Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Právě teď, kuncák7 napsal:

Úplně nevidím, že bych na ni baziroval, pokud je to na mě a mám úplně jinou zkušenost z kuryrama a to dost čerstvou. Píšu, že bych ji rozhodně nerad viděl celou pohrbenou. Přečetl podruhé a pochopil🤣🤣, to ke mě nebylo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Bob napsal:

ja to nemyslim na tebe, jen obecne preferuju kuryry, protoze ve vsech lokalitach kde je vyuzivam fungujou perfektne

Jojo, viděl jsem a přečetl podruhé.

Já měl od uterka zážitek s blbcem z PPL, ano, balík měl 32kg, ale,.... V utery- je to těžký, nevejde se mi to. Ve stredu-je to velký,..... Ve ctvrtek-budu u vás ve 12,byl tam v 15 a vyndával ho jako pytel z odpadkama, což mě už fakt naštvalo. Proto mi kvalita přijde hodně podobna-pred měsícem zasilkovna a tam se mi udělalo z jejich chování tak špatně, že se manželka bála inkfartu...... Všem přeju dobré zkušenosti, já je prostě nemám a to nikde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je otázka na služba x cena. Zrovna u ČP to myslím nevychází.

Ten systém je dlouhodobě neudržitelný. Jestli něco kazí prostředí, tak to jsou dotace na volném trhu jednotlivých subjektů, to není správné...mě někdy děsí ty představy lidí, jak mají na něco nárok. Viz ta datovka. Ok nechceš datovku, ale v ten moment není poviností státu Ti zajistit nějakou alternativní službu přece ne? Tak budeš muset jezdit dál, to ale není chyba státu ale Tvá svobodná volba... 

Tady se neshodneme. 

Btw. Spolu teď řeklo, že ty pobočky zadotuje z rozpočtu města než aby se rušily. To je pro mě definice pekla veřejných financí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky me sere jak je ten Z-BOX vzdycky neprijemnej. Kdyz jsem chtel po CP dorucit dva brzdovy kotouce tak mi volala ta co to mela prijmout ze je to na postacku moc tezky a ze ji s tim nema kdo pomoct jestli bych nemohl prijet  (7 schodu!, zadny 6. patro). To me uplne nasralo, tak jsem zacal rvat do telefonu ze jsem za to doruceni zaplatil a ze me nezajima jak to udela a at si z ty posty necha nekoho poslat. Takze infarktovy stavy znam, zlaty boxy, ty nevodmlouvaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Tak to je otázka na služba x cena. Zrovna u ČP to myslím nevychází.

Ten systém je dlouhodobě neudržitelný. Jestli něco kazí prostředí, tak to jsou dotace na volném trhu jednotlivých subjektů, to není správné...mě někdy děsí ty představy lidí, jak mají na něco nárok. Viz ta datovka. Ok nechceš datovku, ale v ten moment není poviností státu Ti zajistit nějakou alternativní službu přece ne? Tak budeš muset jezdit dál, to ale není chyba státu ale Tvá svobodná volba... 

Tady se neshodneme. 

Btw. Spolu teď řeklo, že ty pobočky zadotuje z rozpočtu města než aby se rušily. To je pro mě definice pekla veřejných financí...

Vojto, já ji ale zatím mít nemusím. Zatím. Proto si myslím, že služba by zachována být měla. A to, že se neshodnem je úhel pohledu-nejsem pro umělé dotace, ale zachování základní nabídky by být měla. Když pominu investice do budov, které se teď mají rušit a prodat,........ Tohle mi nedává ekonomicky smysl. Bavím se o pobočkách, které detailně znám.

 

Ohledně pomocí ze strany měst souhlasim-nekoncepcni, populisticke. Ono by to šlo udělat jinak-efektivneji, ale nebylo by to tak vidět a ten politik z radnice by z toho neměl body.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, vzduch napsal:

Dnes mně ortoped sdělil, že poškození kolene je zralé na TEP a doporučil operatéra. Když jsem volal do ordinace operatéra, tak jsem se dověděl, že čekací doba na operaci je cca 2 roky a prý je to ještě krátký termín😠

Ty dva roky jsou současná realita a trendově se to prodlužuje. Kdybys to chtěl výrazně zkrátit (je to relativně drahý a pro Valacha z ruky), můžeš mrknout na altoa.cz. Klidně mi napiš SZ, kdyby Tě kolem toho něco zajímalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v čem to není ekonomicky výhodné prosím? 

Edit: a ano rusit, doba se zmenila. Stejne jak z mesta zmizely tel.budky, tak jsou nesmyslne ty pobocky posty. Ten provoz je neudrzitelny a hloupy. Prislo to pozdeji nez melo..

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, zceyee napsal:

Mohl bys to prosim necim podlozit, nejake konkretni pripady? Aspoň dva, tři.

ČEZ a momentální situace , veřejná doprava-jeji stav při převzetí soukromým podnikatelem /úroveň městské dopravy, ne moloch CD/. Zdravotnictví.

Vojta1-v prodeji nové zrekonstruovaných budov, míst a podobně. Investice se nikdy nevrátí a zmizí v kapse-mestske části, její dceřiné společnosti, státu,.... Tam si můžeš vybrat. Na prodeji bude tratnej každej z nás /když to prezenu/. Bohužel u CP to není jen o fungování dole, ale hlavně o fungování nahore-nafouklej managment, politické malé domu, dozorčí rada-nekompetentni. Hajim myšlenku fungování, která je dobrá a ač se to vám mladším zdá jako překonané, tak neni /ne každej má chytrej telefon, ne každej ještě zrušil úplně funkci dopisu, ne každej může jet dál k zasilkovne, atd./je toho prostě plno-i třeba vyplácení důchodů či dávek /lepší systém teda spíš jinej, zatím vymyšlenej a schválenej není/.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

ČEZ a momentální situace , veřejná doprava-jeji stav při převzetí soukromým podnikatelem /úroveň městské dopravy, ne moloch CD/. Zdravotnictví.

Vse vesmes regulovane veci, kde nad vsim drzi ruku stat a diktuje podminky za kterych to lze provozovat. CEZ je zajimavy priklad, ja nezastavam asi zadny nazor, zajimaji me vsechny pohledy. Docela zajimavy videa mel o tomhle Urza, ale pochybuju ze by si to nekdo odtud pustil uz jen protoze se nekam "skatulkuje", nicmene pohledy ma zajimave.

Jinak tady takovy levicovejsi pohled, https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/branibori-v-cechach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to kouknu, zajímá mě pohled.  Jinak se osobně spíš zajímám o dopravu a vše okolo a tam jsem zcela na rovinu za zásahy státu prostě rad-od výstavby dálnic /myslím stavební dohled, jakž takž dane podmínky, ne rychlost, ceny/. Má to své mouchy🤣, ale mohu porovnat s výstavbou např neveřejných účelových komunikaci a je mi zle, co se dá postavit a hlavně schválit v soukromé režii. U veřejné dopravy je to totéž-plno spolužáků je spíš v tyhle oblasti dopravy a co vyprávěj,.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja stale nechapu proc k nam na vesnici, necelych 1000 obyvatel, jezdi CP 3x denne... nejdrive modry osobak, pak bila a pak jeste zluta dodavka... a to, ze stejne pak musim na postu, protoze se jim nechce zvonit, to je peklo

nechapu urgenci dorucovani dopisu, kdyz vam stejne hodi oznameni do schranky, tak at s tim jezdi 3x tydne, jedno auto a usetri majlant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důchodci prý pláčou, že jim zavírají v Ostravě nebo ve kterým městě poštu! WTF? Tady na vesnici nemáme už ani hospodu, ani krám, autobus sem nezajíždí, musí se pěšky 1 km na hlavní, kde jedou dva spoje tam a dva zpátky za celý den. A pošta je 10km odsud. A nikdo tu kuwa nebrečí, tak ať se proberou. A otázka, na co vlastně dneska tu poštu potřebujou, je na celý samostaný nasírací vlákno. Mojí mámě je přes 80 a zvládá emaily i internetový bankovnictví sama.

Kuwa z toho mi asi praskne žilka....:furious:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Muffik napsal:

Mojí mámě je přes 80 a zvládá emaily i internetový bankovnictví sama.

Tak s tim opatrne, ja ted prodaval starej orezlej mrazak za par korun a a ozvali se mi dva lidi co chteli poslat kuryra, samozrejme nasledovala stranka k prihlaseni na int. bankovnictvi. Ale promakany to meli. Nedivim se nikomu ze naleti .. oni se samozrejme nezamerujou na lidi co prodavaji treba harddisky a tak. No a pak nechces uplne poslouchat ty pribehy jak nekomu mama naletela a prisla o desitky tisic.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Muffik napsal:

Důchodci prý pláčou, že jim zavírají v Ostravě nebo ve kterým městě poštu! WTF? Tady na vesnici nemáme už ani hospodu, ani krám, autobus sem nezajíždí, musí se pěšky 1 km na hlavní, kde jedou dva spoje tam a dva zpátky za celý den. A pošta je 10km odsud. A nikdo tu kuwa nebrečí, tak ať se proberou. A otázka, na co vlastně dneska tu poštu potřebujou, je na celý samostaný nasírací vlákno. Mojí mámě je přes 80 a zvládá emaily i internetový bankovnictví sama.

Kuwa z toho mi asi praskne žilka....:furious:

 

Bulvární a přehnané titulky jedou. Je to bohužel norma už ve většině médií. Porovnej si titulky na idnes a na novinkách nyní a před covidem 🙂 Dnes pořád někdo zuří, je naštvaný, pláče, nedává to, atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zceyeeNejspíš to samý, co jsem sem dával před časem:

Moc nerozumím, jak to souvisí s rušením poboček ČP, ani co si tím chtěl říct. Jsem rád, že si máma zvládá sama si pořešit platby, popřípadě nakoupit i něco na eshopu a normálně komunikuje i přes email. Nemá pak důvod chodit na poštu. (Na Bazoši nic neprodává ani nekupuje a je ode mě vyškolená, že svoje údaje nikomu dát nesmí.)

 

 

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Muffik napsal:

@zceyeeNejspíš to samý, co jsem sem dával před časem:

Moc nerozumím, jak to souvisí s rušením poboček ČP, ani co si tím chtěl říct. Jsem rád, že si máma zvládá sama si pořešit platby, popřípadě nakoupit i něco na eshopu a normálně komunikuje i přes email. Nemá pak důvod chodit na poštu.

Jj, nejspis to stejne. Chtel jsem tim rict, ze je stale dost lidi co to internetove bankovnictvi nezvladaji, jestli je to vetsina nebo vyrazna mensina to nevim. Ja chtel poukazat na rizika kdyz se do toho zenou silou. Pokud to nekdo zvlada tak je to samozrejme super a o starost min.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, safi napsal:

Bulvární a přehnané titulky jedou. Je to bohužel norma už ve většině médií. Porovnej si titulky na idnes a na novinkách nyní a před covidem 🙂 Dnes pořád někdo zuří, je naštvaný, pláče, nedává to, atd..

Ale jo, chápu že titulky prodávají.

Co už nechápu, proč všichni na tu poštu chodí? Složenky, dopisy - dneska? proč? Naposled jsem byl na poště na Czech Pointu kvůli ověření plné moci někdy loni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...