšlenka promoření populace za účelem její imunizace ve fázi, kdy se o nemoci a jejích následcích moc neví, mi připadá kua riskantní.

Sorry, ze tu opakuju stokrát omletý informace, ale štve mě, jak se pro hromadu lidí spojuje politika s biologií resp medicinou v jeden jediný problém. V mém okolí jsou i jedinci, kteři po rozhodnutí Městského soudu prestali nosit roušky a dodržovat distanc, asi Babišovi natruc... jako by rozhodnutí soudu zrušilo i Covid.

Edit: samozřejmě chápu frustraci řady lidí z těch hadříků na obličeji nebo z nucené pauzy v oblibenych činnostech...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, M10 said:

Škoda, že to není celé, ale hlavně poslední stať o rouškách, je velice, velice pochopitelná ...., přečtěte si ji několikrát, ať ty méně bystré už konečně trkne, o co sorryjako jde... :)

https://www.echo24.cz/a/S3vzS/kdo-oplodnuje-hamacka-s-profesorem-zaloudikem-bez-obalu-o-politice-zdravotnictvi-a-koronaviru

Máš výborný vzor :thumbsup_anim: 

http://blog.aktualne.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=11083

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malý dodatek k té vakcíně..jen samotní Číňani už zjistili více než 4200 mutací toho viru, a to ještě nemají k dispozici vzorky z celého světa. Je tedy otázka, jestli bude mít vývoj nějaké vakcíny a čekání na ni vůbec smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, martar said:

 

  •  Každopádně v Anglii,  Francii nebo USA, kde se hned zkraje neuchýlili k omezením, jsou desítky tisíc mrtvých. I s přihlédnutím k rozdilnému množství obyvatel z toho vycházime jako klikaři.  Švédsko nezmiňuju, tam se teprve uvidí, navíc tam možná opravdu hraje roli kombinace občanské odpovědnosti a přirozené odolnosti (někde jsem zahlédl, že jsou "etnicky původní" seveřané hodně odolní třeba vůči AIDS).

 

Naopak je zvláštní, že lidnaté státy v subtropech a tropech jako Indie a Indonésie, které sice taky nakonec zavedly omezení(povinné roušky začátkem dubna) mají několik stovek mrtvých a to jejich hygiena a zdravotnictví není zdaleka na úrovni Anglie, Francie a USA + je tam vysoká hustota obyvatel. V Africe se to k přihlédnutím možného bordelu ve vykazování zatím taky nějak moc nerozjelo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27 minutes ago, geometr said:

... a jako protiváhu si vyhrabal Julínka jo? Neblbni...

Dva mentálové, co by jsi chtěl víc? :D Každopádně se kluci začíná uvolňovat, snad to dáme, jen aby čísla nezačali zase stoupat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, martar napsal:

Maro, já asi patřím mezi ty méně bystré. Odděluju totiž problematiku viru jako takového od chování politiků a kšeftařů. Nejsem slepej a vidím věci kolem nákupů zdravotnického vybavení, kolem rozpočtu, kolem turbozákonů, kolem vládního PR. To mně ale upřímně zajímá až v druhým gardu (až na ten šilenej zásek v rozpočtu a plošnou karanténu). Prioritou je pro mne virus jako takový.

A teď:

  • Co víme o šíření viru? Umí být sakra rychlý, zejména díky nakažlivosti bezpřiznakových nositelů. Zřejmě je tam ale zapotřebí skutečně delší expozice (viz překvapivá odolnost prodavaček v supermarketech), ale jak dlouhá, to se stejně pořádně neví. Záleží i na "náloži" infikovaného jedince, se kterým se dostaneme do kontaktu. Každopádně v Anglii,  Francii nebo USA, kde se hned zkraje neuchýlili k omezením, jsou desítky tisíc mrtvých. I s přihlédnutím k rozdilnému množství obyvatel z toho vycházime jako klikaři.  Švédsko nezmiňuju, tam se teprve uvidí, navíc tam možná opravdu hraje roli kombinace občanské odpovědnosti a přirozené odolnosti (někde jsem zahlédl, že jsou "etnicky původní" seveřané hodně odolní třeba vůči AIDS).
  • Co vime o možnostech vyléčení? Zatím málo. Máme statistiky evidovaných nakažených, u kterých příznaky pominuly a měli opakovaně  negativní test. Ze zahraničí se ale dozvídáme o opakovaně nakažených / nebo zdánlivě vyléčených, u kterých covid propuknul nanovo. Vakcina žádná, léky experimentální v malém množství.
  • Co vime o následcích, které Covid zanechá na organismu? Zatím taky relativně málo. Když pominu fatální průběh nemoci, mluví se u těžších připadů o poškození plicní tkáni, poškození ledvin, poškození varlat, o krevních sraženinách vedoucích k trombózám, infarktům, mrtvicím nebo selhání dechu. Zda se projeví nějaké následky u lidí s lehkým průběhem ukáže až čas.

Za těchhle okolností mi nějaká forma mírných restrikcí a ochrany obličeje pořád dává smysl. Taky by mi připadlo rozumnější, aby se chránila především zranitelná část populace a ostatní fungovali skoro normálně, ale s důrazem na to SKORO. Dokud se nebude vědět o viru mnohem víc resp dokud nebude lék nebo vakcina. Myšlenka promoření populace za účelem její imunizace ve fázi, kdy se o nemoci a jejích následcích moc neví, mi připadá kua riskantní.

Sorry, ze tu opakuju stokrát omletý informace, ale štve mě, jak se pro hromadu lidí spojuje politika s biologií resp medicinou v jeden jediný problém. V mém okolí jsou i jedinci, kteři po rozhodnutí Městského soudu prestali nosit roušky a dodržovat distanc, asi Babišovi natruc... jako by rozhodnutí soudu zrušilo i Covid.

Edit: samozřejmě chápu frustraci řady lidí z těch hadříků na obličeji nebo z nucené pauzy v oblibenych činnostech...

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva mentálové, co by jsi chtěl víc? Každopádně se kluci začíná uvolňovat, snad to dáme, jen aby čísla nezačali zase stoupat.....
Když začnou stoupat, tak se zase pritvrdi.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...